Справа № 478/219/20 Провадження № 3/478/111/2020
04 березня 2020 року. Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., при секретарі Луговській А.І., за участю: прокурора Москалика О.П., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Козубівка Доманівського району Миколаївської області, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП,
21.08.2018 року, згідно наказу за №160 о/с-18, ОСОБА_1 було призначено молодшим інспектором відділу охорони державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» та присвоєне первинне спеціальне звання «молодший сержант внутрішньої служби».
14.08.2019 року, згідно наказу за №150 о/с-19, молодшого сержанта внутрішньої служби Паламарчука С.Ю. - молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» з 15.08.2019 року було звільнено за власним бажанням на підставі п. 7 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».
Таким чином, ОСОБА_1 , відповідно до ст.1 та п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом, на якого поширюються вимоги вказаного закону щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», на ОСОБА_1 було покладено зобов'язання, зокрема: щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством; а у випадку припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, - подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Будучи повідомленим про строки подання декларації, ОСОБА_1 , без поважних на те причин, будучи звільненим за власним бажанням з 15.08.2019 року з державної установи «Казанківська виправна колонія (№ 93)», ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію перед звільненням, яку подав з порушенням термінів, а саме - 24.11.2019 року.
На підставі зазначеного, відносно ОСОБА_1 було складено протокол за №35 від 27.01.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме, за: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, пояснив щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, то він не був обізнаний про необхідність подавати декларації та вимогами Закону в цій частині.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП щодо несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням та призначити стягнення відповідно до передбаченої санкції статті.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про запобігання корупції», відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.
Згідно з п.п. «д» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби, податкової міліції, особи начальницького складу органів та підрозділів цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України є суб'єктами на яких поширюється дія даного Закону.
Відповідно до вимог ч.ч.1, 2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік та в разі припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями подавати декларацію.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, 21.08.2018 року ОСОБА_1 був призначений молодшим інспектором відділу охорони державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» та присвоєне первинне спеціальне звання «молодший сержант внутрішньої служби». 15.08.2019 року, молодшого сержанта внутрішньої служби Паламарчука С.Ю. - молодшого інспектора відділу охорони державної установи «Казанківська виправна колонія» (№ 93)» було звільнено за власним бажанням.
Отже, на ОСОБА_1 , як на особу, яка виконувала діяльність пов'язану з виконанням функцій держави поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», і він як особа, зазначена в пункті 1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» був зобов'язаний вжити заходів щодо своєчасного подання декларації перед звільненням.
Як вбачається, з витягу з Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та скріншоту з офіційного сайту Єдиного держаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію перед звільненням, ОСОБА_1 подав 24.11.2019 року.
Відповідно до листа з Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції, що надійшов до Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області ДСР Національної поліції України, вказані дати некоректної роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме, починаючи з 04.03.2019 року у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр, спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті адміністратором ІТС Реєстр ДП «УСС» 06.03.2019 року о 14.40. За інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС», у зв'язку з проведенням регламентних робіт на його технічному майданчику, доступ до ІТС Реєстру було обмежено з 10.00 годин 11.05.2019 року по 06.00 годину 12.05.2019 року. Окрім цього, 05.07.2019 року у зв'язку зі зміною кореневого сертифіката кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг АЦСК МАSTEREY ТОВ «АРТ-МАСТЕР» та зміною назви КНЕДП Державної прикордонної служби України. Зазначену помилку було усунуто адміністратором ІТС Реєстр ДП «УСС» 08.07.2019 року о 11.00. Також, за інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС», у зв'язку з апаратним збоєм та проведенням ремонтно-відновлювальних робіт, доступ до ІТС Реєстр було обмежено з 00.32 по 10.00 15.11.2019 року. Інших технічних несправностей чи перебоїв не зафіксовано.
ОСОБА_1 не був позбавлений можливості подати декларацію перед звільненням через технічні несправності Реєстру. Інших поважних причин, через які ОСОБА_1 міг не своєчасно забезпечити подання вказаної декларацій суддею не встановлено. Факт не обізнаності із вимогами Закону, суддя вважає неналежною та не поважною обставиною щодо невиконання ОСОБА_1 вимог з фінансового контролю.
Наданий до суду скріншот з Єдиного державного реєстру декларацій містить відомості, що фактично, ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням, яке відбулося 15.08.2019 року, лише - 24.11.2019 року. Поважних причин або належних обґрунтувань такої затримки з подання декларацій, судді не наведено. Доказів поважності причин несвоєчасного подання декларацій у визначений законом строк матеріали справи не містять.
Таким чином, пояснення ОСОБА_1 в сукупності з дослідженими суддею доказами вказують на те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Суддя, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який розкаюється та цілком жалкує щодо вчиненого правопорушення, враховуючи ступінь його вини, який вказує на відсутність певного умислу на вчинення правопорушення, вбачає доцільним накласти на нього стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі санкції, передбаченою ч.1 ст.172-6 КуПАП.
Крім того, суддя враховує, що ст.40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного вище, керуючись Законом України «Про запобігання корупції» та ст.ст. 9, 33, 36, 40-1, 252, 276-280, 283-285 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 420 грн. 40 коп.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: