Постанова від 20.03.2020 по справі 944/751/20

Справа № 944/751/20

Провадження №3/944/640/20

ПОСТАНОВА

20.03.2020 рокум.Яворів

Суддя Яворівського районного суду Львівської області Кондратьєва Н.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч. 1 ст. 164 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області направлено на адресу суду матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №0003247, складеного старшим державним інспектором Червінкою А.М., ОСОБА_1 , о 11 год 23 хв, в м. Новояворівську по вул. 50-ліття УПА, номерний знак НОМЕР_1 , надавва послуги з перевезення пасажирів на таксі, без ліцензії, чим порушив ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 164 КУпАП.

Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, ч. 1 ст. 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозиція ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Зміст протоколу не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки в протоколі не конкретизовано час вчинення правопорушення, зокрема не зазначена дата вчинення правопорушення; жодних доказів отримання прибутку особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, не має; в протоколі не зазначено свідків та відсутні пояснення осіб, які були свідками, які б підтверджували отримання грошових доходів саме за здійснення конкретної діяльності, не встановлено їх особи та не допитано щодо обставин правопорушення; протокол не містить посилань та підтверджень наявності кваліфікуючих ознак ст. 164 КУпАП, зокрема здійснення господарської діяльності, що розуміється як діяльність пов'язана з отриманням прибутку; відсутні докази систематичності дій; немає жодних підтверджень відсутності у громадянина дозвільних документів (ліцензії), а також не долучено доказів, що особа не є приватним підприємцем.

До протоколу не долучено письмових пояснень ОСОБА_1 , не додано копію документу, за яким встановлено його особу, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. Відсутність хоча б одного з зазначених ідентифікаторів призводить до невиконання виконавчого документу. Вказані обставини перешкоджають розгляду вказаного протоколу по суті.

За змістом ст.ст.251, 254 КУпАП обов'язок надання доказів покладено на осіб, уповноважених складати протокол про адміністративне правопорушення.

Із врахуванням викладеного та положень п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14 вищезазначений протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.

За таких обставин зміст протоколу не відповідає вимогам ст.256 КУпАП і підлягає поверненню для належного оформлення.

Керуючись ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Протокол № 0003247 від 31 січня 2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП- повернути до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області (79020, м. Львів, пр. В. Чорновола, 57) для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Н.А. Кондратьєва