Ухвала від 24.03.2020 по справі 580/781/20

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду

та відкриття провадження в адміністративній справі

24 березня 2020 року справа № 580/781/20

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гаврилюк В.О., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю “Чорна Кам'янка” до Головного управління ДПС України в Черкаській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення коштів,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Чорна Кам'янка” (20144, Черкаська область, Маньківський район, с. Вікторівка, вул. Молодіжна, 1, далі - товариство, позивач) подало позов до Головного управління ДПС України в Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235, далі - Головне управління, відповідач-1), Головного управління Державної казначейської служби України в Черкаській області (18001, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 192, далі - управління казначейської служби, відповідач-2), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної податкової служби України в Черкаській області, щодо неподання до органу ДКС України висновку із зазначенням суми податку на додану вартість у розмірі 1274000 (оди мільйон двісті сімдесят чотири тисячі гривень) грн 00 коп., що підлягає відшкодуванню з бюджету на користь ТОВ “Чорна Кам'янка”;

- стягнути з державного бюджету України через ГУ ДКС у Черкаській області на користь ТОВ “Чорна Кам'янка” заборгованість бюджету з відшкодування ПДВ у розмірі 1274000,00 грн та пеню в розмірі 2316660,06 грн нараховану на суму такої заборгованості, що в сумі складає 3590660,06 (три мільйони п'ятсот дев'яносто тисяч шістсот шістдесят гривень 06 коп.) грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено те, що згідно п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України орган ДФС мав здійснити подання на оплату органу казначейства вже узгодженої суми в розмірі 3361145,00 грн, чого органом ДФС не було зроблено.

Після оскарження винесених ППР (на наступний день після отримання постанови КААС від 06.04.2017, що стосувалася саме даного заявленого бюджетного відшкодування) в силу п. 200.15 ст. 200 Податкового кодексу України, саме орган ДФС мав винести суму на оплату казначейства вже узгоджену суму у розмірі недоплачених коштів, а саме 280497,00 грн, чого органом ДФС також зроблено не було.

Як стверджує позивач, його право на отримання сум бюджетного відшкодування підтверджено обставинами, встановленими судовими рішеннями у справах № 823/1321/15 та № 823/1904/16, які набрали законної сили та не доказуються при розгляді цієї справи відповідно до приписів частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вказаний спір виник з публічно-правових відносин і відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом. Підстави для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.

Відповідно до частин 1-4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 4 вказаної статті за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи вищевикладене, а також зазначені позивачем предмет і підстави адміністративного позову, суддя вважає, що дана справа підлягає розгляду у порядку загального позовного провадження.

Відповідно до частин 1, 2 статті 173 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Згідно статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Керуючись статтями 171, 173, 175, 179, 180, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ухвалив:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у адміністративній справі.

Здійснити розгляд адміністративної справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Чорна Кам'янка” до Головного управління ДПС України в Черкаській області, Головного управління Державної казначейської служби України в Черкаській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення коштів за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 16 квітня 2020 року о 10 год. 00 хв. в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 117.

Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали, протягом якого може бути поданий відзив на позовну заяву, що відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України. До відзиву на позовну заяву мають бути додані докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Попередити відповідачів, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.

Встановити позивачеві трьохденний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву, протягом якого може бути подана відповідь на відзив, що відповідає вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Встановити відповідачам трьохденний строк з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого можуть бути подані заперечення на відповідь на відзив, що відповідають вимогам частин 2-4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Згідно з частиною 2 статті 131 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.О. Гаврилюк