Ухвала від 23.03.2020 по справі 520/5559/19

Справа № 520/5559/19

Провадження № 1-кс/947/2845/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.03.2020 року

Слідчий суддя Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 та її захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши в судовому засіданні в місті Одесі клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в рамках кримінального провадження №12019010000000038 від 13.03.2020 року відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, уродженки м. Біляївка Одеської області, громадянки України, з вищою освітою, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді заступника начальника управління - начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації, раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Київського районного суду міста Одеси надійшло клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у відношенні ОСОБА_4 підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366 КК України, в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12019010000000038 від 13.03.2020 року.

Відповідно до матеріалів клопотання, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації, тобто будучи службовою особою, умисно, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення у лютому 2016 року увійшла до складу організованої наприкінці 2015 року ОСОБА_6 злочинної групи, в якій діяла як виконавець та вчинила незаконне заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великих розмірах за наступних обставин.

Так, ОСОБА_4 , 01.02.2016 розпорядженням Голови Біляївської районної державної адміністрації № 21/к-2016 переведена на посаду заступника начальника управління - начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації, діючи відповідно до своєї посадової інструкції була наділена наступними повноваженнями та обов'язками: виконує роботу під загальним методичним керівництвом начальника управління; аналізує результати своєї роботи та підрозділів і вживає заходи щодо підвищення її ефективності; організовує планування своєї роботи та роботи підрозділів і контролює її своєчасне та якісне виконання; проводить електронні звірки інформації від організацій - надавачів послуг щодо витрат, пов'язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги; забезпечує проведення інформаційно - роз'яснювальної роботи в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації; систематично звітує перед начальником управління про стан виконання роботи, та про стан справ з питань, віднесених до її компетенції; безпосередньо контролює та координує роботу відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення, сектору обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, та осіб постраждалих внаслідок ЧАЕС; розглядає вхідну кореспонденцію за дорученням начальника управління, пропозиції, заяви, звернення, звернення громадян в межах своєї компетенції та вживає заходи щодо своєчасного надання на них відповідей; керує розробкою комплексних заходів за дорученням начальника управління, програм, аналітичних матеріалів , прогнозів, пропозицій; бере участь у здійсненні організаційно - практичних документів; здійснює контроль за реалізацією розпоряджень обласної державної та районної адміністрації, готує інформації Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації в межах своєї компетенції; у межах наданих повноважень контролює стан трудової дисципліни; забезпечує дотримання працівниками підрозділу законодавства з питань державної служби та запобігання і протидії корупції; згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» в межах компетенції надає достовірну, точну та повну інформацію запитувачам, а також у разі потреби перевіряє правильність та об'єктивність наданої інформації; здійснює аналіз ефективності проведення у громаді соціальної роботи з сім'ями/особами, спрямованої на попередження потрапляння їх у складні життєві обставини та прогнозування їх потреб у соціальній підтримці; сприяє створенню недержавних служб та закладів, які надають соціальні послуги пенсіонерам, інвалідам, сім'ям з дітьми, сім'ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги та іншим соціально вразливим громадянам.

Відповідно до положення про відділ соціальних компенсацій і гарантій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області основними завданнями та функціями відділу є: призначення та виплата державної допомоги сім'ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а також інших видів державної допомоги відповідно до законодавства України; проведення інвентаризації особових справ і особових рахунків осіб, які одержують соціальну допомогу, субсидії та пільги в установленому законодавством порядку; організація прийому документів для призначення усіх видів соціальної допомоги за принципом «єдиного вікна»;розгляд заяв та прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг; надання консультацій з питань прийому документів для призначення усіх видів компенсацій, пільг, соціальної допомоги та послуг у сільській місцевості, у тому числі шляхом організації роботи « мобільного соціального офісу»; здійснення контролю відповідно до чинного законодавства за цільовим використанням коштів, спрямованих на надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством України; організація роботи державних соціальних інспекторів.

Діючи умисно, протиправно, всупереч своїх службових обов'язків та інтересам держави, ОСОБА_4 в лютому 2016 року на пропозицію ОСОБА_6 , добровільно увійшла до організованої та керованої останньою групи, до якої також входила ОСОБА_7 , яка займала посаду заступника керуючого ТВБВ № 10015/0414 філії - Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк» з 03.12.2011 року.

Для вчинення кримінального правопорушення зазначені особи попередньо зорганізувалися у стійке злочинне об'єднання, учасників якого об'єднував відомий усім членам злочинного угруповання план з розподілом функцій та ролей учасників такої організованої групи, дії яких спрямовувались на досягнення мети вказаного злочинного плану.

Так, за планом ОСОБА_6 , заволодіння грошовими коштами державного бюджету вирішено здійснювати шляхом надання в органи соціального захисту населення персональних даних неіснуючих осіб нібито ромської національності, які нібито мешкають на території Біляївського району Одеської області та нібито мають законні підстави для отримання державної допомоги, яка передбачена Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», Постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми» та після нарахування грошових коштів у якості такої допомоги, отримувати з державного бюджету суми виплат, через відкриті рахунки у ТВБВ № НОМЕР_1 філії - Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк»

Для реалізації злочинного плану, ОСОБА_6 , обравши собі роль організатора та керівника злочинного угруповання, приблизно в січні 2016 року, залучила до вчинення протиправних дій посадових осіб КНП «Біляївська ЦРЛ», які без дотримання встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 № 9 процедури, видавав висновки про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я у період 2016-2018 років неіснуючих осіб, вигадані анкетні данні яких надавала йому ОСОБА_6 , а також медичні довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (Ф 103-1/о, форма якої затверджена Наказом МОЗ від 08.08.2006 року № 545 у період 2016-2018 років.

Після чого, ОСОБА_6 залучила до вчинення протиправних дій посадових осіб Біляївського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області де, використовуючи вищевказані висновки про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я та медичні довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу оформлювала свідоцтва про народження неіснуючих осіб та в подальшому залучивши до вчинення протиправних дій посадових осіб Біляївської державної податкової інспекції Чорноморського управління Головного управління ДФС в Одеській області, які без дотримання вимог наказу Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, наказу Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779 оформлювали на неіснуючих осіб довідки про надання ідентифікаційних номерів платників податків.

Отримавши вказані документи, член злочинного угруповання ОСОБА_7 , діючи відповідно визначеної її ролі та використовуючи своє службове становище, без обов'язкового заведення справ з юридичного оформлення рахунку клієнта (юридичних справ), оформлювала на вищевказаних неіснуючих осіб розрахункові рахунки в ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк» та забезпечувала виготовлення платіжних банківських карток за такими рахунками.

Після чого, ОСОБА_6 використовуючи отриманні документи неіснуючих осіб нібито ромської національності, зверталась від імені вказаних осіб до Управління соціального захисту населення Біляївської районної держаної адміністрації із зверненням за призначенням допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, а член злочинного угруповання ОСОБА_4 , використовуючи своє службове становище, в порушення порядку оформлення особових справ, сприяла оформленню та подальшому нарахуванню таким неіснуючим особам різних видів державної соціальної допомоги, яка у вигляді грошових коштів перераховувалась з Державного бюджету на відкриті членом організованої групи ОСОБА_7 розрахункові рахунки, платіжні картки за якими зберігались у неї, та після надходження коштів, використовуючи своє службове становище знімала готівку з вказаних рахунків в ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк», яку у подальшому ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_4 розподіляли між собою.

Таким чином, враховуючи виконанні ОСОБА_6 організаційні та підготовчі заходи, її лідерські та вольові якості, ОСОБА_6 організувала та очолила на території Біляївського району Одеської області злочинне угруповання, основною метою якого визначила отримання незаконного доходу та збагачення, шляхом скоєння злочинів проти власності шляхом заволодіння коштами, які виділяються з державного бюджету в якості державної соціальної допомоги населенню.

Ролі членів організованого та очолюваного ОСОБА_6 злочинного угруповання розподілялись наступним чином.

ОСОБА_6 , обравши собі роль організатора, розробила план злочинної діяльності організованого нею злочинного угруповання, відповідно до якого підшукувала та призначала виконавців злочину і координувала їх дії, з метою досягнення єдиного злочинного результату, отримувала та розподіляла грошові кошти, здобуті злочинним шляхом між учасниками організованої нею групи, а також безпосередньо брала участь у скоєнні злочину, діючи згідно визначеного плану та відведеної її ролі.

Крім того, діючи на виконання плану злочинної діяльності та ролі керівника злочинного угруповання, ОСОБА_6 , забезпечувала членів злочинного угруповання необхідними документами, реквізитами та анкетними даними осіб, на ім'я яких планувалось відкриття банківських рахунків та незаконне нарахування державної соціальної допомоги.

З метою конспірації лідер злочинного угруповання ОСОБА_6 вигадувала особисті данні таких неіснуючих осіб, використовуючи ім'я та прізвища, які розповсюдженні між особами ромської національності, при цьому підбираючи вигадані дати народження таких неіснуючих осіб, які дозволяли б у подальшому створити підстави та умови для незаконного нарахування державної соціальної допомоги.

Під час готування та скоєння злочину, вимагала від членів організованої групи дотримання необхідних заходів конспірації, щоб не бути у подальшому викритими у випадку проведення перевірки або ревізії контролюючими органами, а також працівниками правоохоронних органів.

Після здійснення незаконного та безпідставного нарахування грошових коштів, які виділяються з державного бюджету України для виплат державної соціальної допомоги, ОСОБА_6 , будучі лідером організованої групи, контролювала надходження на банківські рахунки неіснуючих осіб грошових коштів у якості соціальної виплати, розподіляла незаконно отриманні грошові кошти між членами злочинного угруповання, отримувала частину грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

ОСОБА_4 , будучи учасником організованої групи, виконуючи роль виконавця та при цьому працюючи на посаді заступника начальника управління - начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації з 01.01.2016 по жовтень 2018 діючи згідно схваленого злочинного плану спільних дій, під час скоєння злочину, в порушення вимог Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям», Постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми» готувала відомості щодо нарахування наданим ОСОБА_6 особам виплати державної соціальної допомоги; формувала відомості в електронній базі автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики (надалі АСОПД); підписувала відомості щодо незаконного нарахування виплат; з метою конспірації злочинної діяльності членів організованої групи, контролювала та корегувала внесення до електронної бази АСОПД вищевказаних відомостей; забезпечувала створення фіктивних підстав для незаконного отримання неіснуючим особами виплати державної соціальної допомоги, з метою подальшого заволодіння такими грошовими коштами; отримувала від керівника злочинного угруповання - ОСОБА_6 частину грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

ОСОБА_7 , будучи учасником організованої групи, виконуючи роль виконавця та при цьому працюючи на посаді заступника керуючого ТВБВ № 10015/0414 філії - Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк» у період 03.12.2011 по 09.11.2018 до моменту її звільнення за результатами проведення службового розслідування, діючи згідно схваленого злочинного плану, під час скоєння злочину, в порушення вимог Наказу № 2550/1 від 30.10.2017, вимог Порядку № 196 від 28.03.2012, затвердженого правлінням АТ «Ощадбанк», без обов'язкового заведення справ з юридичного оформлення рахунку клієнта (юридичних справ), оформлювала на неіснуючих осіб, анкетні данні яких надавала ОСОБА_6 , розрахункові рахунки в ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк» та забезпечувала виготовлення платіжних банківських карток за такими рахунками, які зберігала при собі та на які нараховувались незаконно отриманні грошові кошти у вигляді державної соціальної допомоги; використовуючи своє службове становище, забезпечувала швидке зняття готівкових коштів у відділенні ТВБВ № 10015/0414 філії - Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк», які передавала лідеру злочинного угруповання ОСОБА_6 , отримувала від керівника злочинного угруповання - ОСОБА_6 частину грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Учасники очолюваного і керованого ОСОБА_6 злочинного угрупування, а саме: ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи у період з січня 2016 року по жовтень 2018 року в порушення вимог Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям « від 01.06.2000, Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» та Постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751 «про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми», привласнили кошти державного бюджету на загальну суму 7 299 832,40 грн., що в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, за наступних обставин.

Так, на виконання злочинного плану та досягнення його мети, ОСОБА_6 , виконуючи роль організатора злочинного угруповання, у період з січня 2016 року по жовтень 2018 року, більш точна дата та час невстановлені, використовуючи вигадані нею прізвища, ім'я, по батькові та дати народження неіснуючих осіб, звернулась до посадових осіб клінічного неприбуткового підприємства «Біляївська центральна районна лікарня» (далі КНП «Біляївська ЦРЛ»), які не були обізнані про діяльність членів організованої групи та без дотримання процедури, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2013 № 9, усупереч службовим інтересам, внесли неправдиві данні до офіційних документів - медичні довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (Ф 103-1/о, форма якої затверджена Наказом МОЗ від 08.08.2006 року № 545) та видали висновки про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я на неіснуючих осіб, вигадані анкетні данні яких надавала їм ОСОБА_6 , а саме: висновок про факт народження дитини поза закладом охорони здоров'я на ім'я 89 осіб, медичні довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, висновки про факт народження поза закладом охорони здоров'я дітей у зазначених осіб у період з початку 2016 року по кінець 2018 року.

Отримавши завідомо неправдиві висновки про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я та підроблені медичні довідки про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, ОСОБА_6 , виконуючи роль організатора злочинного угруповання, з метою реалізації злочинного плану та подальшого отримання завідомо неправдивих офіційних документів, у період з початку 2016 року по кінець 2018 року, звернулась із заявою про реєстрацію народження дитини до посадових осіб Біляївського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області, які не були обізнані про діяльність членів організованої групи, надавши останнім оригінали вищевказаних підроблених документів для проведення процедури реєстрації народження, які безпідставно, усупереч службових інтересів, не будучи обізнаними про діяльність злочинного угрупування, та які, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усупереч службовим інтересам та вимог положення Постанови Кабміну України № 9 від 09.01.2013 та ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 27.07.2010 внесли до офіційних документів - книги записів актів цивільного стану завідомо неправдиві відомості про народження зазначених осіб та оформили на ім'я вищевказаних осіб підробленні свідоцтва про народження.

Після оформлення вищевказаних свідоцтв про народження неіснуючих осіб, лідер організованої групи ОСОБА_6 , з метою реалізації злочинного плану, у період з початку 2016 по кінець 2018 звернулась до посадових осіб Біляївської державної податкової інспекції Чорноморського управління Головного управління ДФС в Одеській області, які не були обізнані про діяльність членів організованої групи, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , усупереч інтересам служби та вимог наказу Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822, наказу Міністерства доходів і зборів України від 10.12.2013 № 779, використовуючи наданні ОСОБА_6 підробленні офіційні документи - свідоцтва про народження, внесли до офіційних документів неправдиві відомості щодо присвоєння ідентифікаційних номерів та оформили на неіснуючих осіб довідки про надання ідентифікаційних номерів.

Також, для досягнення злочинної мети, діючи у якості організатора злочинного угруповання, відповідно до відведеної її ролі, ОСОБА_6 , отримавши свідоцтва про народження та довідки платників податків на ім'я неіснуючих осіб, передала зазначені дані члену організованої нею групи - ОСОБА_7 , яка працюючи на посаді заступника керуючого ТВБВ № 10015/0414 філії - Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк», діючи відповідно визначеної її ролі та усупереч службових інтересів, у період з початку 2016 року по кінець 2018 року, діючи згідно схваленого злочинного плану, в порушення вимог Наказу № 2550/1 від 30.10.2017, вимог Порядку № 196 від 28.03.2012, затвердженого правлінням АТ «Ощадбанк», без обов'язкового заведення справ з юридичного оформлення рахунку клієнта (юридичних справ), оформила на неіснуючих осіб в ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк», розрахункові рахунки та забезпечила виготовлення платіжних банківських карток.

Зазначенні банківські платіжні картки, член організованої групи ОСОБА_7 , діючи на виконання злочинного плану, зберігала на своєму робочому місті у приміщенні ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк», в особистій сумці, з метою швидкого та безперешкодного зняття готівкових грошових коштів, у вигляді незаконно нарахованої державної соціальної допомоги.

Так, лідер організованої групи ОСОБА_6 , діючи відповідно визначеного плану злочинної діяльності, здійснивши вищевказані підготовчі дії, безпідставно, у період з початку 2016 року по кінець 2018 року звернулась до Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації із заявами від імені неіснуючих осіб, долучивши копії підготовлених особистих документів таких осіб (свідоцтва про народження, код ІПП, номер банківського рахунку тощо).

Також, для здійснення нарахування соціальної допомоги та визначення розміру такої допомоги, між Міністерством соціального захисту населення України та ДП «Інформаційно-обчислюваний центр» за № 1/96 від 16.04.1995 укладено договір на розробку та впровадження електронних програм ASOPD, ЄДАРП, НАШ ДІМ, на виконання якого створено відповідна електрона база автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики України АSOPD, робота та використання якої регулюється Інструкцією щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яка затверджена Наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345; Порядком здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсії органами Пенсійного фонду України, затвердженого Наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 10.01.2007 № 4;Законом України «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах України» від 05.07.1994.

Зазначена електрона програма повинна встановлюватись у кожному відповідному Управлінні праці та соціального захисту населення органів місцевого самоврядування для здійснення процедури нарахувань, а доступ до неї здійснюється спеціалістами відповідного Управління, використовуючи персональні код та унікальний пароль, порядок використання, зберігання та отримання яких визначається п. 11 Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яка затверджена Наказом Міністерством праці та соціальної політики України від 19.09.2006 № 345.

Так, ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи та відповідно до визначеної її ролі, працюючи на посаді заступника начальника управління - начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, розуміючи, що отримала від ОСОБА_6 документи для призначення соціальної допомоги неіснуючим особам, використовуючи своє службове становище керівника структурного підрозділу, діючи у супереч інтересам служби, надавала вказівки інспекторам Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, тобто своїм підлеглим про необхідність зареєструвати вказаних осіб в журналах «реєстрації приймання заяв і документів усіх видів соціальної допомоги» під датами та порядковими номерами, які значно передували реальному періоду оформлення таких звернень, а також надавала вказівку виконати усі необхідні дії щодо процедури оформлення заяв і документів, необхідних для нарахування соціальної допомоги вищевказаним неіснуючим 89-ти особам, шляхом внесення в електрону базу автоматизованої системи обробки персональних даних Міністерства соціальної політики (надалі АСОПД) неправдивих даних щодо вказаних осіб, з метою створення нібито законних підстав для нарахування зазначеним особам державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 № 1768-III, Постановою КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» та Постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми».

Після проведення членом організованої групи ОСОБА_4 незаконного та безпідставного нарахування вказаним неіснуючим особам грошових коштів в якості державної соціальної допомоги, яка передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 № 1768-III, ОСОБА_6 , контролювала надходження таких коштів на рахунки вказаних осіб, та після нарахування грошових коштів, член злочинного угруповання ОСОБА_7 , діючи відповідно до встановленого злочинного плану, використовуючи своє службове становище, надавала вказівку касиру ТВБВ № 10015/0414 філії Одеського обласного Управління АТ «Ощадбанк» ОСОБА_8 , яка не була обізнана про діяльність членів злочинного угруповання використовуючи банківські платіжні картки, наданні ОСОБА_7 , які оформлені на ім'я неіснуючих вищевказаних 89 осіб, видавати з каси зазначеного банківського відділення готівкові грошові кошти, які виконуючи відведену її роль, особисто отримувала ОСОБА_7 , після чого, передавала вказані грошові кошти лідеру організованої групи ОСОБА_6 для подальшого розподілу між усіма членами злочинного угруповання.

Так, члени вказаної організованої групи під керівництвом ОСОБА_6 , використовуючи службове становище та діючи в порушення вимог Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 № 1768-III, Постанови КМУ від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям» та Постанови КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім'ям з дітьми», у період з початку 2016 року по кінець 2018 року, заволоділи бюджетними коштами державної соціальної допомоги, які передбачені для отримання пільговими категоріями громадян у сумі 7 299 832,40 гривень.

В судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання та просив суд задовольнити його, посилаючись на викладені в клопотанні доводи.

Захисник та підозрювана в судовому засіданні заперечували проти клопотання. Крім того, захисник вказав на те, що знаходження підозрюваної цілодобово під домашнім арештом унеможливить звернення підозрюваної до лікарів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вислухавши думку учасників судового засідання, оцінивши всі обставини у сукупності, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

ОСОБА_4 03.02.2020 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою; складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів неправдивих відомостей інше підроблення офіційних документів, які спричинили тяжкі наслідки, вчинене у складі організованої групи.

Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 05.02.2020 року відносно підозрюваного ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, строком до 24.03.2020.

Ухвалою Одеського апеляційного суду 18.02.2020 апеляційна скарга прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 на Ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 05.02.2020, якою застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_4 залишено без змін.

Слідчим суддею Київського районного суду м. Одеси 05.02.2020 підозрювану ОСОБА_4 відсторонено від посади заступника начальника управління - начальника відділу грошових виплат та компенсацій Управління соціального захисту населення Біляївської районної державної адміністрації Одеської області, строком до 24.03.2020.

23.03.2020 року слідчим суддею Київського районного суду міста Одеси продовжено строк досудового розслідування в рамках вищезазначеного кримінального провадження строком до 24.05.2020 року.

Обґрунтованість пред'явленої підозри ОСОБА_4 в інкримінованих їй кримінальних правопорушеннях підтверджується матеріалами досудового розслідування та сукупністю здобутих слідством доказів.

Слідчий суддя вважає, що стороною обвинувачення доведено існування ризику передбаченого ч.1 ст.177 КПК України, який враховувався судом під час застосування відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, а саме можливий ризик переховування від органів досудового розслідування та суду, чим може зашкодити виконанню покладених на неї процесуальних обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України..

За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що вимоги прокурора знайшли своє об'єктивне підтвердження у судовому засіданні, у зв'язку із чим клопотанням підлягає задоволенню.

Крім того, слідчий суддя вважає, що саме завдяки своєчасно застосованому до ОСОБА_4 на законних підставах запобіжному заходу у виді домашнього арешту, можливість реалізації підозрюваною ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, виключено, та застосування до останньої більш м'якого запобіжного заходу ніж домашній арешт, не зможе забезпечити належної поведінки підозрюваної та виконання покладених на неї процесуальних обов'язків.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 176-178, 183, 184, 194, 199, 309, 369-372, 392-395 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту в рамках кримінального провадження №12019010000000038 від 13.03.2020 року відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.

Продовжити строк запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, який застосовано слідчим суддею Київського районного суду міста Одеси 05.02.2020 року відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком до 22.05.2020 року, а також дію покладених на неї обов'язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, слідчогосудді або суду за першою вимогою; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю або суд про зміну свого місця проживання або роботи; не спілкуватись з іншими підозрюваними та свідками в рамках кримінального провадження №12019010000000038 від 13.03.2020 року; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, якщо такий є, а також інші документи, що дають право на виїзд з України.

Надати дозвіл підозрюваній ОСОБА_4 залишати житло за адресою:АДРЕСА_1 , для відвідування у разі потреби медичних закладів з метою отримання належної медичної допомоги, та дозвіл на перебування у медичних закладах відповідно до визначеного лікарями періоду.

Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Подання апеляційної скарги зупиняє набрання ухвалою законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя ОСОБА_1