Справа №:755/3095/20
"05" березня 2020 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Астахова О.О., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 до Київської міської державної адміністрації, Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради, в особі головного інспектора з паркування, Гусарової Олени Володимирівни, місцезнаходження: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик,36 про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
26 лютого 2020 року позивач звернувся до суду з позовом про визнання дій відповідача протиправними та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії АА № 00006256 від 31.01.2020 року, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП. Одночасно позивач просить витребувати у відповідача належним чином завірені копії оспорюваної постанови, протокол, на підставі якого була винесена постанова, фото/відео фіксацію, покази свідків тощо, на підставі яких було зафіксоване інкриміноване позивачу адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Частиною першою статті 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
За ч. 2 ст. 286 КАС України, позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Означене цілком кореспондується зі ст. 289 КУпАП, відповідно до якої, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Згідно із ч. 2 ст. 291 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
Як убачається із матеріалів справи, позивач оскаржує постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серії АА № 00006256 від 31.01.2020 року. З позовом до суду ОСОБА_1 звернувся 26.02.2020 року. Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів не убачається коли позивач отримав оскаржувану постанову.
Таким чином, ОСОБА_1 звернувся з означеним позовом до суду із пропуском строку визначеним ч. 2 ст. 286 КАС України. При цьому із заявою про поновлення строку на звернення з позовом до суду із зазначенням причин поважності пропуску такого строку до суду не звертається.
Відповідно до частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням зазначених обставин, суд вважає необхідним залишити адміністративний позов без руху, надавши позивачу строк для звернення до суду із заявою про поновлення пропущеного строку на звернення до адміністративного суду, із зазначенням підстав пропуску такого строку та з посиланням на відповідні докази.
Крім того, позивач одночасно просить суд про витребування доказів, разом з тим, в порушення вимог ч. 1 ст. 80 КАС України не надає суду доказів того, що у нього виникли складнощі в самостійному наданні доказів, про витребування яких він заявляє клопотання.
Згідно із ч.1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 161 КАС України, суддя вважає необхідним залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 122, 123, 169, 171, 241, 243, 248, 268, 286, 294 КАС України , суддя, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 до Київської міської державної адміністрації, Департамент транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради, в особі головного інспектора з паркування, Гусарової Олени Володимирівни, місцезнаходження: 01044, м. Київ, вул. Хрещатик,36 про визнання дій неправомірними, скасування постанови про накладення адміністративного стягнення- залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали суду.
У разі невиконання вимог ухвали у визначений судом строк подана заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Астахова