Ухвала від 16.03.2020 по справі 300/2202/19

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

16 березня 2020 рокуЛьвівСправа № 300/2202/19 пров. № А/857/2959/20

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Довгополова О. М.

суддів -Гудима Л. Я.

Святецького В. В.

перевіривши апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року у справі № 300/2202/19 за адміністративним позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області до Державного підприємства " Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягненя капіталізованих платежів,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року задоволено повністю адміністративний позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області до Державного підприємства " Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягненя капіталізованих платежів.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Міністерство оборони України подало апеляційну скаргу.

Вказана апеляційна скарга не відповідає вимогам, встановленим статтею 296 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки до неї не додано документа про сплату судового збору.

Ставки судового збору за подання апеляційної скарги на судове рішення визначені Законом України «Про судовий збір».

Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Адміністративний позов в даній справі містить вимоги майнового характеру і ціна позову становить 4925478,70 грн.

Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відтак, розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні позовної заяви становить 19210 грн 00 коп. (максимальний розмір згідно із законом).

Враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 28815 грн 00 коп. (19210,00 грн. х 150% = 28815,00 грн.).

Вказаний недолік апеляційної скарги повинен бути усунений шляхом надіслання до Восьмого апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 28815 грн 00 коп. за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - UA218999980313161206081013004; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд».

Міністерство оборони України заявило клопотання про відстрочення сплати судового збору до початку розгляду справи, яке мотивує тим, що на даний час у нього відсутні кошти для сплати судового збору, зважаючи на те, що Міністерство є бюджетною установою, а сплата судового збору здійснюється структурним підрозілом - Департаментом фінансів через органи Державного казначейства, тому процедура видалення і сплати відповідних коштів (подання заявки, підготовка документів, подання їх до органу Державного казначейства , перерахування коштів) призведе до пропуску строку на апеляційне оскарження оскаржуваного рішення суду першої інстанції.

Проте, на думку колегії суддів, дане клопотання не підлягає задоволенню, зважаючи на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Згідно з ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Із змісту наведених вище норм законодавства вбачається, що підставою для відстрочення сплати судового збору є майновий стан скаржника. При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Однак апелянт не надав доказів неможливості сплати судового збору за подання апеляційної скарги, зокрема, доказів подання заявки на отримання необхідних коштів, подання відповідних документів до органу Державного казначейства тощо. Також відсутні докази, які дають підстави вважати, що судовий збір буде сплачений у разі відстрочення його сплати.

Крім того, відстрочення сплати судового збору можливе на конкретний період часу, однак апелянт не зазначив, коли відбудеться чи планується здійснити сплату судового збору.

За таких обставин, відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаного недоліку.

Також слід роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліку апеляційної скарги у встановлений строк, відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України така буде їй повернута.

Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27 січня 2020 року у справі № 300/2202/19 за адміністративним позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області до Державного підприємства " Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат" про стягненя капіталізованих платежів - залишити без руху.

Встановити Міністерству оборони України десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліку апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О. М. Довгополов

судді Л. Я. Гудим

В. В. Святецький