Справа № 456/1000/20
Провадження № 3/456/589/2020
іменем України
18 березня 2020 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бораковський В. М. , розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління держпраці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , працюючу директором Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Стрийської міської ради Львівської області,
за частиною 2 ст. 188-1 КУпАП, -
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №13/07/173/0033 від 21.02.2020, під час проведення 21.02.2020 планової перевірки у Стрийській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №8 Стрийської міської ради Львівської області встановлено, що роботодавцем ОСОБА_1 не виконується норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, чим порушено вимоги частини 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», тому її дії кваліфіковані як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 ст. 188-1 КУпАП.
У суді ОСОБА_2 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 ст. 188-1 КУпАП, не визнала, суду пояснила, що з жовтня 2017 року кадровими питаннями займається вона. Посади заповняються особами з центру зайнятості, які працюють по строковому договору. У школі працює вчитель з інвалідністю. Якщо звільняється вакансія, вона скеровує повідомлення у центр зайнятості. З центру не скеровували людей з інвалідністю, до неї такі самостійно не зверталися і вона нікому не відмовляла у прийнятті на роботу. У кадровому резерві немає осіб з інвалідністю, а якщо б такі були, то їх було б працевлаштовано. Вона не вчиняла ніяких умисних дій щодо не працевлаштування осіб з інвалідністю.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд доходить такого висновку.
Відповідно до диспозиції частини 2 ст. 188-1 КУпАП адміністративним правопорушенням є невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Згідно з вимогами частини 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 ст. 188-1 КУпАП, суду надано:
протокол про адміністративне правопорушення №13/07/173/0033 від 21.02.2020, в якому вказано, що роботодавцем не виконано норм робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю (а.с.2);
акт за результатами проведення перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю № 13-07-173/0055, в якому відображені результати планової перевірки в Стрийській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8 Стрийської міської ради Львівської області (а.с.3-6);
звіти про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2018 та 2019 роки, а також довідки за 2018 та 2019 роки, з яких вбачається, що середня облікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність - 1 особа (а.с.7, 8);
Проаналізувавши вищевказані документи, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності та допустимості.
Водночас судом встановлено, що до навчального закладу із заявою про прийняття на роботу жодна особа-інвалід не зверталася, дирекцією школи перешкод у такому зверненні не чинилося. Таким чином, у діях ОСОБА_1 відсутня обов'язкова складова суб'єктивної сторони адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 ст. 188-1 КУпАП - умисел на його вчинення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене у своїй сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 ст. 188-1 КУпАП, тому провадженні у справі слід закрити.
Керуючись статтями 245, 247, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за частиною 2 ст. 188-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційного скарги до Львівського апеляційного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Cуддя В. М. Бораковський