Ухвала від 27.03.2020 по справі 140/2680/20

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про витребування доказів

27 березня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2680/20

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши у порядку письмового провадження питання про витребування доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 08.06.2018 №0597844-1303-0308, відповідно до якого визначено податкове зобов'язання по транспортному податку з фізичних осіб на суму 18750,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що належний йому транспортний засіб марки AUDI Q7, рік випуску 2016, номер кузова НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 не є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році, оскільки відповідно до даних офіційного сайту Мінекономрозвитку дворічний автомобіль AUDI Q7 має коефіцієнт за строком експлуатації - 50. Враховуючи даний коефіцієнт та беручи до уваги, що у новому вигляді AUDI Q7 вартує 1627543,08 грн, то середньоринкова вартість його станом на 2018 рік складає лише 813771,54 грн і саме таку вартість відображає офіційний сайт Мінекономрозвитку.

Позивач зазначає, що оскільки об'єктом оподаткування у 2018 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1396125,00 грн та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно), тому належний йому автомобіль не є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2018 році.

Ухвалою суду від 06.03.2020 відкрито провадження у даній справі та вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Станом на 01.01.2018 мінімальна заробітна плата, визначена статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», становить 3723,00 грн.

Отже, об'єктом оподаткування у 2018 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1396125,00 грн та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).

Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №66 «Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів» (далі - Методика).

Відповідно до пункту 2 Методики (в редакції на час визначення середньоринкової вартості автомобілів станом на 01.01.2018) середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. N 403 (Офіційний вісник України, 2013 р., N 44, ст. 1576).

Пунктами 3, 4 Порядку №403 передбачено, що середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою: С ср= Ц н х (Г / 100) х (1 ± (Г к / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1; Г к - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.

Джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства.

Згідно з пунктом 5 Методики ідентичними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри: марка; країна-виробник; тип кузова (седан, універсал тощо); модель; конструкція привода тягових коліс; тип та робочий об'єм двигуна; потужність двигуна; тип коробки переключення передач та інших складників силової передачі; габаритні розміри; рік випуску; комплектація. Розбіжності можуть стосуватися комплектації, пробігу та технічного стану.

Водночас згідно з пунктами 13, 14 Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об'єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.

Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.

З вищенаведеного слідує, що отримана від Мінекономрозвитку інформація про вартість автомобіля, яка розрахована виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального легкового автомобіля є підставою для прийняття контролюючим органом податкового повідомлення-рішення.

При цьому розрахована на офіційному веб-сайті інформація про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про його марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального станом на 2018 рік повинна відповідати даним, зазначеним у оприлюдненому на цьому є веб-сайті переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.

Разом з тим, як стверджує позивач, розрахована на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформація про середньоринкову вартість його автомобіля є меншою 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2018 року.

Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з частиною першою статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як передбачено частинами третьою, шостою статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Таким чином, для всебічного, повного та об'єктивного з'ясування всіх обставин справи, зокрема, чи є належний позивачу транспортний засіб об'єктом оподаткування в розумінні підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за ознакою середньоринкової вартості у 2018 році, суд прийшов до висновку про витребування у Мінекономрозвитку розрахунку вартості автомобіля марки AUDI Q7, рік випуску 2016, номер кузова НОМЕР_1 , тип двигуна бензиновий, об'єм двигуна 2995 куб см, за встановленою формулою.

Керуючись статтями 80, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати у Міністерства економічного розвитку і торгівлі України розрахунок середньоринкової вартості автомобіля марки AUDI Q7, рік випуску 2016, номер кузова НОМЕР_1 , тип двигуна бензиновий, об'єм двигуна 2995 куб см, реєстраційний номер НОМЕР_2 , станом на 2018 рік за формулою, встановленою пунктом 2 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів.

Витребувані судом документи подати в строк 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.

Копію ухвали надіслати учасника справи для відому, а Мінекономрозвитку - для виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не може бути оскаржена.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій