Рішення від 27.03.2020 по справі 280/102/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

27 березня 2020 року Справа № 280/102/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Сонгулія О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945)

до Комунального підприємства «Фарм ТМК» Токмацької міської ради (71701,Запорізька область, м.Токмак, вул..Центральна, буд.55 Б; код ЄДРПОУ 36936677)

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до Комунального підприємства «Фарм ТМК» Токмацької міської ради (далі - відповідач, КП «Фарм ТМК»), у якій позивач просить суд стягнути кошти з рахунків відповідача у всіх банках, обслуговуючих платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, на користь Токмацьке УК/Токмак (код одержувача 37942194 в Казначейство України (ЕАП) МФО 899998), в рахунок погашення податкового боргу:

- з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у сумі 63 255,75 грн. (код платежу 11020201 на р/р 798999980000033211861008014);

- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 35 283,47 грн. (код платежу 14010100 на 648999980000031118029008014);

- із земельного податку з юридичних осіб у сумі 0,72 грн. (код платежу 18010500 на р/р 268999980000033216811008014);

- з частини чистого прибутку (доходу) комунальних, унітарних підприємств, що вилучені до бюджету, у сумі 2 144,00 грн. (код платежу 21010301 на р/р 478999980000033214857008014).

В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що станом на день звернення з позовом за підприємством рахується податковий борг. Платнику податків направлена вимога про сплату боргу (недоїмки), однак сума податкового боргу самостійно не сплачена. Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 08.01.2020 відкрито спрощене позовне провадження в справі, призначено судове засідання на 06.02.2020.

Ухвалою суду від 06.02.2020 судове засідання відкладено на 27.02.2020.

У судове засідання 27.02.2020 представник позивача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, подав клопотання, у якому просить розглянути справу без його участі у письмовому провадженні, на задоволенні позовних вимог наполягає.

У судове засідання 27.02.2020 представник відповідача не прибув, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки на офіційну адресу, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також шляхом розміщення 11 лютого 2020 року оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України (за посиланням https://adm.zp.court.gov.ua/sud0870/pres-centr/news2/886132/).

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд розглянув справу у письмовому провадженні.

На підставі наявних у суду матеріалів встановлено такі обставини.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань КП «Фарм ТМК» зареєстровано Токмацькою районною державною адміністрацією Запорізької області 25.01.2010 за номером 1 102 102 0000 000404, основний вид діяльності за код КВЕД 47.73 Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами в спеціалізованих магазинах, перебуває на обліку у позивача (Токмацьке управління) з 26.01.2010.

Станом на 02.12.2019 відповідач має податковий борг в сумі 100 683,94 грн, який виник з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі акту перевірки №282/08/-01-14-17/36936677 від 16.05.2019 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0007791417 від 06.06.2019, відповідно до якого відповідачу донараховано суму грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств за податковими зобов'язаннями - 39 849,00 грн., за штрафними санкціями 9 962,25 грн. Крім того, нараховано пеню в розмірі 15 315,12 грн.

Сума податкового боргу з податку на прибуток підприємств (з урахуванням переплати станом на 01.07.2019 у розмірі 1 870,62 грн.) складає 63 255,75 грн.

Крім того, КП «Фарм ТМК» подало податкові декларації з податку на додану вартість із визначенням сум податкових зобов'язань, а саме:

- податкова декларація з податку на додану вартість за березень 2019 року від 22.04.2019, термін сплати 30.04.2019, в сумі 19 727,00 грн;

- податкова декларація з податку на додану вартість за квітень 2019 року від 16.05.2019, термін сплати 30.05.2019, в сумі 3803,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за травень 2019 року від 19.06.2019, термін сплати 30.06.2019, в сумі 2316,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за червень 2019 року від 17.07.2019, термін сплати 30.07.2019, в сумі 1916,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за липень 2019 року від 16.08.2019, термін сплати 30.08.2019, в сумі 1905,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за серпень 2019 року від 17.09.2019, термін сплати 30.09.2019, в сумі 1 682,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за вересень 2019 року від 18.10.2019, термін сплати 30.10.2019, в сумі 2025,00 грн.;

- податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2019 року від 18.11.2019, термін сплати 30.11.2019, в сумі 1910,00 грн.

Таким чином, податковий борг відповідача з податку на додану вартість становить 35 283,47 грн.

Крім того, відповідно до поданої податкової декларації з плати за землю від 19.02.2019, відповідач має податковий борг із земельного податку з юридичних осіб у розмірі 0,72 грн., термін сплати 30.11.2019.

Поряд з цим, відповідно до розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за 2019 рік від 13.11.2019, частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, становить 5 844,00 грн. Враховуючи переплату станом на 01.11.2019 у розмірі 3 700,00 грн., податковий борг частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, становить 2 144,00 грн.

Відповідно до частини 1 статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

В підпункті 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 36.1 статті 36 Податкового кодексу України встановлено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Згідно із пунктом 38.1 статті 38 Податкового кодексу України, виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Відповідно до підпункту 133.1.1 пункту 133.1 статті 133 Податкового Кодексу України платниками податку на прибуток є, зокрема, суб'єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пунктами 133.4 та 133.5 цієї статті.

Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною статтею 136 цього Кодексу, від бази оподаткування, визначеної згідно зі статтею 135 цього Кодексу (пункт 137.1 стаття 137 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 137.3 статті 137 Податкового Кодексу України відповідальність за повноту утримання та своєчасність перерахування до бюджету податку, зазначеного в пункті 57.1-1 статті 57 та 141.4 статті 141 цього Кодексу, покладається на платників податку, які здійснюють відповідні виплати.

Відповідно до пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до копії рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення КП «Фарм ТМК» 14.06.2019 отримало податкове повідомлення-рішення №0007791417 від 06.06.2019.

Доказів оскарження в адміністративному чи судовому порядку податкового повідомлення-рішення №0007791417 від 06.06.2019 до суду не надано, а відтак визначена ним сума грошового зобов'язання за основним платежем у розмірі 37 988,38 грн. (з урахуванням переплати станом на 01.07.2019 у сумі 1870,62 грн.) та за штрафними санкціями у сумі 9 962,25 грн. є узгодженими та набули статусу податкового боргу.

Крім того, підпунктом 129.1.1. пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України встановлено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пунктом 129.4 статі 129 Податкового кодексу України передбачено, що на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктами 129.1.1 та 129.1.2 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), та в інших випадках визначення пені відповідно до вимог цього Кодексу, коли її розмір не встановлений, нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Відповідно до пункту 131.1. статті 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків.

За даними інтегрованої картки платника податків КП «Фарм ТМК» нарахована пеня за прострочення сплати грошового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 15 315,12 грн.

Щодо податкового боргу з податку на додану вартість, суд зазначає наступне.

Приписами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За змістом пунктів 203.1, 203.2 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем порушено вищевказані вимоги щодо сплати податку на додану вартість, що призвело до формування податкового боргу за даним видом податкового зобов'язання на суму 35 283,47 грн.

Щодо стягнення податкового боргу по земельному податку, суд зазначає наступне.

Згідно із пунктом 265.1 статті 265 Податкового кодексу України податок на майно складається з: податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; транспортного податку; плати за землю.

Згідно пункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Статтею 269 Податкового кодексу України встановлено, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Відповідач, згідно з підпунктом 269.1.1. пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України є платником земельного податку.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Положеннями пунктів 287.3, 287.4 статті 287 та пункту 288.1 статі 288 Податкового кодексу України, встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

За змістом пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем самостійно визначено суму грошового зобов'язання із земельного податку у розмірі 264,48 грн., однак станом на день звернення з даним позовом до суду, за КП «Фарм ТМК» рахується заборгованість з даного податку у розмірі 0,72 грн.

Крім того, відповідно до пункту 17 частини 2 статті 29 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду Державного бюджету України (з урахуванням особливостей, визначених пунктом 1 частини другої статті 67-1 цього Кодексу) належать: частина чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до державного бюджету відповідно до закону, та дивіденди (дохід), нараховані на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є державна власність.

Згідно з частиною 1 статті 11-1 Закону України «Про управління об'єктами державної власності» державні унітарні підприємства (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» відповідно до Закону України «Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів», державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» належать до наукових установ, а також науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек» і «Український дитячий центр «Молода гвардія») та їх об'єднання зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 138, згідно з цим Порядком частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями (крім державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух» відповідно до Закону України «Про приєднання України до Багатосторонньої угоди про сплату маршрутних зборів», державного підприємства із забезпечення функціонування дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних міжурядових організацій в Україні Державного управління справами, державних комерційних підприємств та казенних підприємств, які відповідно до статті 1 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» належать до наукових установ, а також науково-технологічних комплексів, заснованих на державній власності, а також державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек» і «Український дитячий центр «Молода гвардія») до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів, утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління, за наявності фінансових ресурсів у підприємства, за результатами фінансово-господарської діяльності починаючи з 1 січня 2019 р. у розмірі 90 відсотків.

Пунктом 3 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями визначено, що частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства. Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Відповідно до Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, від 13.11.2019 за три квартали 2019 року, КП «Фарм ТМК» визначило відповідні зобов'язання в сумі 5844 грн.

За даними інтегрованої картки платника податків, враховуючи наявну переплату, відповідачем не сплачено визначене грошове зобов'язання зі сплати частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, за 2019 рік у розмірі 2 144,00 грн.

Відтак, вищевказані суми грошових зобов'язань з податку на прибуток, з податку на додану вартість, із земельного податку, з частини чистого прибутку (доходу) комунальних, унітарних підприємств, є узгодженими та підлягають обов'язковій сплаті. Вказане підтверджується зібраними у справі доказами.

У відповідності до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 59.4 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно пункту 59.5 даної статті Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Пунктом 95.2 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до пункту 95.3 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з пунктом 95.4 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Як вбачається з матеріалів справи, 11.05.2019 Головним управлінням ДФС у Запорізькій області виставлено КП «Фарм ТМК» податкову вимогу №6680-54 про сплату податкового боргу в розмірі 19 726,47 грн.

Відповідно до копії рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення вказана вимога отримана відповідачем 02.08.2019.

Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно пункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом утворюють податковий борг.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що сума узгодженого податкового зобов'язання з вищезазначених податків в загальному розмірі 100 683,93 грн., є податковим боргом відповідача, який ним не сплачено.

За таких обставин суд дійшов висновку, що відповідач зобов'язаний погасити податковий борг в розмірі 100 683,93 грн. Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості, що є предметом стягнення, або спростовували наявність податкового боргу, відповідачем суду не надано.

Згідно з частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи вищевикладене, суд зазначає, що позивачем доведено наявність у відповідача податкового боргу в розмірі 100 683,93 грн., у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Позивачем не надано доказів понесення витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв'язку з чим розподіл судових витрат не здійснюється.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 205, 243-246, 255, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Комунального підприємства «Фарм ТМК» Токмацької міської ради у банках, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, на користь Токмацького УК/Токмак (код одержувача 37942194 в Казначейство України (ЕАП) МФО 899998), податковий борг:

- з податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності у сумі 63 255,75 грн. (код платежу 11020201 на р/р 798999980000033211861008014);

- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у сумі 35 283,47 грн. (код платежу 14010100 на 648999980000031118029008014);

- із земельного податку з юридичних осіб у сумі 0,72 грн. (код платежу 18010500 на р/р 268999980000033216811008014);

- з частини чистого прибутку (доходу) комунальних, унітарних підприємств, що вилучені до бюджету у сумі 2 144,00 грн. (код платежу 21010301 на р/р 478999980000033214857008014).

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - Головне управління ДПС у Запорізькій області, місцезнаходження 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166; код ЄДРПОУ 43143945.

Відповідач - Комунальне підприємство «Фарм ТМК» Токмацької міської ради, місцезнаходження: 71701,Запорізька область, м.Токмак, вул..Центральна, буд.55 Б; код ЄДРПОУ 36936677.

Повне судове рішення складено 27.03.2020

Суддя М.О. Семененко