Справа №489/1520/20
Провадження №3/489/810/20
іменем України
30 березня 2020 року м.Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м.Миколаєва Кирильчук О.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД№ 297868 від 31.01.2020 року місце вчинення ОСОБА_1 правопорушення зазначено в м.Миколаєві, Корабельний район, по проспекту Богоявленський поблизу буд.№232.
Місце проживання ОСОБА_1 в протоколі зазначено за адресою АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Заводського району міста Миколаєва.
Відповідно до ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121-126, 127-1 -129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
У протоколі про адміністративне правопорушення місце вчинення правопорушення визначено по просп.Богоявленському в районі будинку №232, що територіально відноситься до підсудності Корабельного районного суду міста Миколаєва.
Кодексом України про адміністративні правопорушення не регламентовані вимоги щодо визначення підсудності справ про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
З метою додержання принципу законності, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії закону найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права та при вирішенні питання щодо територіальної підсудності слід керуватися ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України.
За змістом п.1 ч.1 ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил підсудності.
Враховуючи, що визначене в протоколі про адміністративне правопорушення місце вчинення правопорушення та місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, знаходиться не в Інгульському районі міста Миколаєва, також відомості про місце обліку транспортного засобу відсутні, тому суддя вважає за необхідне направити справу до суду апеляційної інстанції для визначення підсудності.
Можливість визначення підсудності справи про адміністративне правопорушення судом апеляційної інстанції задля подолання прогалин у праві, для забезпечення процесуальними гарантіями дії принципу всебічності, повноти й об'єктивності із посиланням на п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначена в ухвалі апеляційного суду Миколаївської області від 13.03.2017 року по справі №784/335/17.
Керуючись ст.7 КУпАП, ст.34 КПК України, суддя
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , передбачене ч.1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, направити до Миколаївського апеляційного суду для визначення підсудності.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя