Справа № 686/7651/20
Провадження № 1-кс/686/3902/20
23 березня 2020 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в судовому засіданні клопотання слідчого Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про продовження строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні № 62019240000000238 від 28.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України,
20.03.2020 року слідчий Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням погодженим з прокурором відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Рівненську область прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019240000000238 від 28.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, на шість місяців.
Слідчий мотивує клопотання, тим що встановлений строк досудового розслідування закінчується, а завершити досудове розслідування до закінчення вказаного строку неможливо, у зв'язку з неможливістю вчинення всіх процесуальних дій в провадженні. Зокрема ще необхідно провести детальний допит ОСОБА_5 , після чого, з урахуванням показань, визначитися з переліком слідчих та процесуальних дій, які необхідно провести; провести у ГУНП в Рівненській області огляд, а за необхідності, і вилучити їх у передбаченому законодавством порядку, документи щодо звільнення ОСОБА_5 ; за наявності підстав призначити судову експертизу та інші дослідження, у яких виникне потреба; отримати з ГУНП в Рівненській області запитувану інформацію, а також висновок за результатами проведеного службового розслідування; отримати від співробітників оперативного підрозділу матеріали, які останні здобувають у порядку ст.ст. 40-41 КПК України, та які мають важливе значення для притягнення всіх осіб, які причетні таких злочинів, до кримінальної відповідальності, зокрема встановити очевидців подій за фабулою провадження, після чого допитати їх як свідків; на підставі отриманих відомостей провести, за необхідності, додатковий допит ОСОБА_5 ; з урахуванням отриманої у ході досудового розслідування та від оперативного підрозділу інформації визначитися з необхідністю у проведенні ряду слідчих дій, доцільність у здійсненні яких може виникнути під час досудового розслідування, з особами, яким відомі фактичні обставини можливого вчинення колишнім працівником правоохоронного органу вищевказаного злочину, а також його причетності до вчинення інших кримінальних правопорушень; на підставі всієї отриманої під час досудового розслідування інформації провести за участі фігуранта провадження, а також свідків, уточнюючі допити з метою встановлення всіх детальних обставин вчинення зазначеної протиправної діяльності; після збору вказаних та інших доказів, їх оцінки з точки зору належності, допустимості, достовірності та взаємозв'язку, на підставі всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінальних проваджень, визначитися із остаточної та вірною правовою кваліфікацією дій особи, які причетна до цього злочину, та, за наявності підстав, скласти та вручити йому повідомлення про підозру в кінцевій редакції із вірною та правильною кваліфікацією; за наявності достатніх доказів, зібраних під час досудового розслідування, виконати вимоги ст. 290 КПК України та скласти обвинувальний акт або прийняте рішення у порядку ст. 284 КПК України; виконати інші слідчі та процесуальні дії, проведення у яких може виникнути необхідність під час здійснення досудового розслідування.
Слідчий, будучи належним чином повідомленим про дату та час розгляду клопотання у судове засідання не зявився, проте слідчим з групи слідчих у даному кримінальному провадженні ОСОБА_6 подано заяву в якій просив проводити розгляд клопотання за відсутності слідчого.
Слідчий суддя вважає за можливе прийняти рішення по суті клопотання за відсутності слідчого, на підставі наданих доказів.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до до наступних висновків.
В провадженні Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому перебувають матеріали досудового розслідування № 62019240000000238 від 28.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, за якою злочин класифікується як злочин невеликої тяжкості.
В ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що дільничий офіцер поліції сектору превенції Варашського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи звільнений зі служби поліції на підставі наказу від 17.04.2018 № 62 о/с, діючи у порушення вимог абзацу першого частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) не подав у встановленому цим Законом порядком декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто за період з 01.01.2018 року по 16.04.2018 року.
Підозра по даному кримінальному провадженню, жодній особі не повідомлена.
Пунктом 3 абзацу 2 ч.1 ст.219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Частиною 1 ст. 294 КПК України передбачено, що якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк то він може бути продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого погодженого з прокурором, на строк встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу, які передбачають продовження на шість місяців, щодо злочину невеликої або середньої тяжкості.
Згідно ч.5 ст.294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п'яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу. Строк що закінчився, поновленню не підлягає.
Відповідно до ч.1 статті 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Частиною 4 цієї ж статті передбачено, що слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовженні строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
Слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, що здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні становить складність та, що додатковий строк досудового розслідування необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, які не могли бути отримані раніше та про які зазначено у клопотанні, слідчі дії, які необхідно виконати мають суттєве значення для кримінального правопорушення, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування.
Керуючись ст. ст.219, 294, 295-1 КПК України , слідчий суддя -
Клопотання слідчого Третього слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , про продовження строків досудового розслідування, задоволити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62019240000000238 від 28.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, на шість місяців
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя