Рішення від 24.02.2020 по справі 580/4099/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2020 року справа № 580/4099/19

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

21.12.2019 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції (далі - відповідач), в якому просить:

- стягнути із відповідача заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час за період із 01.03.2016 по 31.08.2018 на користь позивача в сумі 10500 грн.;

- стягнути із відповідача заборгованість по індексації грошового забезпечення за період із 01.03.2016 по 31.10.2017 на користь позивача в сумі 3179 грн. 13 коп.;

- стягнути із відповідача заборгованість по надбавці за специфічні умови проходження служби в поліції з березня 2016 року по серпень 2019 року на користь позивача в сумі 191520 грн.

- стягнути із відповідача частину невиплаченого посадового окладу починаючи із 01.03.2016 по 30.06.2016 на користь позивача в сумі 280 грн.;

- стягнути із відповідача середній заробіток за весь час затримки виплати невиплаченого грошового забезпечення при звільненні працівника по день фактичного розрахунку, починаючи з 12.12.2019 по день фактичного ухвалення рішення судом на користь позивача.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що з 01.03.2016 проходить службу в поліції. З 01.03.2016 по 31.08.2018 йому не виплачувалася доплата за службу в нічний час на загальну суму 10500 грн. Позивач вважає невиплату доплати за службу в нічний час протиправною, оскільки затвердження граничних розмірів грошового забезпечення не відміняє обов'язковості виплати вказаної надбавки.

Крім того зазначає, що за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 йому не виплачувалась індексація грошового забезпечення на загальну суму 3179 грн. Вважає невиплату індексації грошового забезпечення протиправною, оскільки відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» грошове забезпечення поліцейського підлягає індексації. Також зазначив, що з 01.03.2016 по 30.06.2016 проходив службу в управлінні патрульної поліції у місті Черкаси на посаді інспектора роти №1 батальйону в званні рядовий поліції. Позивач вважає, що у вказаний період йому був недоплачений посадовий оклад на загальну суму 280 грн.

Позивач також вказує, що відповідно до пп. 1 п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 він мав право на виплату надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. У період березень 2016 року - серпень 2019 року відповідач не виплачував вказану надбавку, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 191520,00 грн.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 26.12.2019 відкрито провадження у адміністративній справі та вирішено здійснювати розгляд в порядку спрощеного позовного провадження.

20.01.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що відповідачем було прийнято ряд наказів (№134 від 18.02.2016, №699 від 21.04.2016, №2158 від 03.08.2016, №4377 від 25.11.2016, №2688 від 08.06.2017, №4920 від 05.10.2017, №5192 від 23.10.2017, №715 від 16.02.2018), якими були затверджені граничні розміри грошового забезпечення працівників згідно з займаними посадами, які включають в себе всі складові та види грошового забезпечення поліцейських та схеми посадових окладів установлених постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 та які були виплачені позивачу. Крім цього зазначив, що позивачем за період з 01.03.2016 по 31.08.2018 було відпрацьовано 185 нічних змін.

Щодо індексації грошового забезпечення зазначає, що оскільки постанова Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 набрала чинності з 24.10.2017, виплата індексації грошового забезпечення здійснюється з листопада 2017 року. Крім цього зазначив, що не погоджується із наведеною в позовній заяві сумою заборгованості по індексації і вважає, що загальна сума індексації за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 складає 2718 грн 85 коп.

Відповідач також вказує про відсутність заборгованості по виплаті надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції за період березень 2016 року - серпень 2019 року, з огляду на те, що виплата вказаних надбавок проводиться на підставі наказу Департаменту патрульної поліції; у період березень 2016 року - серпень 2019 року відповідні накази начальником ДПП не затверджувались.

У відзиві зазначається, що наказом Департаменту патрульної поліції від 24.03.2016 №56 о/с позивача призначено на посаду інспектора роти №1 батальйону управління патрульної поліції у м. Черкасах згідно штату, відповідно до якого оклад інспектора роти №1 складає 2400 грн.

Вивчивши доводи позивача та відповідача, викладені у позовній заяві та відзиві на позовну заяву, дослідивши письмові докази, суд встановив таке.

У період з 01.03.2016 по 11.12.2019 позивач проходив службу в управлінні патрульної поліції в м. Черкасах (УПП в Черкаській області):

- з 01.03.2016 на посаді інспектора роти №1 батальйону управління патрульної поліції у місті Черкаси (наказ ДПП від 24.03.2016 №56 о/с;

- з 29.07.2016 на посаді інспектора роти №5 батальйону управління патрульної поліції у місті Черкаси (наказ ДПП від 29.07.2016 №198 о/с);

- з 14.03.2019 на посаді інспектора взводу №1 роти №5 батальйону управління патрульної поліції в Черкаській області (наказ ДПП від 14.03.2019 №177 о/с);

- з 02.07.2019 на посаді інспектора взводу №1 роти з обслуговування водних об'єктів управління патрульної поліції в Черкаській області (наказ ДПП від 02.07.2019 №485 о/с).

Під час проходження служби в поліції позивачу присвоєно спеціальне звання сержант поліції (наказ ГУНП в Черкаській області №1 о/с від 07.11.2015), лейтенант поліції (наказ Національної поліції України №443 о/с від 30.06.2016).

У період з 01.03.2016 по 31.08.2018 позивачем було відпрацьовано 185 нічних змін, що підтверджується графіками несення служби особовим складом підрозділів Управління патрульної поліції в м. Черкасах (УПП в Черкаській області) за період березень 2016 року - серпень 2018 року, довідкою щодо перебування у відпустках, лікарняними листами, довідками нарядів та чергувань несення служби поліцейськими в нічний час з період січень - серпень 2018 року.

Згідно з копіями розрахункових листів за березень 2016 року - грудень 2019 року доплата за службу в нічний час у період з 01.03.2016 по 31.08.2018 позивачу не виплачувались. Також з вказаних розрахункових листів вбачається, що посадовий оклад позивача складав 2400,00 грн.

Наказом Департаменту патрульної поліції від 10.12.2019 №960 о/с позивача звільнено з посади інспектора взводу №1 з обслуговування водних об'єктів, відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».

19.11.2019 та 12.12.2019 позивач звертався до відповідача із заявою, в якій просив виплатити грошове забезпечення, в т.ч. заборгованість з доплат за службу в нічний час, індексацію грошового забезпечення та заборгованість по посадовому окладу.

Станом на час звернення до суду відповіді на зазначену заяву позивач не отримав.

Вважаючи невиплату доплати за службу в нічний час, індексації грошового забезпечення, частини посадового окладу, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції протиправною, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.

Спірні правовідносини врегульовані Законом України від 02.07.2015 №580-VIII “Про Національну поліцію” (далі - Закон №580-VІІІ) та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону №580-VIII у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 94 Закону №580-VІІІ поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”' (далі - Постанова №988) унормовано, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 3 п. 5 Постанови № 988 визначено обов'язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Відповідно до ст. 94 Закону 580-VІІІ та Постанови № 988 з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 був затверджений Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).

Відповідно до п. 11 Розділу II Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40- годинному робочому тижні.

Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції.

Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов.

Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

Судом вище встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що у період служби з 01.03.2016 по 31.08.2018 позивач відпрацював 185 нічних змін (в т.ч. за 2016 рік - 71, за 2017 рік - 82, за 2018 рік - 32) Доплата за службу в нічний час у вказаний період позивачу не виплачувалась.

Суд відхиляє доводи відповідача, що позивачу виплачувалося грошове забезпечення в межах граничних розмірів такого грошового забезпечення, оскільки відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та положень Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, доплата за службу в нічний час є щомісячним додатковим видом грошового забезпечення поліцейського, який входить до складу грошового забезпечення поліцейського, а обов'язок виплачувати доплату за службу в нічний час встановлений пп. 3 п. 5 вищевказаної Постанови №988.

Розрахунок доплати за кожну годину нічної зміни: 2400 (посадовий оклад позивача) / 160 (тривалість робочого часу на місяць при 40-годинному робочому тижні) х 35% (доплата за службу в нічний час) = 5 грн. 25 коп. (доплата за кожну годину нічної зміни).

За період з 01.03.2016 по 31.08.2018 доплата за службу в нічний час складає 7770 грн. (5 грн. 25 коп. (доплата на кожну годину нічної зміни) х 8 (тривалість нічної зміни) х 185 (кількість нічних змін)).

Доводи позивача про те, що ним було відпрацьовано 250 нічних змін є безпідставними, оскільки вказана обставина позивачем не доведена та спростована наявними в матеріалах справи доказами.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог про стягнення доплати за службу в нічний час.

Щодо позовної вимоги про стягнення індексації грошового забезпечення, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 Закону 580-VІІІ грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” №1282-ХІІ від 03.07.1991 індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.

Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” №1282-ХІІ від 03.07.1991 для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення.

До вказаної постанови внесено зміни постановою Кабінету Міністрів України №782 від 18.10.2017 та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.

Таким чином, доводи відповідача, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватися лише з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України №782 є необґрунтованими, оскільки здійснення індексації прямо передбачене Законом України “Про Національну поліцію” та Законом України “Про індексацію грошових доходів населення”.

Враховуючи викладене, індексація грошового забезпечення позивача за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 підлягає стягненню з відповідача. Сума індексації складає 2718 грн. 85 коп., яка підтверджена розрахунком відповідача у відзиві на позовну заяву. Розрахунок: 50,75 грн. (червень - листопад 2016 року) + по 123,20 грн. (грудень 2016 - лютий 2017 року) + по 188,80 грн. (березень, квітень 2017 року) + 198,71 грн. (травень 2017 року) + по 269,44 грн. (червень - серпень 2017 року) + по 330,06 грн. (вересень - жовтень 2017 року) = 2718 грн. 85 коп.

Стосовно виплати надбавки за специфічні умови проходження служби, суд зазначає таке.

Відповідно до абз. 3 п.п. 1 п. 4 Постанови №988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: установлювати: надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Відповідно до п. 3 розділу І Порядку №260 грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Згідно з п. 4 Розділу ІІ Порядку №260 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.

Виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.

Поліцейським, які отримують підвищені посадові оклади, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції виплачується з урахуванням підвищених посадових окладів.

У разі несвоєчасного або неналежного виконання завдань, зниження результатів службової діяльності розмір установленої раніше надбавки за мотивованим поданням керівництва органу поліції може бути зменшено або надбавку взагалі скасовано, про що оголошується наказом.

Під час судового розгляду справи встановлено, що накази Департаменту патрульної поліції про виплату надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським ДПП у період березень 2016 року - серпень 2019 року не приймались.

Враховуючи вищевизначений порядок встановлення та виплати надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським, з огляду на відсутність наказів відповідача про виплату вказаних надбавок у період березень 2016 року - серпень 2019 року, суд дійшов висновку про безпідставність позовних вимог в частині стягнення з відповідача заборгованості по надбавці за специфічні умови проходження служби в поліції.

Щодо позовної вимоги про стягнення частини невиплаченого посадового окладу за період з 01.03.2016 по 30.06.2016, суд зазначає таке.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських”, пунктом 1 якої передбачено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Вказаною постановою також затверджені схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 та надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення установлювати посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2-10.

Додатком №8 до Постанови №988 передбачена схема посадових окладів поліцейських стройових підрозділів поліції, згідно з якою розмір посадового окладу інспектора стройового підрозділу поліції складає 2400 грн. (крім м. Києва), а додатком №10 передбачена схема посадових окладів поліцейських з числа молодшого складу поліції, згідно з якою розмір посадового окладу поліцейського (інспектора) патрульної поліції складає 2470 грн. (крім м.Києва).

Згідно з п. 2 Постанови №988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством внутрішніх справ.

Відповідно до абз. 2 п.п. 1 п. 4 Постанови №988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: установлювати: посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10.

Пунктом 2 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 передбачено, що посадові оклади поліцейським встановлюються згідно зі штатним розписом у таких розмірах: для поліцейських середнього та вищого складу - згідно з додатками 3 - 9 до Постанови №988; для поліцейських молодшого складу - згідно з додатком 10 до Постанови №988.

Номенклатура посад та розмірів окладу за посадою затверджена наказом Національної поліції України за №314 від 12.04.2016, яким затверджено штат Управлінь патрульної поліції, згідно з якою з 01.03.2016 скорочені посади поліцейського молодшого складу поліції з окладом 2470 грн., та введені посади інспекторів середнього складу поліції з окладом 2400 грн.

Отже, оклад інспектора поліції середнього складу у розмірі 2400 грн. передбачений наказом №314 від 12.04.2016 у відповідності з додатком №8 до Постанови №988.

Судом встановлено, що наказом Департаменту патрульної поліції від 24.03.2016 №56 о/с позивач був призначений на посаду інспектора роти №1 батальйону управління патрульної поліції у м. Черкасах.

Отже, згідно номенклатури посад та розмірів окладу за посадою, затвердженою наказом Національної поліції України за №314 від 12.04.2016 та додатку №8 до Постанови №988 оклад позивача за посадою інспектора середнього складу поліції складав 2400 грн.

Твердження позивача про те, що його посадовий оклад повинен складати 2470 грн. спростовується вищевикладеними положеннями абз. 2 п.п. 1 п. 4 Постанови №988 та наказом Національної поліції України №314 від 12.04.2016.

Щодо вимоги позивача стягнути з відповідача середній заробіток за весь час затримки виплати грошового забезпечення при звільненні працівника, суд зазначає таке.

Згідно позиції Верховного Суду України, викладеної у постанові від 17.02.2015 у справі № 21-8а15, за загальним правилом пріоритетними є норми спеціального законодавства, а трудове законодавство належить застосуванню у випадках, якщо нормами спеціального законодавства не врегульовано спірні правовідносини або коли про це йдеться у спеціальному законі. Спеціальним законодавством щодо порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським не врегульовано питання відповідальності за затримку розрахунку при звільненні, у зв'язку з чим до спірних правовідносин належать застосуванню статті 116, 117 КЗпП України, що не заборонено спеціальним законодавством.

Згідно зі ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум. У разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Відповідно до ст. 117 КЗпП України у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, за відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене у цій статті відшкодування у тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який приймає рішення по суті спору.

Згідно з п. 4 ч. 10 ст. 62 Закону України «Про Національну поліцію» поліцейський: своєчасно і в повному обсязі отримує грошове забезпечення та інші компенсаційні виплати відповідно до закону та інших нормативно-правових актів України.

Суд зазначає, що у постанові Верховного Суду України від 13.03.2017 №6-259цс17 зазначено: суд на підставі статті 117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а у разі непроведення його до розгляду справи - по день ухвалення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини.

Вище встановлено, що при звільненні позивачу не виплачено доплату за службу в нічний час в сумі 7770,00 грн, індексацію грошового забезпечення в сумі 2718,85 грн.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позивач має право на відшкодування Департаментом патрульної поліції Національної поліції України середнього заробітку за весь час затримки виплати грошового забезпечення при звільненні за період з 12.12.2019 по 24.02.2020.

Пунктом 9 розділу І Порядку №260 передбачено, що при виплаті поліцейським грошового забезпечення за неповний місяць розмір виплати за кожний календарний день визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення за повний місяць на кількість календарних днів у місяці, за який здійснюється виплата.

Зі змісту Порядку №260, який є спеціальним для вирішення даних спірних правовідносин, вбачається, що грошове забезпечення поліцейських обраховується та виплачується з розрахунку календарних днів відповідного місяця їх служби.

Відповідно до п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі - Порядок №100), у всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

Пунктом 8 Порядку №100 визначено, що нарахування виплат, які обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Таким чином, середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні позивача слід обраховувати, виходячи з розрахунку календарних днів відповідного місяця його служби.

Відповідно до розрахункових листів за жовтень - листопад 2019 року грошове забезпечення позивача за два останні місяці, що передували звільненню, склало: 17303,17 грн. (7271,09 + 10032,08). Кількість календарних днів у періоді жовтень - листопад 2019 року складає 61 день (31 + 30).

Відтак, середньоденний заробіток позивача складає: 17303,17 / 61 = 283,66 грн. Середньомісячний розмір грошового забезпечення:17303,17 / 2 = 8651,59 грн.

Кількість днів затримки розрахунку при звільненні за період з 12.12.2019 по 24.02.2020 становить: 74 календарні дні (19 +31 + 24).

Середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 12.12.2019 по 24.02.2020 становить: 283,66 х 74 = 20990,84 грн.?

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково.

Відповідно ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 241-246, 255, 295 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 заборгованість по грошовому забезпеченню у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 01.03.2016 по 31.08.2018 в сумі 7770 (сім тисяч сімсот сімдесят) гривень 00 коп.

3. Стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.03.2016 по 31.10.2017 в сумі 2718 (дві тисячі сімсот вісімнадцять) гривень 85 коп.

4. Стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 12.12.2019 по 24.02.2020 в сумі 20990 (двадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто) гривень 84 коп.?

5. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

6. Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня підписання рішення.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

2) відповідач - Департамент патрульної поліції (03048, м. Київ, вул. Федора Ернста, 3, код ЄДРПОУ 40108646).

Суддя О.А. Рідзель