Ухвала від 16.03.2020 по справі 520/11267/19

УХВАЛА

16 березня 2020 р. Справа № 520/11267/19

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Судді доповідача Мельнікової Л.В.,

Суддів: Рєзнікової С.С. , Калитки О. М. ,

розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.11.2019 р. по справі № 520/11267/19

за адміністративним позовом ОСОБА_1

до Харківського прикордонного загону (4 прикордонний загін)

про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

08.01.2020 р. ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.11.2019 р. по справі № 520/11267/19.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 р. апеляційна скарга ОСОБА_1 залишена без руху, апелянту надано десятиденний строк для усунення недоліків апеляційної скарги: надання Другому апеляційному адміністративному суду заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.11.2019 р. по справі № 520/11267/19 з зазначенням поважних причин його пропуску.

Як вбачається із повідомлення про вручення поштового відправлення копію ухвали Другого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 р. про залишення апеляційної скарги без руху апелянт отримав 26.02.2020 р.

В ухвалі Другого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 р. про заляшення апеляційної скарги без руху скаржнику було роз'яснено, що відповідно до ч. 2 ст. 295 КАС України, учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

На що 27.02.2020 р. на адресу суду надійшла заява скаржника про усунення недоліків апеляційної скарги, у якій скаржник зазначив, що він вважає що апеляційна скарга ним подана в строк. Питання поновлення строку на подання апеляційної скарги скаржником не порушено.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про те, що вимоги ухвали Другого апеляційного адміністративного суду від 05.02.2020 р. про залишення апеляційної скарги без руху, у встановлений судом строк апелянтом не виконано, недоліки апеляційної скарги не усунено.

Виходячи з положень ч. 3 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними..

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 слід відмовити.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 298, 299 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.11.2019 року по справі № 520/11267/19 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського прикордонного загону (4 прикордонний загін) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її подписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Суддя доповідач (підпис)Л.В. Мельнікова

Судді(підпис) (підпис) С.С. Рєзнікова О.М. Калитка

Попередній документ
88204589
Наступний документ
88204591
Інформація про рішення:
№ рішення: 88204590
№ справи: 520/11267/19
Дата рішення: 16.03.2020
Дата публікації: 17.03.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби