Рішення від 16.03.2020 по справі 643/20602/19

Справа № 643/20602/19

Провадження № 2/643/1581/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.03.2020 року Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого судді Єрмак Н.В., розглянувши в порядку спрощеного провадження за наявними у справі матеріалами цивільної справи за позовною заявоюКомунального підприємства «Харківські теплові мережі» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь КП «Харківські теплові мережі» вартість спожитої без достатніх на те підстав теплової енергії у сумі 11606, 63 грн. та стягнути з відповідача інфляційні витрати та 3 % річних у розмірі 141,73 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачу на праві власності належать нежитлові приміщення підвалу №L-LIII, XXXVIa, XXXVI-XLIV, XLVI-XLIX, LXIV-LXVI, загальною площею 456,9 кв.м., розташовані по АДРЕСА_1 з централізованою системою опалення та гарячого водопостачання.

Відповідач, не уклавши договір на постачання теплової енергії отримував теплову енергію за рахунок позивача, яку позивач подає у централізовану систему опалення будинку, де розташоване приміщення відповідача.

За період безпідставного користування з 01.12.2017 року по 09.04.2019 року відповідачем спожито теплової енергії на суму 11606,63 грн. За кожний розрахунковий період відповідачу направлялися платежі вимоги-доручення про оплату на спожиту теплову енергію, що до цього часу не сплачена.

Заяви, клопотання, інші процесуальні дії у справі (забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження, тощо): не застосовувалися.

Відповідач не направляв відзив на позовну заяву.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановивши відповідні обставини і визначивши відповідно до них правовідносини, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідач на підставі свідоцтва про право власності від 19.04.2017 року, посвідченого Приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Лавінда Н.О., та зареєстрованим в реєстрі за № 1900, володіє нежитловими приміщеннями підвалу №L-LIII, XXXVIa, XXXVI-XLIV, XLVI-XLIX, LXIV-LXVI, загальною площею 456,9 кв.м., розташовані по АДРЕСА_1 .

Право власності за відповідачем зареєстроване у встановленому законом порядку, що підтверджується Витягом з Державного реєстру правочинів від 05.10.2017 року № 1370650763101.

Як вбачається з Акту обстеження системи теплопостачання об'єкту від 06.11.2018 року № 170/6692 за адресою АДРЕСА_1 , система опалення споживача єдина з системою опалення житлового будинку.

Постачання теплової енергії в нежитлові приміщення, що знаходяться в житловому будинку АДРЕСА_1 підтверджується актом про підключення № 170/10045 від 24.10.2018 року, актами про відключення опалення № 170/11389 від 09.04.2018 року, № 170/8514 від 10.04.2018 року та Переліком споживачів, розташованих в житловому будинку, серед яких є відповідач.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулюються Законом України «Про житлово-комунальні послуги».

У відповідності до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги є індивідуальним споживачем.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов'язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Відповідно до пп. 1 п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 року, споживач зобов'язаний оплачувати послуги в установлені договором строки.

Судом встановлено, що відповідач належним чином свої зобов'язання не виконував, плату за надані послуги з опалення та постачання гарячої води вносив не в повному обсязі, внаслідок чого у відповідача перед позивачем за період з 01.12.2017 року по 09.04.2019 року утворилась заборгованість у розмірі 11606,63 грн.

Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Враховуючи, що відповідач належним чином зобов'язання щодо оплати послуг з опалення та постачання гарячої води не виконав, суд дійшов висновку про наявність підстав для стягнення з відповідача на користь Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» заборгованості у розмірі 11606,63 грн.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

У зв'язку із простроченням відповідачем сплати комунальних послуг, позивачем нараховано 112,71 грн. - індексу інфляції за час прострочення та 29,02 грн. - 3% річних від простроченої суми.

За таких обставин, позов Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» підлягає задоволенню у повному обсязі.

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10-13,76-81,89,141,264-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» заборгованість за послуги з централізованого опалення та підігріву холодної води для потреб гарячого водопостачання з період 01.12.2017 по 09.04.2019 з урахуванням 3% річних та інфляційних витрат в розмірі 11748,36 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Харківводоканал» судовий збір в розмірі 1921 грн. 00 коп.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Харківського апеляційного суду.

Позивач: Комунальне підприємства «Харківські теплові мережі», код ЄДРПОУ 31557119; м. Харків, вул. Мефодіївська,11.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНН: НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 .

Суддя Н.В. Єрмак

Попередній документ
88418041
Наступний документ
88418043
Інформація про рішення:
№ рішення: 88418042
№ справи: 643/20602/19
Дата рішення: 16.03.2020
Дата публікації: 30.03.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Салтівський районний суд міста Харкова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них; про стягнення плати за користування житлом