ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відстрочення сплати судового збору
18 березня 2020 року м. Київ № 640/6075/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Вєкуа Н.Г., розглянувши клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору в адміністративній справі
за позовомОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в місті Києві
про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, код ЄДРПОУ 42098368), в якому просить суд зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16) нарахувати та виплатити пенсію ОСОБА_1 за період з 13.04.2018 року по 30.06.2018 року.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що позивач неспроможний сплатити суму судового збору, у зв'язку з тим, що не отримував пенсію в оскаржуваний період, є пенсіонером та внутрішньо переміщеною особою. Вказані обставини підтверджені в матеріалах позовної заяви доданими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У рішенні по справі "Креуз проти Польщі" від 19.06.2001 ЄСПЛ констатує, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдавати шкоди суті цього права, та має переслідувати законну мету.
У рішенні у справі "Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії" від 13.01.2000 ЕСПЛ зазначив, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог. Це визнане порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Отже, враховуючи обставини, викладені позивачем в клопотанні про відстроченню сплати судового збору, а також те, що сплата судових витрат не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету, суд дійшов висновку про можливість відстрочення сплати судового збору ОСОБА_1 до ухвалення судового рішення у справі.
Керуючись статтями 161, 248, 256 КАС України, статтею 133 Закону України "Про судовий збір", Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору задовольнити.
2. Відстрочити сплату судового збору в розмірі 840,80 грн. ОСОБА_1 до моменту ухвалення судового рішення у справі.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г. Вєкуа