Рішення від 30.03.2020 по справі 640/18854/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2020 року м. Київ № 640/18854/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Балась Т.П., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, у якому позивач просить суд:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення за посадою, з якої йому була призначена пенсія;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.01.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії без обмеження максимального розміру пенсії на підставі довідки від 29.08.2019 №99-2019/б наданої Національним центром управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України та стягнути суму заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що підвищення посадових окладів грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу на посадах, яку позивач обіймав на день звільнення зі військової служби, є підставою для перерахунку його пенсії, як колишнього військовослужбовця Збройних Сил України, що проходив військову службу у Державному космічному агентстві України за відрядженням, яке закріплено у статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі довідки Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.08.2019 №99-2019/б.

Позивач вважає, що бездіяльність відповідача в частині не проведення зазначеного перерахунку має ознаки порушення чинного законодавства України щодо порядку та умов перерахунку пенсії військовослужбовцям, обмежують його права на розмір пенсійного забезпечення.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, у якому зазначив, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям проводиться лише в разі зміни Кабінетом Міністрів України розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, або введенням нових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовцям або іншим особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону № 2262 та проводить лише у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

При цьому, відповідач зазначає, що на даний час чинні умови грошового забезпечення за посадою займаною позивачем перед звільненням, встановлені Постановою № 704. Постанова № 704, на підставі якої проводився попередній перерахунок пенсії позивача, є єдиним чинним нормативно-правовим актом, що визначає умови грошового забезпечення за останньою посадою позивача перед звільненням. При цьому, зі змісту правових норм ст. 63 Закону №2262 перерахунок пенсій проводиться всім загальним порядком, у кого виникло зазначене право. Дані законодавчі норми не передбачають індивідуальні підстави для здійснення перерахунку пенсій.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.10.2019 відкрито спрощене провадження у справі, розгляд якої вирішено здійснювати без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Із заявою про розгляд справи у судовому засіданні учасники справи до суду не звертались.

Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання; якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів.

З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважає можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 , полковник у відставці, проходив військову службу в Національному космічному агентстві України на посаді начальника центру впровадження нових технологій утилізації озброєння (науково випробувального) управління планування, застосування та науково-дослідницької, випробувальної роботи Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України.

Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 12.05.2008 № 326 відповідно до Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, ОСОБА_1 був звільнений з військової служби у відставку за пунктом 63, підпунктом «в» (за станом здоров'я) (а.с.12).

Як убачається з матеріалів справи, з 20.10.2008 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві позивачеві призначена пенсія на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII.

Календарна вислуга років позивача на військовій службі 30 років, відповідно розмір пенсії становить 80 % грошового забезпечення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» та абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 № 2629 з 01.01.2019 відбулось підвищення посадових окладів грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу на відповідних посадах Державного космічного агентства України, яку позивач займав на день звільнення з військової служби.

29 серпня 2019 року ОСОБА_1 отримав від Національного центру управління та випробувань космічних засобів Національного космічного агентства України довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2019 (а.с.14).

Згідно з довідкою Державного космічного агентства України від 29.08.2019 №99-2019/б розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача становить 24321,41 грн., з яких 6166,00 грн. - посадовий оклад; 1480,00 грн. - оклад за військовим званням полковника, 3823,00 грн. - надбавка за вислугу років (50%), 3083,00 грн. - надбавка за складність, напруженість у роботі (50%), 924,90 грн. - надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%), 8844,51 грн. - премія (143,44%) (а.с.14).

У зв'язку з цим позивач 06.09.2019 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві із заявою про перерахунок його пенсії на підставі довідки від 29.08.2019 №99-2019/б (а.с.15).

Листом Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 12.09.2019 №201567/03 повідомило, що на виконання пункту 1 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» ОСОБА_1 з 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення, визначеного станом на 01.03.2018 відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Оскільки після проведеного перерахунку розмір пенсії зменшився, з урахуванням статті 63 Закону виплата пенсії проводиться в раніше встановленому розмірі. Поряд з цим зазначено, що будь-які повідомлення від Мінсоцполітики про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку до Головного управління не надходили (а.с. 16).

Вважаючи таку відмову відповідача протиправною, позивач звернувся до суду з відповідним позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон України №2262-ХІІ) визначаються умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.

Відповідно до частини першої та другої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Згідно з частиною 4 статті 63 наведеного Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців на підставі постанови Кабінету Міністрів України є законодавчо визначеною підставою для перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 №1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (надалі - Постанова № 1037) примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту:

«Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 01 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року».

Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 01 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Отже, постановою № 1037 внесено зміни, якими щорічно збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01.01.2017, з 01.01.2018 та з 01.01.2019 в тому числі, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивача.

Судом встановлено, що на підставі вказаної постанови Державним космічним агентством України затверджено нові посадові оклади військовослужбовців, відряджених до нього, з 01 січня 2019 року та в подальшому видано довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 29.08.2019 № 99-2019/б, з якою позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

З урахуванням викладеного, суд приходить до переконання, що позивач має право на здійснення перерахунку його пенсії, яке закріплено у статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі довідки Державного космічного агентства України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.08.2019 № 99-2019/б.

Крім того, суд звертає увагу на те, що положеннями абз. 9, 11 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 про затвердження Порядку про проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Таким чином, твердження відповідача щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 29.08.2019 № 99-2019/б є необґрунтованим та суперечать нормам чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.

Підсумовуючи викладене, позовна вимога про визнання протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо проведення перерахунку, раніше призначеної, пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення за посадою, з якої йому була призначена пенсія, підлягає до задоволення.

Щодо вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.01.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з розрахунку 80 процентів від грошового забезпечення для обчислення пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, на підставі довідки від 29.08.2019 № 99-2019/б наданої Національним центром управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України та стягнути заборговану суму, суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 13 Закону України №2262-ХІІ, у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:

а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;

б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають страховий стаж 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт «б» статті 12): за страховий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний повний рік стажу понад 25 років - 1 процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);

в) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, які звільняються з військової служби на умовах Закону України «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються зі служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей» (пункт «в» статті 12): за вислугу 15 років - 40 процентів відповідних сум грошового забезпечення із збільшенням цього розміру на 2 проценти за кожний повний рік вислуги понад 15 років, але не більше ніж 50 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VI (далі - Закон №3668-VI), який набрав чинності 1 жовтня 2011 року, підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ, зокрема у частині другій статті 13 цифри « 90» замінено цифрами « 80».

У той же час, Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27 березня 2014 року №1166-VII (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 квітня 2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 1 травня 2014 року.

Проте, суд звертає увагу, що внесені зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються виключно порядку призначення пенсії особам у разі реалізації ними права на первинне призначення пенсії за цим Законом, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

При цьому, судом встановлено, що з 01.08.2008 пенсія позивачу встановлена та виплачувалась у розмірі 80 % грошового забезпечення, що не заперечується відповідачем.

Таким чином, зміна розміру пенсії позивача з 80% до 70% сум грошового забезпечення, що відбулася внаслідок внесення змін до положень частини 2 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після призначення пенсії позивачу, не може бути підставою для зменшення розміру вже призначеної пенсії під час проведення відповідачем її перерахунку.

Аналогічний висновок викладено у рішенні Верховного Суду від 04.02.2019 року в зразковій справі №240/5401/18.

З урахуванням наведеного, розмір пенсії ОСОБА_1 повинен бути розрахований виходячи з 80 % розміру грошового забезпечення зазначеного в довідці від 29.08.2019 № 99-2019/б, наданої Національним центром управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України.

Що стосується вимоги провести перерахунок та виплату пенсії без обмежень максимальним розміром, то суд не вбачає підстав для її задоволення, оскільки доказів того, що внаслідок перерахунку пенсії на підставі даного рішення розмір пенсії буде обмежений та виплата перерахованої на підставі даного рішення пенсії буде здійснена з порушеннями законодавства, позивачем не надано. Таким чином, суд вважає, що на даний час ця вимога є передчасною.

Щодо позовних вимог про стягнення на користь позивача невиплаченої суми перерахованої пенсії з 01.01.2019, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280 (далі - Положення № 280) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.

Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Відповідно до пункту 7 Положення №280 Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з підпунктом 6 пункту 4 Положення №280 Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці.

Окрім того, суд зазначає, що під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючий рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Згідно із частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Суд може прийняти інше рішення, яке б гарантувало дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. При цьому, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України критеріям, суд не втручається у дискрецію (вільний розсуд) владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Суд зазначає, що розрахунок пенсії позивача за вислугу років, яка підлягає до виплати щомісячно не належить до повноважень суду.

Разом з тим, у своєму рішенні від 16.09.2015 у справі №21-1465а15 Верховний Суд України вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

З огляду на системний аналіз викладених норм, суд дійшов висновку, що повноваження щодо розрахунку розміру пенсії позивача, що підлягає виплаті належить виключно до повноважень органу Пенсійного фонду України, тобто є дискреційними повноваженнями органу Пенсійного фонду України, суд в межах повноважень визначених Кодексу адміністративного судочинства України вправі вирішити питання про правомірність порядку, умов, строків нарахування та виплати пенсії, її складових, а не конкретно визначеного розміру пенсії, тому в даному випадку правильному способом захисту буде зобов'язання відповідача здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.

Частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні з адміністративним позовом до суду 02.10.2019 було сплачено судовий збір в розмірі 768,40 грн., згідно з квитанцією від 02.10.2019 № 28438132-1, оригінал якої міститься в матеріалах справи (а.с.4).

З урахуванням задоволених позовних вимог суд вважає, що стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві підлягають понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору на суму 768,40 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення за посадою, з якої йому була призначена пенсія.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01.01.2019 здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 виходячи з 80 процентів від грошового забезпечення на підставі довідки від 29.08.2019 №99-2019/б наданої Національним центром управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України з урахуванням виплачених сум.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ідентифікаційний код 42098368, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя Т.П. Балась