Ухвала від 31.03.2020 по справі 754/3819/20

Номер провадження 2-а/754/162/20

Справа № 754/3819/20

УХВАЛА

31 березня 2020 року м.Київ

Суддя Деснянського районного суду м.Києва Скрипка О.І., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду у м.Києві про визнання дій неправомірними, скасування рішення у формі постанови про повернення виконавчого документа стягувачу та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати неправомірним та скасувати рішення старшого державного виконавця Амборського А.В. у формі постанови про повернення виконавчого документа стугувачу від 27.02.2020 року у виконавчому провадженні № 53221858 за виконавчим листом № 2а-1908/10, який видано Деснянським районним судом м.Києва від 30.09.2014 року, а також зобов'язати відповідача в особі його керівника вживати своєчасно і в повному обсязі заходи примусового виконання рішень з вчиненням виконавчих дій у вказаному виконавчому провадженні.

У відповідності до ч.5 ст. 287 КАС України, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Згідно з п.4 ч.1 ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті, а саме: у адміністративних справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; справах, що пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; справах, що пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України.

За ч.4 ст.3 КАС України закон, який встановлює нові обов'язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

Так, Законом України № 2147-VIII від 3 жовтня 2017 року внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, їх чинна редакція викладена вище. Отже, статтею 20 (в редакції КАС України, що набрала чинності з 15.12.2017 року) змінено предметну юрисдикцію адміністративних судів, зокрема звужено предметну юрисдикцію загальних місцевих судів, як адміністративних судів.

З системного аналізу положень ст.ст. 20, 287 КАС України, суд приходить до висновку, що вимоги ч.5 ст. 287 КАС України слід застосовувати у випадку ухвалення рішення та видачі виконавчого листа після набрання чинності змін до Кодексу адміністративного судочинства України, тобто з 15.12.2017 року.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач оскаржує дії та рішення державного виконавця щодо виконання ним рішення суду у справі, не передбачені пунктами 1-3 частини першої статті 20 КАС України, а саме щодо оскарження дій та бездіяльності Управління Пенсійного фонду України у Деснянському районі м.Києва щодо перерахунку пенсії.

Відтак, починаючи з 15 грудня 2017 року Деснянський районний суд м.Києва не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна окружному адміністративному суду.

Відповідно до п.п.4 ,6 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, у тому числі, чи:

належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності;

немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ст. 318 КАС України, прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Виходячи зі змісту заявлених позивачем вимог, зазначена адміністративна справа за загальними правилами предметної та територіальної підсудності адміністративних судів (стаття 20 Кодексу адміністративного судочинства України) підлягає розгляду окружним адміністративним судом.

Таким чином, оскільки Деснянський районний суд м.Києва не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна окружному адміністративному суду, то позовна заява підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м.Києва.

Керуючись ст.ст. 20, 29, 287 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Справу № 754/3819/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового викання рішень у м.Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду у м.Києві про визнання дій неправомірними, скасування рішення у формі постанови про повернення виконавчого документа стягувачу та зобов'язання вчинити дії - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Суддя: