Постанова від 20.03.2020 по справі 456/518/20

Справа № 456/518/20

Провадження № 3/456/363/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.03.2020 року суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Янів Н. М. , розглянувши матеріали, розглянувши матеріали, які надійшли від Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, непрацюючу, жительку АДРЕСА_1 ,

- за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу по справі про адміністративне правопорушення серії БД № 234625 від 26.01.2020 р. вбачається, що 26.01.2020 р. о 19 год. 00 хв. ОСОБА_1 на а/д М-06 Київ-Чоп, керувала автомобілем марки Skoda , НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан сп'яніння проводився у встановленому порядку в Стрийській ЦРЛ, чим порушила п.2.9 а ПДР України. Висновок лікаря № 53 виданий 26.01.2020 о 22 год. 15 хв..

В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненому заперечила.

Представник ОСОБА_1 адвокат Олексишин І.Б. подав до суду клопотання про закриття провадження у справі, пославшись на те, що під час складання протоколу та додатків, інспектором поліції допущено множинні порушення, що в сукупностівиключає склад адміністративного правопорушення в діях його підзахисної.

Заслухавши осіб, що брали участь в розгляді справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 266 КУпАП, особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного

чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стан сп'яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року та Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України N 1103 від 17 грудня 2008 року.

Згідно п.п.3,4 вищезазначеного Порядку огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом у присутності двох свідків.

Відповідно до п.6 даного Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоровя.

Така ж норма встановлена і п. 7 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року.

Як вбачається з матеріалів справи, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 26.01.2020р. о 19.00 год керувала автомобілем перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, однак до закладу охорони здоров'я для проходження огляду ОСОБА_1 була доставлена о 22.15 год., через більш як три години після виявлення правопорушення. Протокол був складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП 26.01.2020р. о 22.25 год..

Таким чином, вимоги вищезаначених нормативних актів було порушено.

Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан спяніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

Таким чином, висновок щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 № 53, складений о 22 год. 15 хв. 26.10.2020 р., не може бути визнаний належним доказом, оскільки, складений із порушенням строків встановлених ч. 4 ст 266 КУпАП.

Окрім того, слід зазначити, що у випадку встановлення, керування особою транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, така особа повинна бути відстороненна від керування, а транспортний засіб в силу вимог ч. 7 ст 266 КУпАП переданий уповноваженій особі, яка має посвідчення водія відповідної категорії. Однак таких дії інспектором поліції, вжито не було, про це не відмічено в протоколі, що також є порушенням вимог ст. 266 КУпАП.

Також,суд звертає увагу на безліч помилок, виправлень та неточностей, що містяться як в протоколі по справі про адміністративне правопорушення так і в додатках. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 234625 від 26.01.2020 р. вказано дату народження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Разом з тим у Висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 53 від 26.01.2020 р. дата народження ОСОБА_1 - 07.12.1990. В протоколі зазначено, що тимчасово будь-які документи не вилучались, в той час у ОСОБА_1 водійські права вилучено. Також в протоколі зазначено, що ОСОБА_1 керувала автомобілем Skoda , НОМЕР_1 , в той час, як ОСОБА_1 є власником автомобіля Skoda, ДНЗ НОМЕР_2 .

Окрім того, матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 було направлено для огляду з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння в КНП «Стрийська центральна районна лікарня» 26.01.2020 р. о 21 год. 10 хв. (направлення на огляд водія транспортного засобу). Разом з тим з Акту медичного огляду з метою з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 26.01.2020 р. та Висновку вбачається, що огляд проводився нібито 26.01.2020 р. о 20 год. 15 хв., з вказаних документів чітко вбачається, що в таких внесено виправлення в годину проведення освідування. Проте в протоколі серії БД № 234625 від 26.01.2020 р. зазначено, що огляд проводився о 22 год. 15 хв.. Також, судом з Стрийської ЦРЛ витребувано належним чином завірену копію журналу реєстрації оглядів осіб, з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння де під № 23 зазначена особа ОСОБА_1 , 7.12.1980 р.н., яка була доставлена для огляду інспектором УПП ОСОБА_2 26.01.2020р. о 22.15 год.. Вище зазначене, свідчить про грубі порушення нормативних актів під час оформлення матеріалів по справі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності тощо.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Поняття адміністративного правопорушення розкривається шляхом визначення його основних характеристик (склад правопорушення): обєкт правопорушення, обєктивна сторона, субєкт правопорушення, субєктивна сторона.

Обєктивна сторона даного правопорушення полягає у керуванні транспортним засобом особою, яка перебуває в стані, зокрема, алкогольного сп'яніння.

Стан сп'яніння встановлюється у відповідності до вищезазначених Порядку, Інструкції та ст. 266 КпАП України.

Оскільки, як вже було зазначено, докази дотримання інспектором поліції перед складанням протоколу відносно ОСОБА_1 вищезазначеного порядку проведення огляду на стан спяніння, відсутні, підстав кваліфікувати дії ОСОБА_1 як керування транспортним засобом в стані алкогольного спяніння, не вбачається.

Відповідно до ч.4 ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь .

З врахуванням вищевикладеного, керуючись ст.9, п.1 ст.247 КУПАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Львівської області через Стрийський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова вступає в законну силу після закінчення строку на її оскарження та підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: Н. М. Янів