Справа № 567/342/20
25.03.2020 м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю представника Острозького ВП - ОСОБА_3
особи, відносно якої встановлюється адміністративний нагляд - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Острозі Рівненської області матеріали відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого: 02.11.2012 року Острозьким районним судом за ч.2 ст. 156 КК України, ч.2 ст. 15 КК України, ч.1 ст. 155 КК України до обмеження волі строком чотири роки, звільненого 25.09.2015 умовно - достроково на не відбутий термін 1 рік 2 місяці 19 днів,
встановив:
начальник Острозького ВП ГУНП в Рівненській області звернувся в Острозький районний суд Рівненської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивуючи його тим, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на офіційні попередження щодо можливості встановлення адміністративного нагляду не реагує.
В судовому засіданні представник Острозького ВП ГУНП в Рівненській області подання підтримав, посилаючись на обставини викладені в поданні. Вказує, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Незважаючи на винесені йому офіційні попередження, ОСОБА_4 продовжує вести аморальний спосіб життя і вчиняти адміністративні правопорушення, а отже становить небезпеку для суспільства. За цих обставин вважає за необхідне встановити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд.
ОСОБА_4 в судовому засіданні проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду не заперечив. Підтвердив факт вчинення адміністративних правопорушень та винесення попереджень про можливість встановлення адміннагляду.
Суд, вислухавши думку учасників судового розгляду, вивчивши матеріали подання, вважає, що подання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Статтею 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” визначено виключний перелік осіб, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд. Так, зокрема, пунктом "в" вищевказаної статті передбачено можливість встановлення адміністративного нагляду щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Вищевказані положення передбачають перелік умов, за наявності яких закон допускає встановлення адміністративного нагляду.
З подання та доданих до нього матеріалів вбачається, що ОСОБА_4 , будучи раніше судимим за вчинення умисного тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності: 17.12.2019 за ч.1 ст. 178 та ст. 177 КУпАП, 05.03.2020 за ч.2 ст. 178 КУпАП, 11.03.2020 за ч.1 ст. 175-1 КУпАП, 11.03.2020 за ст. 173 КУпАП, був попереджений про необхідність припинення антигромадського способу життя та можливість встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
За місцем проживання ОСОБА_4 характеризується негативно.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , будучи судимим за вчинення умисного тяжкого злочину, після звільнення з місць позбавлення волі, ігнорує заходи профілактичного характеру, позитивних висновків для себе не зробив, своєю поведінкою проявив недостатнє бажання стати на шлях виправлення, дотримання норм громадської поведінки та, незважаючи на винесені йому офіційні попередження, продовжує систематично вчиняти адміністративні правопорушення і може становити суспільну небезпеку.
Таким чином, судом встановлено сукупність умов, передбачених п."в" ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», одночасна наявність яких є підставою для встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду, а тому подання підлягає задоволенню. При цьому суд бере до уваги, що оскільки ОСОБА_4 вчиняє адміністративні правопорушення, пов'язані з вживанням спиртних напоїв, то щодо нього слід встановити обмеження у вигляді заборони перебувати в ресторанах, кафе, барах та в місцях продажу спиртних напоїв на розлив. Водночас суд вважає за необхідне встановлювати щодо ОСОБА_4 обмеження у виді заборони виїзду в особистих справах за межі Острозького району, оскільки перешкод у застосування даного обмеження судом не встановлено.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд
постановив:
встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд, строком на 1 рік із застосуванням наступних обмежень:
- заборонити ОСОБА_4 виходити з будинку за місцем проживання з 23:00 до 06:00 год. наступного дня;
- заборони виїзду ОСОБА_4 в особистих справах за межі Острозького району Рівненської області;
- зобов'язати ОСОБА_4 реєструватися в Острозькому ВП ГУНП в Рівненській області два рази на місяць, згідно графіка реєстрації;
- заборонити ОСОБА_4 відвідувати кафе, бари, ресторани, магазини та інші місця, де є продаж спиртних напоїв на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом п'ятнадцять діб з моменту проголошення.
СуддяОСОБА_1