Справа № 450/586/20 Провадження № 3/450/569/20
12 березня 2020 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кіпчарський М.О.,за участю прокурора Пустомитівського відділу Львівської місцевої прокуратури № 3 Тарновського Ю.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Холодновідка, Пустомитівського району Львівської області, пенсіонера, який до адміністративної відповідальності не притягався, на утриманні якого перебувають двоє неповнолітніх дітей, проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
Згідно протоколів №117 та № 116 про адміністративне правопорушення від 13.02.2020 року, складених старшим оперуповноваженим в ОВС Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України, ОСОБА_2 Б.І., припинивши повноваження депутата Лапаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, в порушення ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (надалі Декларація) за період не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Зокрема ОСОБА_1 , будучи зобов'язаним до 30 січня 2019 р. подати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, Декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями, подав таку декларацію тільки 21.01.2020 р.
Окрім цього, ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Лапаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, в порушення ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення (надалі Декларація) за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення,пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. ЗокремаОСОБА_1 , будучи зобов'язаним до 01 квітня 2019 р. подати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, Декларацію після звільнення, подав таку декларацію тільки 21.01.2020 р.
Будучи присутнім під час розгляду справи ОСОБА_1 , вину визнав, щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні протоколи про адміністративні правопорушення підтримав та просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні двох адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 867,00 грн.
Заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази та надавши їм належну оцінку, приходжу до наступного висновку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до п .п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Лапаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Частиною 2 ст. 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 11.06.2016 року № 3, декларація суб'єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Відповідно до п.п.3 п.5 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 11.06.2016 року № 3, декларація суб'єкта декларування, який припинив свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями до 00:00 год. 30.01.2019 року, а декларацію після звільнення за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання декларації за період не охоплений раніше поданими деклараціями та декларацію після звільнення за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав зазначені декларації лише 21.01.2020 року о 15:13 год. та 21.01. 2020 року о 16:44 год., тобто несвоєчасно без поважних причин.
З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Лапаївської ільської ради Пустомитівського району Львівської області, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларації за період не охоплений раніше поданими деклараціями та декларацію після звільнення за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення №117 та № 116 від 13.02.2020 року; рішеннями Лапаївської сільської ради Пустомитівського району № 001 від 10.11.2015 року та № 1 від 29.12.2018 року; скірншотом з офіційного сайту НАЗК, в якому вказані фактичні дати подання декларацій ОСОБА_1 ; письмовими та особистими поясненнями порушника, іншими наданими матеріалами.
Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи викладене, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, та в порядку ст.40-1 КУпАП стягнути судовий збір.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285, 294 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 51-го неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867,00 (вісімсот шістдесят сім) гривень.
Згідно ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , остаточне адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 100-та неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 867,00 (вісімсот шістдесят сім) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420,40 грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяМ. О. Кіпчарський