Ухвала від 27.03.2020 по справі 520/3976/2020

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 березня 2020 р. Справа № 520/3976/2020

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Кухар М.Д., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління ДФС у Харківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про скасування постанови про стягнення виконавчого збору.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Згідно з частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 вищезазначеного Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру юридичною особою, суб'єктом владних повноважень - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд зазначає, що позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 1921 грн.

Проте, з автоматизованої системи "Діловодство спеціалізованого суду" судом встановлено, що платіжне доручення №7854 від 11.12.2019 року має статус "враховано раніше" який встановлюється в автоматичному режимі, та вбачається, що вказане платіжне доручення було враховано раніше, тобто подавалося як підтвердження сплати судового збору у справі, зокрема №520/14320/19.

У вказаній справі було відкрито провадження у справі та за результатами розгляду такої справи залишено позовну заяву без розгляду у зв'язку з повторною неявкою представника позивача.

Відтак, судовий збір, сплачений на адресу Харківського окружного адміністративного суду на підставі зазначеного платіжного доручення був сплачений за розгляд справи 520/14320/19, який відбувся, та за результатами розгляду якого винесено судове рішення, яким завершено розгляд справи, а саме ухвалу про залишення позовної заяви без розгляду.

Зазначене унеможливлює використання зазначеного сплаченого судового збору для вирішення інших справ, поданих позивачем, оскільки судовий збір сплачується за подання кожної позовної заяви в кожному випадку окремо.

Відтак, суд вважає, що в матеріалах позову відсутній документ, що підтверджує сплату судового збору позивачем.

Ціна заявленого позову, відповідно до поданої позовної заяви складає 16692 грн. Виходячи з положень п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору, що повинен сплатити позивач складає 2102 грн. ( дві тисячі сто дві гривні).

Крім того, позивач подав разом з позовом клопотання про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якого зазначив, що 26.12.2019 року до Харківського окружного адміністративного суду Головним управлінням ДФС у Харківській області подано позовну заяву до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Харківській області про скасування постанови державного виконавця від 14.11.2019 року ВП№60177042 про стягнення виконавчого збору. Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.03.2019 року у справі №520/14320/19 позовну заяву Головного управлінням ДФС у Харківській області залишено без розгляду у зв'язку із неявками без поважних причин представника позивача у судові засідання, призначені на 16.01.2020, 13.02.2020, 11.03.2020. Причиною неявки у судові засідання, призначені на 16.01.2020, 13.02.2020, 11.03.2020 слугували обставини, пов'язані із тим, що у структурі Головного управління ДФС у Харківській області відсутні юристи, які мали повноваження на представництво інтересів ГУ ДФС у Харківській області. Відповідно до довідки ГУ ДФС у Харківській області, в структурі позивача утворено сектор правового забезпечення у кількості двох штатних одиниць, які на даний час є вакантними.

Проте, відповідно до КАС України позивач не позбавлений права на участь у судовому засіданні шляхом самопредставництва юридичної особи в особі керівника, або іншої уповноваженої у встановленому законом порядку особи, а також має право направити до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності у випадку неможливості особистої участі або неможливості направити представника для участі в судовому засіданні.

Крім того, відповідно до КАС України, на учасників справи покладено обов'язок повідомляти суд про неможливість прибуття до суду та про причини неявки в судове засідання.

Як вбачається з Ухвали Харківського окружного адміністративного суду від 11.03.2019 року у справі №520/14320/19 про залишення без розгляду судом було призначено судові засідання на 16.01.2020 року, 13.02.2020 та на 11.03.2020 року. В вищезазначені судові засідання належним чином та завчасно повідомлений представник позивача не з'явився. Про причини своєї неявки жодним чином суд не повідомляв. З заявою про розгляд справи у його відсутності позивач до суду не звертався.

Відтак, позивач підчас розгляду справи №520/14320/19 не виконав процесуальних обов'язків та не скористався в повному обсязі наданими йому процесуальними правами, з метою уникнення пропуску строків звернення до суду.

Відтак, посилання позивача на відсутність у штаті працівників сектор правового забезпечення, посади яких є вакантними, не може вважатися поважною причиною для пропуску строку звернення до суду.

Інших обґрунтувань поважності причин пропуску строку позивачем не наведено.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Таким чином, позивачу слід привести позовну заяву у відповідність до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання юридичною особою, суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру, а саме 2102 грн., а також шляхом звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 256, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Харківській області Східного Міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про скасування постанови- залишити без руху.

Надати позивачу термін - десять календарних днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у встановлених п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" порядку та розмірах передбачених для подання юридичною особою, суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру, а саме 2102 грн. (дві тисячі сто дві гривні), а також шляхом звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій вказати інші підстави для поновлення строку.

Роз'яснити позивачеві, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кухар М.Д.