Ухвала від 30.03.2020 по справі 1240/2664/18

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню

30 березня 2020 року СєвєродонецькСправа № 1240/2664/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню №1240/2664/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та стягнення узгодженої суми бюджетного відшкодування, -

ВСТАНОВИВ:

20 березня 2020 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню №1240/2664/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та стягнення узгодженої суми бюджетного відшкодування.

В обґрунтування заяви зазначено, що виконавчий лист по справі № 360/1253/19 виданий судом помилково, оскільки 03.10.2019 ПрАТ «ЛИНІК» отримано виконавчий лист, який 08.10.2019 переданий у ГУ ДКСУ в Луганській області. Однак, виконавчий лист по справі №1240/2664/18 повернутий на адресу Луганського окружного адміністративного суду, у зв'язку з тим, що апелянту поновлено строк на апеляційне оскарження та відкрито апеляційне провадження.

Ухвалою суду від 23 березня 2020 року заяву Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню №1240/2664/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та стягнення узгодженої суми бюджетного відшкодування призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 30 березня 2020 року о 15 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, просп. Космонавтів, 18 (том 2 а.с. 62).

Учасники справи у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Згідно з частиною першою статті 374 КАС України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання (частина третя статті 374 КАС України).

Відповідно до частини дев'ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Оскільки сторони про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, відсутня потреба заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути заяву про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у письмовому провадженні на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши заяву Позивача про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, суд встановив таке.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року у справі №1240/2664/18 позов Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та стягнення узгодженої суми бюджетного відшкодування задоволено. Визнано протиправною бездіяльність Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету та щодо невнесення в єдиний Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування узгодженої суми бюджетного відшкодування лютого 2015 року в розмірі 1 676 641,00 грн, що утворилась у лютому 2015 року та в сумі 9 273 348,00 грн, що утворилась до 01.02.2015. Стягнуто з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області на користь Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” заборгованість бюджету із відшкодування податку на додану вартість в розмірі 1 676 641,00 грн, що утворилась у лютому 2015 року та в сумі 9 273 348,00 грн, що утворилась до 01.02.2015 (том 1 а.с. 194-199).

24 червня 2019 року на рішення суду від 16 травня 2019 року у справі №1240/2664/18 було подано апеляційну скаргу (том 1 а.с. 206).

Ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 01 серпня 2019 року апеляційну скаргу повернуто апелянту (том 1 а.с. 219).

У зв'язку з наведеним 03 жовтня 2019 року, Луганським окружним адміністративним судом від 03.10.2019 у справі №1240/2664/18 про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області на користь Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” заборгованість бюджету із відшкодування податку на додану вартість в розмірі 1 676 641,00 грн, що утворилась у лютому 2015 року та в сумі 9 273 348,00 грн, що утворилась до 01.02.2015 (том 2 а.с. 52).

Разом з тим, судом встановлено, що 09 грудня 2019 року на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року у справі №1240/2664/18 повторно подана апеляційна скарга та ухвалою Першого апеляційного адміністративного суду від 17 грудня 2019 року поновлено апелянту строк на апеляційне оскарження та відкрито апеляційне провадження в адміністративній справі № 1240/2664/18 (том 1 а.с. 239-240, том 2 а.с. 3).

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Згідно з частиною першою статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (частина друга статті 255 КАС України).

Частиною першою статті 370 КАС України закріплено, що судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Згідно з частиною другою статті 372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 373 КАС України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

З огляду на викладене, виконавчий лист видається судом виключно для виконання судового рішення, яке набрало законної сили.

Оскільки, станом на момент видачі виконавчого листа від 03.10.2019 у справі №1240/2664/18 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 16 травня 2019 року відповідно до приписів статті 255 КАС України не набрало законної сили, що унеможливлювало його виконання, а тому слід визнати, що виконавчий лист виданий стягувачу не підлягав виконанню.

Відповідно до частини другої статті 374 КАС України суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Внаслідок того, що виконавчий лист у справі №1240/2664/18 про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області на користь Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” заборгованість бюджету із відшкодування податку на додану вартість в розмірі 1 676 641,00 грн, що утворилась у лютому 2015 року та в сумі 9 273 348,00 грн, що утворилась до 01.02.2015, не підлягав виконанню через його оскарження, суд на підставі приписів частини другої статті 374 КАС України вважає за необхідне визнати зазначений виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю.

Керуючись статтями 241, 243, 248, 255, 256, 372, 373, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Приватного акціонерного товариства «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія» про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню №1240/2664/18 за позовом Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби, Головного управління Державної казначейської служби в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність та стягнення узгодженої суми бюджетного відшкодування - задовольнити.

Визнати таким, що не підлягає виконанню повністю, виконавчий лист по справі №1240/2664/18, виданий Луганським окружним адміністративним судом 03 жовтня 2019 року, про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України в Луганській області на користь Приватного акціонерного товариства “Лисичанська нафтова інвестиційна компанія” заборгованість бюджету із відшкодування податку на додану вартість в розмірі 1 676 641,00 грн, що утворилась у лютому 2015 року та в сумі 9 273 348,00 грн, що утворилась до 01.02.2015.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя О.В. Ірметова