Постанова від 06.03.2020 по справі 760/3802/20

Справа №760/3802/20

Провадження №3/760/2593/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2020 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Сопінської Н.Д., представника Київської митниці Держмитслужби Державної митної служби України Юрківа В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , представника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвоката - Поддимай А.Б., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби Державної митної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, відповідальність за яке передбачена ст. 472 Митного кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

12.02.2020 р. до Солом'янського районного суду м. Києва від Київської митниці Держмитслужби Державної митної служби України надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №0629/12500/19 від 01.12.2019 року, складений відносно громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України.

Відповідно до протоколу №0629/12500/19 про порушення митних правил від 01.12.2019 року, вбачається, що 01.12.2019 р. о 22 год. 50 хв. на митний контроль поступив громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), який прилетів з Польщі, м. Краків, літаком а/к «RyanAir», рейсом № 7262, своїми діями обрав канал, позначений символами червоного кольору - «червоний коридор», з метою оформлення митної декларації на готівку в сумі 94 000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро. Пасажир для митного оформлення подав заповнену власноруч митну декларацію, в якій в пункті 4. «Відомості про валютні цінності Сума/Вага (цифрами та словами)» було задекларовано готівку у сумі 94 000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро.

Для перерахунку задекларованої готівки громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) було запрошено до окремого службового приміщення митниці залу «Приліт» терміналу «F», де ним було пред'явлено 103200 польських злотих, 6500 доларів США та 1000 євро, що знаходились у рюкзаку пасажира (ручна поклажа). Вся зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування.

Громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за роз'ясненнями митних правил з приводу декларування валюти до стійки митної консультації залу «Приліт» терміналу «F» ДПМА «Бориспіль» не звертався.

Пасажиру було пропущено 94000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро, які були задекларовані пасажиром в митній декларації № 125100000/2019/2851 від 01.12.2019 р.

По протоколу про порушення митних правил вилучено 9200 польських злотих та 1000 доларів США. Зі слів пасажира, вся готівка належать йому особисто.

Таким чином, громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) порушив порядок проходження митного контролю, яким обмежено переміщення готівки через митний кордон України відповідно до Постанови Правління НБУ № 3 від 02.01.2019 р. «Про затвердження Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей» та Постанови Правління НБУ № 5 від 02.01.2019 року «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті».

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 472 МК України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Враховуючи вищевикладене, в діях громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 472 МК України, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних № 0629/12500/19 від 01.12.2019 р.

Відповідно до ч. 3 ст. 511 МК України у громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) протоколом про порушення митних правил № 0629/12500/19 тимчасово вилучено кошти в сумі 80 351 грн. 09 коп. в рахунок забезпечення штрафу.

Представник Київської митниці Держмитслужби Державної митної служби України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №0629/12500/19 від 01.12.2019 р. доведеними та просив притягнути гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ст. 472 МК України, застосувавши до нього стягнення у виді штрафу в розмірі 100 % вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією зазначених товарів, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.

В судовому засіданні представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат - Поддимай А.Б. просив закрити провадження у справі про притягнення гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за ст. 472 МК України за відсутністю складу адміністративного правопорушення, надав відповідне клопотання, яке долучено до матеріалів справи.

Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності адвокат - Поддимай А.Б. звернув увагу суду на те, що матеріали справи не містять жодних доказів того, що ОСОБА_1 приховував грошові кошти. Він не заперечував під час перевірки, що має готівку, для того і обрав «червоний коридор», щоб правильно все задекларувати. Матеріали справи не містять будь-яких доказів того, що вилучені грошові кошти, належні ОСОБА_1 , є доходами від кримінального правопорушення, чи були визнані незаконно набутими, або призначалися для використання в незаконній діяльності. Немає жодних доказів того, що ОСОБА_1 міг би завдати шкоди державі, оскільки останній не ухилявся від сплати митних зборів або будь-яких інших зборів. Грошові кошти, які перевозив ОСОБА_1 , були отримані на законних підставах. При цьому, законодавство України не передбачає сплати податків чи інших платежів за ввезення на територію України приватними особами власних готівкових грошових коштів. Таким чином, наявні в матеріалах справи докази підтверджують факт того, що у ОСОБА_1 відсутній умисел на не заявлення за встановленою формою у митній декларації точних та достовірних відомостей про товар, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, а тому в його діях відсутня суб'єктивна сторона інкримінованого йому правопорушення, що виключає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судовому засіданні пояснив, що поїздка до Києва була запланована, переносилася та відкладалася багато разів. Формуляр митної декларації його дружина завантажила з інтернету та допомогла заповнити, оскільки він не володіє українською мовою. Грошові кошти він мав намір позичити сестрі своєї дружини, яка мешкає в Києві. Вказав про те, що знав про ввіз в Україну суми, що перевищує еквівалент 10000 євро, і тому пішов на «червоний коридор».

Після прильоту до Києва та звернення на «червоний коридор», для перерахунку задекларованої готівки його було запрошено до окремого службового приміщення митниці залу. Під час перерахунку грошових коштів, він зрозумів, що має більше польських злотих, аніж було задекларовано, в зв'язку з чим просив виправити декларацію, на що йому було відмовлено та складено протокол про порушення митних правил.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судовому засіданні звернув увагу суду на те, що грошові кошти він не приховував і одразу, як тільки усвідомив, повідомив про помилку в декларації. Усі грошові кошти є його особистими заощадженнями. Частина конфіскованої валюти в сумі 6500 доларів США та 1000 євро, є їхніми спільними родинними заощадженнями, які в більшій частині походять з подарунків на хрестини сина, що відбулися в квітні 2019 р., а також з подарунків на весілля.

Вважає, що в його діях відсутні такі складові порушення митних правил за ст. 472 МК України як умисел, мотив і мета, а тому відсутній склад адміністративного правопорушення. Просив суворо не карати.

Заслухавши пояснення представника митного органу, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, та його представника, дослідивши матеріали справи, допитавши свідка, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши письмові докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, суд приходить до наступного висновку.

За положеннями п. 3 ч. 1ст. 8 МК України, державна митна справа здійснюється на основі принципів законності та презумпції невинуватості.

Згідно ч. 1 ст. 486 Митного кодексу України, завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Згідно з ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Аналогічні вимоги також закріплені в ст. 489 МК України.

За змістом ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Аналогічні вимоги також закріплені в ст.489 МК України.

Відповідно до ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: 1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Диспозицією ст. 472 МК України передбачено порушення митних правил, яке полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Судом встановлено, що 01.12.2019 р. о 22 год. 50 хв. на митний контроль поступив громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), який прилетів з Польщі, м. Краків, літаком а/к «RyanAir», рейсом № 7262, своїми діями обрав канал, позначений символами червоного кольору - «червоний коридор», з метою оформлення митної декларації на готівку в сумі 94 000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро. Пасажир для митного оформлення подав заповнену власноруч митну декларацію, в якій в пункті 4. «Відомості про валютні цінності Сума/Вага (цифрами та словами)» було задекларовано готівку у сумі 94 000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро.

Для перерахунку задекларованої готівки громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) було запрошено до окремого службового приміщення митниці залу «Приліт» терміналу «F», де ним було пред'явлено 103200 польських злотих, 6500 доларів США та 1000 євро, що знаходились у рюкзаку пасажира (ручна поклажа). Вся зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування.

Пасажиру було пропущено 94000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро, які були задекларовані пасажиром в митній декларації № 125100000/2019/2851 від 01.12.2019 р.

По протоколу про порушення митних правил вилучено 9200 польських злотих та 1000 доларів США.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення. Склад правопорушення - це сукупність названих у законі ознак, за наявності яких небезпечне і шкідливе діяння визнається конкретним правопорушенням. Такі ознаки мають об'єктивний і суб'єктивний характер. Тобто при складанні протоколу про порушення митних правил, інспектором митниці повинні бути враховані ознаки складу правопорушення та відповідати диспозиції статті до якої притягується, особа за порушення митних правил. У іншому випадку відсутність однієї із ознак складу правопорушення виключає можливість притягнення особи до відповідальності.

Своїми діями, викладеними у протоколі про порушення митних правил №0629/12500/19 від 01.12.2019 р., громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), на думку інспектора митниці, порушив порядок проходження митного контролю, яким обмежено переміщення готівки через митний кордон України відповідно до Постанови Правління НБУ №148 від 27.05.2008 р., чим вчинив порушення митних правил, передбачене ст. 472 МК України, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Стаття 472 МК України передбачає адміністративну відповідальність за недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України, тобто нез'явлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби комерційного призначення, які підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Таким чином, основним безпосереднім об'єктом є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України, які підлягають обов'язковому декларуванню. Згідно зі ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом учинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України, тобто, розуміється активна поведінка (вчинок) особи, яка полягає в незаявленні за встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, транспортні засоби, що підлягають обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Суб'єктивна сторона передбачає наявність прямого умислу, тобто винний у скоєнні правопорушення чітко розуміє та усвідомлює обставини і характер незаконного переміщення товарів і предметів через митну територію України і прагне їх ввезти на територію України з порушенням встановленого порядку чи вивезти з України.

Таким чином, обов'язковою кваліфікуючою ознакою складу даного адміністративного правопорушення є умисел на його вчинення.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо допускала настання цих наслідків.

Судом встановлено, що для перетину митного кордону України громадянин Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) обрав "червоний коридор". Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор") призначений для переміщення товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню та митному оформленню. Проходженням через зону "червоного коридору" можуть скористатись громадяни України та іноземці лише після заповнення митної декларації.

Митний контроль предметів громадян закінчується після здійснення в повному обсязі митного оформлення цих предметів у разі ввезення їх на митну територію України й обрання громадянином "червоного" коридору.

Згідно з ч.ч. 1-4 ст. 366 МК України двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Канал, позначений символами зеленого кольору ("зелений коридор"), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Канал, позначений символами червоного кольору ("червоний коридор"), призначений для всіх інших громадян.

Громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Згідно з ч. 3 ст. 197 МК України обмеження щодо ввезення на митну територію України та вивезення за межі митної території України валютних цінностей, а також порядок переміщення їх через митний кордон України, у тому числі особливості декларування (зокрема, визначення граничних сум валютних цінностей, який підлягають письмовому або усному декларуванню) можуть встановлюватися Національним банком України.

Згідно з п.3 розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ № 148 від 27.05.2008, фізична особа - нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Згідно з ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

У відповідності з п.57 ч.1 ст.4 МК України під поняття товар підпадають і валютні цінності.

Так, громадянином Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) була подана митна декларація, згідно якої останній задекларував валюту в сумі 94000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро.

За змістом ч. 1 ст. 248 МК України митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення. З моменту прийняття митним органом митної декларації, відповідно до ч. 8 ст. 264 МК України, вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення.

Згідно зі ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Як встановлено пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 266 МК України, декларант зобов'язаний здійснювати декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом, та на вимогу митного органу пред'явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення, надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.

Відповідно до ч. 4 ст. 266 МК України у разі самостійного декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення декларантом передбачену цим Кодексом відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) в судовому засіданні пояснив, що поїздка до Києва була запланована, переносилася та відкладалася багато разів. Формуляр митної декларації його дружина завантажила з інтернету та допомогла заповнити, оскільки він не володіє українською мовою. Грошові кошти він мав намір позичити сестрі своєї дружини, яка мешкає в Києві. Вказав про те, що знав про ввіз в Україну суми, що перевищує еквівалент 10000 євро, і тому пішов на «червоний коридор».

Після прильоту до Києва та звернення на «червоний коридор», для перерахунку задекларованої готівки його було запрошено до окремого службового приміщення митниці залу. Під час перерахунку грошових коштів, він зрозумів, що має більше грошових коштів, аніж було задекларовано, а саме 103200 польських злотих, 6500 доларів США та 1000 євро, в зв'язку з чим просив виправити декларацію, на що йому було відмовлено та складено протокол про порушення митних правил.

Припускає, що сталася помилка під час рахування готівки через неуважність.

Звернув увагу суду на те, що грошові кошти він не приховував і одразу, як тільки усвідомив, повідомив про помилку в декларації. Усі грошові кошти є його особистими заощадженнями. Частина конфіскованої валюти в сумі 6500 доларів США та 1000 євро, є їхніми спільними родинними заощадженнями, які в більшій частині походять з подарунків на хрестини сина, що відбулися в квітні 2019 р., а також з подарунків на весілля.

Допитана в судовому засідання свідок ОСОБА_7 суду повідомила, що вона є дружиною гр. Польщі ОСОБА_1 . Зазначила, що в Кракові вона разом з чоловіком заповнили митну декларацію на готівку в сумі 94000 польських злотих, 5500 доларів США та 1000 євро, з метою перевезення чоловіком грошових коштів через митний кордон України. ОСОБА_1 на «червоному коридорі» готівку не рахував, після чого виявилось, що грошових коштів у нього більше. Працівники митниці не дозволили внести виправлення до митної декларації.

Таким чином, оцінюючи докази по даній справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що вищезазначені пояснення гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) та пояснення допитаного в судовому засіданні свідка, в повній мірі узгоджуються із іншими матеріалами справи, дослідженими під час судового засідання, що вказує на їх об'єктивність та правдивість.

З огляду на вищевикладене суд вважає, що недекларування гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) усієї суми грошових коштів наявних у нього, а саме 103200 польських злотих, 6500 доларів США та 1000 євро, пов'язано з помилкою останнього, в зв'язку з нерахуванням готівки.

Це, в свою чергу, вказує на відсутність у гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) умислу на недекларування 9200 польських злотих та 1000 доларів США. До того ж, гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), зрозумівши, що допустив помилку, хотів дописати в митну декларацію невнесену в неї суму грошових коштів, однак працівник митниці йому не надав такої можливості.

У зв'язку з вищевикладеним, суд приходить до висновку, що у гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) при заповненні та поданні митної декларації не мав на меті заявити недостовірні відомості про валюту.

Так, за правилами ст. 268 МК України, допущення у митній декларації помилок, які не призвели до неправомірного звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру, до незабезпечення дотримання заходів тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, не тягне за собою застосування санкцій, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України, крім випадків, коли особа систематично (більше двох разів протягом місяця) допускає у митній декларації зазначені помилки (крім орфографічних помилок). У випадках, передбачених частиною першою цієї статті, посадові особи органів доходів і зборів надають декларантам або уповноваженим ним особам можливість виправити помилки, допущені в митній декларації.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинене адміністративне правопорушення , чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Оцінюючи матеріали справи, встановлено, що у гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) відсутній умисел на незаявлення за встановленою формою митній декларації точних та достовірних відомостей про товар, який підлягає обов'язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, а тому в його діях відсутня суб'єктивна сторона інкримінованого йому правопорушення, що виключає склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України.

Таким чином, у суду відсутні підстави для притягнення гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що достатніх доказів вчинення ним адміністративного правопорушення, визначеного ст. 472 МК України під час розгляду адміністративних матеріалів в суді, - не здобуто, а ті, що надані в якості підтвердження вчинення правопорушення, - суд оцінює критично з наведених вище обставин.

Згідно ст. 487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З огляду на викладене вище, враховуючи всі обставини справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що провадження відносно гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за ст. 472 МК України підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

При цьому, безпосередні предмети правопорушення, підлягають поверненню гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) лише після здійснення їх митного оформлення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 10, 257, 268, 366, 458, 460, 472, 487, 495 МК України, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 251-252, 280, 283, 287, 294 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , у справі про порушення митних правил, передбачених ст. 472 Митного кодексу України, - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Предмети правопорушення у справі про порушення митних правил №0629/12500/19 від 01.12.2019 року, а саме:

- 1000 (одна тисяча) доларів США, 9200 польських злотих, - які вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні Київської митниці Держмитслужби Державної митної служби України за адресою: м. Київ, бульвар В. Гавела, 8А, повернути - громадянину Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , лише після здійснення їх митного оформлення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя С.І. Кушнір