Рішення від 30.03.2020 по справі 340/570/20

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/570/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету фортечної районної ради про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить зобов'язати службу соціального захисту населення розглянути його заяву щодо нарахування субсидії з лютого 2020 року не потребуючи з нього довідки про доходи і його письмової згоди на обробку його персональних даних.

В обґрунтування вимог позивачем зазначено, що у лютому 2020 року звернувся до відповідача із заявою на нарахування субсидії. В зв'язку з відсутністю довідки про доходи, що надається податковим органом та письмової згоди на обробку його персональних даних Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету Фортечної районної ради відмовлено у надані субсидії. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, у зв'язку із чим звернувся до суду.

Відповідачем отримано ухвалу про відкриття провадження (а.с.12), відзив на адміністративний позов до суду не надано.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.

Так, до суду позивачем надано оригінал листа відповідача від 17.02.2020 № 1045/16-08, згідно якого Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у м. Кропивницькому ради повідомили позивача, що відповідно до п. 46 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848, йому відмовлено у призначенні субсидії з лютого 2020 р., оскільки відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім'ї осіб зі складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

Також, зазначено, що для призначення субсидії позивачу необхідно звернутись до управління, з відповідними документами, та подати заяву та декларацію(а.с.6).

Позивач у позовній заяві зазначає, що йому не зрозуміло чому йому необхідно виконувати вимоги про надання письмової згоди на обробку його персональних даних, якимось третім особам. Вважає, що такі особи повинні виконувати закон, а не питати його згоди. Також, вказав, що у минулі роки такої згоди від нього не вимагалось.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає, що п.3 ч.1 ст. 2 Закону України "Про захист персональних даних" визначено згоду суб'єкта персональних даних як добровільне волевиявлення фізичної особи (за умови її поінформованості) щодо надання дозволу на обробку її персональних даних відповідно до сформульованої мети їх обробки, висловлене у письмовій формі або у формі, що дає змогу зробити висновок про надання згоди.

Відповідно до п.6 ч.1 ст. 2 Закону України "Про захист персональних даних" обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем.

Пунктом 8 ч.1 ст. 2 Закону України "Про захист персональних даних" встановлено, що персональні дані - відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована.

Згідно ч.5 ст. 6 Закону України "Про захист персональних даних" обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до ч.6 ст. 6 Закону України "Про захист персональних даних" не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Згідно абз. 4 пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням.

Абзацом 4 пункту 46 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" встановлено, що заява і декларація вважаються такими, що не подані, у разі, коли відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім'ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

Позивачем із заявою про призначення субсидії не надано до відповідача згоду на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім'ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

Суд зазначає, що позивач помилково вважає, що він має надати згоду на обробку персональних даних щодо себе, однак, згідно листа відповідача позивач не надав, саме згоду на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів сім'ї осіб із складу домогосподарства, доходи яких враховуються під час призначення субсидії, даних про доходи та майно.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд враховуючи зазначені вище положення чинного законодавства України, приходить до висновку, що відповідачем правомірно, з дотриманням положень ч. 2 ст. 2 КАС України, відмовлено у призначені субсидії з лютого 2020 року на підставі абз.4 пункту 46 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" .

Судових витрат, які б підлягали стягненню на користь відповідача, згідно до ст. 139 КАС України, судом не встановлено.

Керуючись ст.ст.2, 72-77, 95, 139, 243-246, 255, 295, пунктом 15 частини першої розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету фортечної районної ради (вул. Шатило, буд.12, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25013, код ЄДРПОУ 03197635) про зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду А.В. Сагун