Дата документу 31.03.2020
Справа № 334/1524/20
Провадження № 3/334/917/20
31 березня 2020 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя Баруліна Т.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпровського відділу ГУНП в Запорізькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який працює кафе « ОСОБА_2 » проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.44-3 КУпАП,
21.03.2020 року у відношенні ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №626057 за ст. 44-3 КУпАП, згідно якого 21.03.2020 р. о (час не зазначено) гр. ОСОБА_1 знаходився за адресою АДРЕСА_2 здійснював господарську діяльність, надавав послуги в сфері торгівлі в кафе, порушував при цьому режим карантину, наказ КМ №211 від 11.03.2020 року.
Відповідно до вимог п. 2 ст.278 КУпАП при підготовці справи до розгляду перевіряється, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Диспозицією ст.44-3 КУпАП встановлена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбаченихЗаконом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», і іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 передбачено, що на всій території України з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. встановлено карантин.
Відповідно до п.п.3 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 заборонено 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв'язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
Проте, в порушення вимог ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про те, які саме правила були порушені ОСОБА_1 , в чому полягають ці порушення та яким нормативно-правовим актом ці правила встановлено. Також в протоколі відсутні належні докази і відомості, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання, роботу якого заборонено.
При складанні протоколу не враховано, що ст. 44-3 КУпАП не має частин, однак дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 44-3 КУпАП.
За таких обставин суд позбавлений можливості перевірити наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 об'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченогост.44-3 КУпАП, прийняти в справі законне та об'єктивне рішення.
Відповідно до п.15 Інструкції до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).
До протоколу про адміністративне правопорушення, долучено тільки відмова ОСОБА_1 від надання пояснень. В протоколі не зазначено будь яких свідків. Жодних інших доказів, передбаченихст. 251 КУпАП, на підтвердження обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення до матеріалів справи не долучено.
Крім того, за змістом п.7 розділу VI Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 6 листопада 2015 р. № 1376, сторінки справи про адміністративні правопорушення повинні бути пронумеровані, прошиті. Всупереч цим вимогам нормативно-правового акту, сторінки справи, що надійшла до суду, не пронумеровані.
Таким чином, без усунення вказаних недоліків, розгляд справи про адміністративне правопорушення по суті неможливий, а отже, матеріали справи про адміністративне правопорушеннянеобхідно повернути до Дніпровського відділу ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Куруючись ст.ст. 251, 256, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний протокол та матеріал відносно ОСОБА_1 притягнення до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП повернути до Дніпровського відділу ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Баруліна Т. Є.