справа № 489/1250/19
кримінальне провадження
№1-кс/489/27/20
27 березня 2020 року м. Миколаїв
Ленінський районний суд міста Миколаєва в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Миколаєва скаргу представника АТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_3 на бездіяльність працівників Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області,
встановив:
Представник АТ КБ «Приватбанк» ОСОБА_3 звернувся до суду зі скаргою на бездіяльність працівників Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області щодо невнесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей, повідомлених у заяві про кримінальне правопорушення, яка була зареєстрована 20.02.2019.
Проте, на дату звернення із скаргою до суду відомості викладені в заяві до Єдиного реєстру досудового розслідування не внесені.
Дослідивши матеріали скарги та надані суду матеріали, суд дійшов наступного.
Частиною першою статті 303 КПК України встановлено вичерпний перелік рішень, дій та бездіяльності слідчого та прокурора, які підлягають оскарженню на досудовому провадженні, зокрема, можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до частини першої статті 214 КПК України прокурор, слідчий невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
Із листа Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області, за підписом ОСОБА_4 , вбачається, що заява представника АТ КБ «Приватбанк» була зареєстрована до Журналу єдиного обліку Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області за № 3967 від 21.02.2019, відомості по заяві до Єдиного реєстру досудового розслідування не вносилися. В ході проведення перевірки за даним фактом встановлено, що за вказаними у заяві обставинами проводилось досудове розслідування № 12015150040004047 від 15.08.2016 за результатами якої було припинено перевірку та рішення не оскаржено.
Таким чином, в порушення вимог статті 214 КПК України, відомості повідомлені ОСОБА_3 не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розслідування не розпочате.
У даному випадку, заяву ОСОБА_3 недопустимо розцінювати в порядку Закону України «Про звернення громадян» навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, а також відомості, які містяться у заяві вже перевірялись під час досудового розслідування та такі відомості мають бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з подальшим, за наявності для того підстав, закриттям кримінального провадження на підставі положень ст. 284 КПК України.
Керуючись ст.ст. 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя
постановив:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність працівників Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області задовольнити.
Зобов'язати, визначеного керівником органу досудового розслідування, слідчого Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості повідомлені ОСОБА_3 в заяві про вчинене кримінальне правопорушення, яка була зареєстрована до Журналу єдиного обліку Інгульського ВП ГУНП в Миколаївській області за № 3967 від 21.02.2019
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1