Справа № 638/3913/20
Провадження № 2-а/638/201/20
23 березня 2020 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова» про поновлення на посаді , -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду м.Харкова із адміністративним позовом до Комунального підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова», в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Комунального підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова» №153 від 26.11.2019 року, поновити його на роботі та зобов'язати відповідача сплатити середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу з дня такого звільнення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд приходить до наступного висновку.
Так, позивач звернувся до місцевого загального суду як до адміністративного суду, однак у відповідності до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
За приписами ч.1 ст.1 ЦПК України - Цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.
Відповідно до вимог ст.19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Тож, ураховуючи суб'єктний склад учасників справи, характер правовідносин, що склались між ними, слід дійти висновку, що даний спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а є спором, який відноситься до справ приватно-правого характеру та повинен вирішуватися шляхом подання відповідного позову у порядку цивільного судочинства, оскільки стосується виключно трудових відносин та не носить ознаки публічно-правового спору .
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, про відмову у відкритті провадження у справі в порядку п.1 ч.1 ст. 170 КАС України, так як дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до ч.6 ст. 1170 КАС України, суд вважає за необхідно роз'яснити позивачу право на звернення із даним позовом в порядку цивільного судочинства до місцевого загального суду.
За наведених обставин, адміністративний позов ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова» про поновлення на посаді, не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому у відкритті провадження в адміністративній справі йому слід відмовити.
Керуючись ст. 170 КАС України, -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Об'єднання парків культури та відпочинку м. Харкова» про поновлення на посаді.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Другого апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Суддя: Д.В.Цвірюк