25 березня 2020 року Справа № 804/200/423/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Дєєв М.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Громадської організації «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -
11.01.2018 року Громадська організація «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулась до Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська з позовною заявою до Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Комунального вищого навчального закладу «Дніпровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради по забезпеченню своєчасного виконання звернення від 22 листопада 2017 року вх. №01-04/861 із актом від 23листопада вх.№ 01-04/862 ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в порядку ЗУ «Про звернення громадян».
- визнати неправомірними дії Комунального вищого навчального закладу «Дніпровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради, що виразилася у ненадання своєчасної повної та обґрунтованої відповіді на звернення від 22 листопада 2017 року вх. №01-04/861 із актом від 23листопада вх.№ 01-04/862 ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 що є порушенням вимог статті 20 Закону України «Про звернення громадян»;
- визнати порушення Комунальним вищим навчальним закладом «Дніпровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради щодо ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ч.1 ст.10 Європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод 1950 року;
- зобов'язати Комунальний вищий навчальний заклад «Дніпровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради надати ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , ОСОБА_2 відповідь на заяву від 22 листопада 2017 року вх. №01-04/861 із актом від 23 листопада вх.№ 01-04/862 в терміни і обсягах, визначених Законом »України «Про звернення громадян» на адресу : АДРЕСА_2
15.01.2018 року ухвалою Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська було позов Громадської організації «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії передано на розгляд Дніпропетровському окружному адміністративному суду за предметною підсудністю.
28.03.2018 року ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду було апеляційну скаргу Громадської організації «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на ухвалу Бабушкінського районного суду м.Дніпропетровська від 15.01.2018 року у справі №200/423/18(2-а/200/20/18) повернено заявнику.
30.05.2018 року ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду позовну заяву Громадської організації «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії повернено позивачеві.
26.07.2018 року постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 30.05.2018 року скасовано та направлено справу для продовження розгляду.
13.02.2020 року відповідно до розпорядження керівника апарату суду та витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану справу було передано на розгляд судді Дєєву М.В.
Ухвалою суду від 17.02.2020 року позовну заяву залишено без руху, через невідповідність вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України, та встановлено строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Позивач отримав вказану ухвалу суду - 05.03.2020 року, про що свідчить поштове повідомлення, долучене до матеріалів справи.
Станом на дату винесення даної ухвали року позивач вимоги ухвали суду про залишення адміністративного позову без руху не виконав, та не усунув зазначені в ній недоліки, у встановлений судом строк.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Керуючись ст. 169, 248 КАС України, суд,-
Адміністративний позов Громадської організації «Дніпропетровський незалежний правозахисний центр» в інтересах членів своєї громадської організації ОСОБА_3, ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський базовий медичний коледж» Дніпровської обласної ради про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Копію ухвали про повернення позовної заяви направити особі, яка її подала.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.8 ст.169 КАС України, повернення позовної заяви, не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя М.В. Дєєв