Ухвала від 30.03.2020 по справі 813/4546/14

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/4546/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

30 березня 2020 року місто Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., перевіривши матеріали заяви Західного офісу Держаудитслужби про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів, -

ВСТАНОВИВ:

24.03.2020 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла заява Західного офісу Держаудитслужби про перегляд постанови Львівського окружного адміністративного суду від 20.01.2016 у справі № 813/4546/14 за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів.

Відповідно до частини першої статті 364 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами за формою і змістом повинні відповідати вимогам вказаного Кодексу щодо оформлення позовних заяв до суду першої інстанції.

Суддя встановив, що заява Західного офісу Держаудитслужби не відповідає вимогам, встановленим статтями 161, 364 КАС України.

Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 364 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додається документ про сплату судового збору.

У частині п'ятій статті 161 КАС України встановлено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, участь у судовому засіданні щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів, про забезпечення надання безоплатної правничої допомоги, якщо відповідний орган відмовив у її наданні, тощо.

Західний офіс Держаудитслужби до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами додав клопотання про відстрочення сплати судового збору. Таке клопотання обґрунтоване тим, що на час подання заяви у Західного офісу Держаудитслужби відсутні бюджетні асигнування для сплати судового збору.

Суд зазначає, що питання відстрочення сплати судового збору регулює стаття 133 КАС України та стаття 8 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 № 3674-VI.

Згідно із частиною першою статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

У частині першій статті 8 Закону України “Про судовий збір” установлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

З аналізу наведеної норми вбачається, що суд може відстрочити сплату судового збору враховуючи майновий стан сторони та за наявності умов передбачених у пункті 1, пункті 2 або пункті 3.

Відтак, посилання заявника лише на майновий стан (відсутність бюджетних асигнувань) не є підставою для відстрочення сплати судового збору, а тому в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору необхідно відмовити повністю.

Пунктом 2 частини третьої статті 4 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що за подання до адміністративного суду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами встановлюється ставка в розмірі 150 відсотків ставки судового збору, що підлягала сплаті за подання позовної заяви.

Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції від 23.10.2013, чинній на час подання позовної заяви) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» встановлено, що з 01.01.2014 розмір мінімальної заробітної плати складає 1218,00грн.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України “Про судовий збір” (в редакції від 23.10.2013, чинній на час подання позовної заяви) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру позивачу судовий збір становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що складало 4872,00грн.

Суд встановив, що Західний офіс Держаудитслужби подав позов майнового характеру на суму 14946877,44 грн. Відтак, розмір судового збору за подання позову становив 4872,00грн.

Таким чином, розмір судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами становить 7308,00 грн. (4872,00 грн. * 150%).

До заяви не долучено платіжного документа про сплату судового збору.

Отже, судовий збір не сплачено. Тому, заявнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 7308,00 грн. та подати до суду відповідний платіжний документ, який підтверджує сплату судового збору.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі "Судовий збір".

Такими реквізитами є: отримувач коштів: УКуЗалiз.р м.Льв./Залізничний/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA978999980313101206084013003, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: "судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Відповідно до частини третьої статті 364 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 364 вказаного Кодексу, застосовуються правила статті 169 вказаного Кодексу.

Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення заяви Західного офісу Держаудитслужби про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256, 364 КАС України, суддя -

УХВАЛИВ:

у задоволенні клопотання Західного офісу Держаудитслужби про відстрочення сплати судового збору за подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відмовити повністю.

Заяву Західного офісу Держаудитслужби про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Львівській області до державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення коштів залишити без руху.

Заявнику необхідно усунути недоліки заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, скерувавши на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2) такі документи:

1) оригінал платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 7308,00 грн.

Ухвала суду про залишення заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя А.Г. Гулик