Рішення від 13.03.2020 по справі 243/905/20

Номер справи 243/905/20

Номер провадження 2/243/939/2020

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

« 13 » березня 2020 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:

Головуючого - судді Хаустової Т.А.,

за участю секретаря судового засідання - Кобець О.М.,

розглянувши в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області до ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої субсидії, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області звернулося до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманої субсидії, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що ОСОБА_2 , перебуває на обліку в Управлінні соціально захисту населення Слов'янської міської ради, як одержувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з листопада 2015 року, користувалася житловою субсидією з 01 листопада 2015 року по 28 лютого 2019 року.

Призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг регламентується Положенням «Про порядок призначення житлових субсидій», затвердженої постановою КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року зі змінами.

Згідно пункту 2 постанови КМУ № 329 від 27 квітня 2018 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» з 1 травня 2018 року призначені житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації, якщо у складі, домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Управлінням з травня 2018 року проводилась широка інформаційно-роз'яснювальна робота щодо змін у порядку надання житлових субсидій. Інформацію про зміни протягом травня-жовтня 2018 року неодноразово публікували місцеві газети («ТВ Плюс», «Новини Слов'янська 06262. соm», «Діловий Слов'янськ», «Славянские ІНФОРМАЦІЯ_1 »), висвітлювали в авторських програмах муніципального телебачення, місцевого радіо, розміщували на сайті Управління. На звуковій доріжці центрального ринку міста протягом травня-червня городянам надавались відомості про зміни у порядку та умовах надання субсидій. До надання повідомлень про зміни у законодавстві були залучені житлово-комунальні підприємства.

З відповідною заявою та декларацією ОСОБА_2 не звернулася. Управлінням з 01 травня 2018 року здійснено перепризначення житлової субсидії автоматично, без урахування доходів зятя, що призвело до надміру виплачених коштів.

На повідомлення начальника відділу державних соціальних інспекторів, головного державного соціального інспектора від 04 квітня 2019 року донька заявниці ОСОБА_3 , надала заочне рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області справа (№ 2/243/2581/2018 від 02.10.2018 року) про розірвання шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В результаті проведеної відділом державних соціальних інспекторів Управління перевірки правильності та повноти інформації даних, наданих для призначення житлової субсидії встановлено, що ОСОБА_2 не надала інформацію щодо перебування у шлюбі та своєчасного повідомлення про розірвання шлюбу своєї доньки, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів, у вигляді субсидії з 01 травня 2018 року по 28 лютого 2019 року на суму 21369,82 грн.

На виконання п. 125 Положення сума переплати в розмірі 12350,35 грн. знята з особових рахунків по житлово-комунальним послугам.

За результатами перевірки ОСОБА_2 надіслано повідомлення № 11-11/4795-2 від 11 листопада 2019 року про необхідність повернення в добровільному порядку надміру отриманої житлової субсидії у розмірі 9019,47 грн. Суму у розмірі 2966,03 грн., необхідно перерахувати на рахунок Управління, суму 6053,44 грн., необхідно перерахувати на рахунок Мінсоцполітики.

Заявниця надміру отриману житлову субсидію у добровільному порядку не повернула.

Просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 надміру отриманої житлової субсидії у розмірі 9019,47 грн., з якої 2966,03 грн., необхідно перерахувати на рахунок Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області, а суму 6053,44 грн., необхідно перерахувати на рахунок Мінсоцполітики, а також витрати по сплаті судового збору у розмірі 2102,00 грн. на рахунок Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Відющенко О.М. до суду надав Відзив на позовну заяву в якому зазначив, що позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області не визнає та просить суд відмовити у їх задоволенні, посилаючись на те, що згідно пункту 2 Постанови КМУ № 329 від 27 квітня 2018 року (Постанова діяла на час виникнення спірних правовідносин) «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022» з 01 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється після подання нової зави і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства. З ОСОБА_2 зареєстрована її дочка - ОСОБА_3 , що перебуває у шлюбі з ОСОБА_4 , який мешкає за іншою адресою.

Відповідно до ст. З Сімейного кодексу України сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. ОСОБА_3 з 2014 року припинила шлюбні відносини зі своїм чоловіком (вказані обставини встановлені у рішенні Слов'янскього міськрайонного суду від 02 жовтня 2018 року по справі № 243/7206/18), цим же рішенням шлюб було розірвано. З огляду на вищенаведене, ОСОБА_4 не був та не є членом сім'ї а ні її, а ні членом сім'ї її доньки.

Враховуючи вищевикладене, вважає, що рішення про припинення виплати субсидії є неправомірним, а стягнення надмірно сплаченої субсидії безпідставним (а.с. 49-51).

Також начальник Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області - Альохіна О.Є. до суду надала відповідь на відзив в яких зазначила, що умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг визначається Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скріпленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - Положення), затвердженим постановою КМУ № 848 від 21.10.1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

У заяві на призначення субсидії та декларації про доходи і майновий стан відповідач ставив свій підпис і усвідомлював, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давав згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім'ї, пов'язаною з наданням субсидії, уповноваженими особами Управління.

Законодавство України покладає на громадян відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру (абз. 4 п. 13 Положення).

При заповненні заяви та декларації ОСОБА_2 повідомлена під підпис про те, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг, на суму, що перевищує 50 тис. гривень), вона повинна протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення. Одночасно, при наданні декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії ОСОБА_2 також було зазначено про усвідомлення того, що в разі подання нею у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати, їй може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання і що у такому разі вона зобов'язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Посилання представника відповідача, що судом встановлений факт, що її донька ОСОБА_3 припинила шлюбні відносини зі своїм чоловіком у 2014 році є хибними, так як шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Відповідач не повідомила Управління у встановлений строк, що її донька ОСОБА_3 розірвала шлюб хоча при заповненні заяви та декларація була повідомлена під підпис.

Просить суд задовольнити позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманої субсидії у повному обсязі (а.с. 68 - 69).

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманої субсидії підлягають задоволенню з огляду на їх законність та обґрунтованість.

Згідно з вимогами ст. 55 Конституції України права та свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожна особа має право в порядку, встановленому законом звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод, інтересів.

У відповідності до п. п. 10,11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року « Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» «Конституційні положення про законність судочинства та рівність усіх учасників процесу перед законом і судом ( ст. 129 Конституції) зобов'язують суд забезпечити всім їм рівні можливості щодо надання та дослідження доказів, заявлення клопотань та здійснення інших процесуальних прав. При вирішенні цивільних справ суд має виходити з поданих сторонами доказів.

Гарантоване право кожного подати будь-який позов до суду, що стосується його цивільних прав і обов'язків, передбачений пунктом 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку Держави.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Стаття 12 ЦПК України передбачає, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Суд на підставі ст. ст. 12, 13, 43, 81 ЦПК України розглядає справу у межах заявлених позовних вимог та на підставі доказів, наданих сторонами. Особа, яка бере участь у справі, зобов'язана надати усі наявні у неї докази та довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказуванню підлягають обставини, що мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких виник спір.

Судом встановлено, що 28 листопада 2015 року відповідач ОСОБА_2 звернулася до позивача - Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області із заявою про призначення житлової субсидії (а.с.7), додавши, при цьому, декларацію про доходи і витрати на осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії.

На підставі поданої відповідачем заяви позивачем прийнято рішення про призначення субсидії, а також проведено розрахунки і виплату даної субсидії на житлово-комунальні послуги (а.с.8-20) за період з 01 листопада 2015 року по 28 лютого 2019 року.

Однак, в квітні 2018 року змінилося законодавство щодо порядку нарахування житлової субсидії.

Згідно пункту 2 постанови КМУ № 329 від 27 квітня 2018 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» з 1 травня 2018 року призначені житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації, якщо у складі, домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Згідно п. 3 Положення призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

Відповідно до п. 13 Положення громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

Тобто, відповідач ОСОБА_2 , з 01 травня 2018 року повинна була надати нову заяву і декларацію, в якій зазначити відомості про свого зятя - чоловіка дочки, яка перебуває з ним у зареєстрованому шлюбі, однак він не зареєстрований з ними за однією адресою.

Так, з Рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 02 жовтня 2018 року №2437206/18, вбачається, що шлюб укладений 29 жовтня 2005 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 розірвано. Рішення набуло законної сили 02 листопада 2018 року.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача ОСОБА_2 на ті обставини, що її дочка - ОСОБА_3 з 2014 року припинила шлюбні відносини зі своїм чоловіком, не проживала з ним разом та не вела сумісного господарства, що відповідно до ст. 3 СК України не є сім'єю, оскільки, відповідно до ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Таким чином ОСОБА_4 перестав бути членом сім'ї ОСОБА_3 , яка зареєстрована разом з ОСОБА_2 , саме з 02 жовтня 2018 року, оскільки рішення суду про розірвання шлюбу набуло законної сили 02 листопада 2018 року.

12 квітня 2019 року Управлінням соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області складено Акт №11-20/508 про проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення всіх видів державних соціальних допомог, в якому зазначено, що на підставі висновків проведеної перевірки виявлено, що заявник не надав інформацію про сімейний стан членів родини (ас. 32).

Таким чином, в результаті проведеної відділом державних соціальних інспекторів Управління перевірки правильності та повноти інформації даних, наданих для призначення житлової субсидії встановлено, управлінням встановлено, що ОСОБА_2 не надала інформацію щодо перебування у шлюбі та своєчасного повідомлення про розірвання шлюбу своєї доньки, що призвело до надмірної виплати бюджетних коштів, у вигляді субсидії з 01 травня 2018 року по 28 лютого 2019 року на суму 21369,82 грн.

На виконання п. 125 Положення сума переплати в розмірі 12350,35 грн. знята з особових рахунків по житлово-комунальним послугам.

Відтак, житлову субсидію, починаючи з 01 травня 2018 року до березня 2019 року в сумі 9019,47 грн. відповідач ОСОБА_2 отримала без достатніх правових підстав.

Рішенням Управлінням соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області було прийнято рішення про відміну з березня 2019 року призначеної ОСОБА_2 субсидії з 01 лютого 2019 року по 30 квітня 2019 року (а.с. 31).

За результатами перевірки ОСОБА_2 надіслано повідомлення № 11-11/4795-2 від 11 листопада 2019 року про необхідність повернення в добровільному порядку надміру отриманої житлової субсидії у розмірі 9019,47 грн.

ОСОБА_2 надміру отриману житлову субсидію у добровільному порядку не повернула.

Велика Палата Верховного Суду звертає увагу на те, що сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії є майном, збереженим без достатньої правової підстави. А тому на правовідносини з повернення цієї суми поширюються приписи глави 83 ЦК України. Такий висновок зафіксований у справі № 727/5743/15-ц від 27.03.2019.

Згідно до ч.ч.5,6 ст.13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Згідно з ч.4 ст.263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Відповідно до ч. 1 ст. 1214 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, зобов'язана відшкодувати всі доходи, які вона одержала або могла одержати від цього майна з часу, коли ця особа дізналася або могла дізнатися про володіння цим майном без достатньої правової підстави. З цього часу вона відповідає також за допущене нею погіршення майна. Особа, яка набула майно або зберегла його у себе без достатньої правової підстави, має право вимагати відшкодування зроблених нею необхідних витрат на майно від часу, з якого вона зобов'язана повернути доходи.

Статтею 1215 ЦК України встановлено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата вказаних платежів не є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі відсутності недобросовісності з боку набувача.

Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються.

Такий висновок міститься у рішенні Верховного Суду справа № 298/1396/16-ц 10 квітня 2019 року.

На виконання п. 22 Положення у разі відмови управителя, об'єднання, виконавця комунальної послуги або громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.

Таким чином, оскільки ОСОБА_2 в добровільному порядку не повернула надмірно виплачені кошти, то суд приходить до переконання, що у відповідності до норм чинного законодавства, ОСОБА_2 повинна повернути державі надмірно виплачену субсидію для оплати житлово-комунальних послуг, на загальну суму 9019,47 грн., отриману за період з 01 травня 2018 року по 28 лютого 2019 року, оскільки дана допомога була безпідставно призначена Управлінням соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області внаслідок не надання ОСОБА_2 інформації, щодо сімейного стану членів її родини, які зареєстровані з нею за однією адресою.

Згідно із частиною 1 статті 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до п/п 1 пункту 1 частини 2 ст. 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» з позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, справляється судовий збір в розмірі 1,5% відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Згідно статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ, розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи на 01 січня 2020 року складає 2102,00 грн.

При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 2102 грн. 00 коп. (а.с.1-3).

Згідно з ч.1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог позивача про стягнення заборгованості з ОСОБА_2 у розмірі 9019,47 грн., а тому з ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в сумі 2102,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3,10,11, 16, 60, 84, 88, 212,213,214,215 ЦПК України, ст. 55 Конституції України, п. п. 10, 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 1 листопада 1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя», ст. ст. 1212, 1214, 1215 ЦК України, Положенням «Про порядок призначення житлових субсидій», затвердженої постановою КМУ № 848 від 21 жовтня 1995 року зі змінами, п. 35 Постанови № 10 Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах», суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області до ОСОБА_1 про повернення незаконно отриманої субсидії - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , інші дані суду невідомі, на користь Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області, код ЄДРПОУ 25954290, незаконно отриману субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг субсидії у розмірі 2966,03 грн (дві тисячі дев'ятсот шістдесят шість грн. 03 коп. ) на рахунок UA 278201720344210029036052186, код ЄДРПОУ 25954290, Банк отримувача Державна казначейська служба м. Київ, призначення платежу - повернення переплати по субсидії.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , інші дані суду невідомі, на користь Державного бюджету незаконно отриману субсидію на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг субсидії у розмірі 6053,44 грн. (шість тисяч п'ятдесят три грн. 44 коп. ) на рахунок UA 928201720343130006000078737, ЄДРПОУ 37567866, Банк отримувача Державна казначейська служба м. Київ, отримувач Міністерство соціальної політики України, призначення платежу - повернення переплати по субсидії.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , інші дані суду невідомі, на користь Управління соціального захисту населення Слов'янської міської ради Донецької області, код ЄДРПОУ 25954290, судовий збір по справі у сумі 2102,00 (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.) на рахунок UA 038201720344290004000052186, МФО 820172, код. ЄДРПОУ 25954290, Державна казначейська служба України м. Київ.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Донецького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Розділу ХІІІ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення прийнято, складено і підписано в нарадчій кімнаті складом суду, який розглянув справу.

Повне судове рішення складено 13 березня 2020 року.

Головуючий:

Суддя Слов'янського

міськрайонного суду Т.А. Хаустова