Рішення від 03.03.2020 по справі 480/4115/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2020 р. Справа № 480/4115/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Прилипчука О.А.,

за участю секретаря судового засідання - Волкової Ю.В.,

представника позивача - Кузченко Т.С.,

представника відповідача - Мамай А.С.,

представника третьої особи - Чернадчука О.В.,

провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу 480/4115/19

за позовом ОСОБА_1

до Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради, Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми

третя особа - Комунальне некомерційне підприємство "Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії" Сумської міської ради

про зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради, Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми, третя особа - Комунальне некомерційне підприємство "Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії" Сумської міської ради, в якій з урахуванням змінених позовних вимог (а.с. 164) просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми, оформлене протоколом засідання даної комісії під № 10 від 13 грудня 2018 року в частині “про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на заняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”, як таке, що неприйняте,

2. Визнати протиправним та скасувати рішення постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми щодо підготовки подання начальнику відділу охорони здоров'я Сумської міської ради про оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади керівника комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”, оформлене протоколом засідання даної комісії під № 10 від 13 грудня 2018 року.

3. Зобов'язати керівника Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради видати наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального некомерційного підприємства “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради та укласти з нею контракт на дану посаду з моменту набрання даним судовим рішенням законної сили.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що 13 грудня 2018 року проводився конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”, правонаступником якої наразі є комунальне некомерційне підприємство “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради. В даному конкурсі приймала участь, зокрема, і ОСОБА_1 . Позивач вважає, що за результатами даного конкурсу були порушені її трудові права у зв'язку з чим її безпідставно не було призначено на конкурсну посаду.

Ухвалою суду від 15.10.2019 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначене підготовче засідання на 06.11.2019 р.

Відповідачі у своїх відзивах на позовну заяву зазначили, що відповідно до п. 38 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1094: “За результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу”. З вищезазначеного, зокрема, випливає, що конкурсна комісія відбирає одну кандидатуру, яка відповідає всім встановленим вимогам. На засіданні конкурсної комісії на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”, яке відбулось 24.10.2018 р. були затверджені кваліфікаційні вимоги, яким повинні відповідати кандидати на заміщення вакантної посади комунальної установи “Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”. При розгляді пакетів документів, поданих претендентами на участь в конкурсі, встановлено, що ОСОБА_1 не відповідає встановленим кваліфікаційним вимогам в частині наявності необхідного стажу роботи за фахом "Організація і управління охороною здоров'я". Крім цього, зазначив, що позовна вимога щодо зобов'язання керівника Відділу прийняти рішення про призначення на посаду позивача та укласти з нею контракт є неприйнятною, оскільки 13.12.2019 р. конкурсною комісією не було обрано переможця, і до того ж підставою для прийняття такого рішення є подання конкурсної комісії про призначення.

Тому відповідачі вважають, що твердження позивача щодо до того, що вона стала переможцем є помилковими, а позовні вимоги необґрунтованими, просять відмовити у їх задоволенні (а.с. 81-84, 92-94).

У своїх поясненнях третя особа зазначила, що позовні вимоги вважає необґрунтованими, оскільки в діях відповідачів відсутні факти порушення вимог чинного законодавства під час проведення конкурсу та затвердження його результатів, просить відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с. 73-75).

Ухвалою суду від 03.12.2019 р. продовжено строк розгляду справи № 480/4115/19 у підготовчому провадженні на 30 днів.

Ухвалою суду від 05.02.2020 р. підготовче провадження закрито, справу призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні 05.03.2020 представник позивача позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Представники відповідачів та третьої особи в судовому засіданні заперечували проти позовних вимог, просили відмовити у їх задоволенні.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, враховуючи наступне.

Суд встановлено, що 16.10.2018 року відділом охорони здоров'я Сумської міської ради прийнято наказ №305 «Про проведення конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»» (а.с. 13).

13 грудня 2018 року відбувся конкурс на заміщення вакантної посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”(а.с. 15-28).

За підсумками проведення конкурсу Постійно діючою конкурсною комісією відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми вирішено рішення про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»» не прийнятим та призначено проведення повторного конкурсу.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Так, спірні правовідносини регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року №1094 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я» (надалі по тексту-Порядок №1094).

Зокрема, п.1-2 Порядку №1094 передбачено, що цей Порядок визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров'я (далі - конкурс).

Вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я (далі - заклад), крім закладів охорони здоров'я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.

Особливості конкурсу для призначення керівників закладів, які провадять діяльність з надання лише первинної медичної допомоги, можуть визначатися відповідними уповноваженими виконавчими органами управління власника закладу охорони здоров'я .

Відповідно до п.3 Порядку №1094 конкурс проводиться з дотриманням принципів: 1) забезпечення рівного доступу; 2) політичної неупередженості; 3) законності; 4) довіри суспільства; 5) недискримінації; 6) прозорості; 7) доброчесності; 8) ефективного і справедливого процесу відбору.

Пунктом 5 Порядку №1094 визначено етапи конкурсу, зокрема: 1) прийняття рішення про проведення конкурсу; 2) формування конкурсної комісії (у разі необхідності оновлення її складу); 3) підготовка до проведення конкурсу (оприлюднення оголошення про проведення конкурсу, прийняття документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, перевірка поданих документів на відповідність установленим вимогам); 4) проведення конкурсу (заслуховування конкурсної пропозиції та проведення співбесіди з кандидатами (претендентами), визначення переможця конкурсу); 5) оприлюднення результатів конкурсу.

Згідно п.33 Порядку №1094 початком проведення конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання конкурсної комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів. Проведення конкурсу завершується в день ухвалення конкурсною комісією рішення про затвердження його результатів. Строк проведення конкурсу становить не більш як 30 календарних днів.

Згідно п.24 Порядку №1094 Конкурсна комісія оцінює професійний досвід, знання, якості та конкурсні пропозиції учасників конкурсу.

Пунктом 34 Порядку №1094 передбачено, що Конкурсна комісія заслуховує на засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсу, проводить з ним співбесіду та враховує відповідність учасника конкурсу та його конкурсної пропозиції встановленим вимогам.

Згідно п.35 Порядку №1094 під час прийняття рішень за результатами конкурсу конкурсна комісія враховує здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки, уміння викладати інформацію, комунікабельність, тактовність, ділові та вольові якості, готовність брати на себе відповідальність, уміння аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, доброчесність (у тому числі академічну), емоційну врівноваженість.

Так, суд зазначає, що протокол проведення конкурсу від 31.12.2018 року містить відомості щодо виконання конкурсною комісію наведених вимог, зокрема, комісією було оцінено професійний досвід, знання, якості та конкурсні пропозиції учасників конкурсу, заслухано на засіданні конкурсну пропозиції учасників конкурсу, проведено співбесіду та враховано відповідність учасника конкурсу та їх конкурсні пропозиції встановленим вимогам.

Також, було конкурсною комісією враховано здатність учасників конкурсу висловлювати свої думки, уміння викладати інформацію, комунікабельність, тактовність, ділові та вольові якості, готовність брати на себе відповідальність, уміння аналізувати проблеми і налагоджувати ділові зв'язки, виявляти творчий підхід до роботи, доброчесність (у тому числі академічну), емоційну врівноваженість.

Отже, конкурсною комісією виконано вимоги п.24,34,35 Порядку №1094 щодо проведення конкурсу до стадії визначення переможця у конкурсі.

Судом встановлено, що згідно змісту протоколу від 13.12.2018 року зазначено, що одразу після голосування лічильна комісія здійснила підрахунок балів. За результатами підрахунку було встановлено, що кандидати набрали наступну кількість балів: ОСОБА_2 загальна кількість балів без зняття 4 балів за невідповідність - 29, остаточна кількість балів - 25, рейтинги за результатами голосування - 2; ОСОБА_3 , загальна кількість балів без зняття 4 балів за невідповідність - 25, остаточна кількість балів - 25, рейтинги за результатами голосування - 2; ОСОБА_1 загальна кількість балів без зняття 4 балів за невідповідність - 32, остаточна кількість балів - 28, рейтинги за результатами голосування - 1; ОСОБА_4 загальна кількість балів без зняття 4 балів за невідповідність - 24, остаточна кількість балів - 24, рейтинги за результатами голосування - 3.

Тобто, при підрахунку балів з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було знято по 4 бали, однак ОСОБА_1 все одно посіла перше місце у рейтингу за результатами голосування.

Також, згідно змісту наведеного протоколу від 31.12.2018 року голова конкурсної комісії запропонував розглянути членам конкурсної комісії питання щодо визначення/не визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу .

Після голосування конкурсна комісія визначила, що «за» проголосували лише 5 членів конкурсної комісії. Проте, оскільки «за» проголосували лише 5 членів конкурсної комісії, рішення про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»» визнано не прийнятим та призначено проведення повторного конкурсу (а.с. 26).

Проте, суд вважає, що наведені рішення Конкурсної комісії є протиправними, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 38 Порядку за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу.

Суд наголошує, що конкурсна комісія не виконали вимоги п.38 Порядку, оскільки не визначила переможця конкурсу.

Суд не приймає до уваги доводи представників відповідача та третьої особи, що оскільки проголосували лише 5 членів конкурсної комісії, рішення про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»» є не прийнятим, оскільки Порядок №1094 не надає такого права конкурсній комісії за підсумками проведеного конкурсу приймати «рішення не прийняте», а зобов'язує саме прийняти рішення про визначення переможця конкурсу.

Отже, суд вважає, що конкурсна комісія допустила протиправну бездіяльність щодо не визначення переможця за результатами конкурсу від 13.12.2018 року на зайняття посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” .

Також, суд вважає протиправним рішення Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми щодо підготовки подання начальнику відділу охорони здоров'я Сумської міської ради про оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади керівника комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” оформлене протоколом засідання даної комісії під № 10 від 13 грудня 2018 року, виходячи з наступного.

Відповідно до пункту 39 Порядку №1094, комісія надсилає органові управління обґрунтовану пропозицію про призначення повторного конкурсу у разі прийняття вмотивованого рішення про відхилення кандидатур.

Суд наголошує, що конкурсна комісія 13.12.2018 року не приймала вмотивованого рішення про відхилення усіх кандидатур учасників конкурсу, таке питання взагалі не ставилося на голосування.

Отже, підстави для прийняття наведеного рішення у конкурсної комісії не було.

Суд також спростовує доводи представника відповідача, що оскільки переможця конкурсу не було обрано, а тому конкурс не відбувся.

Так, судом встановлено, що конкурсна комісія не приймала рішення про те, що оголошений конкурс на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії» не відбувся.

Судом встановлено, що 13.12.2019 року учасники конкурсу з'явилися у визначене місце та час, комісія вирішила порядок голосування, включила до порядку денного питання про заслуховування конкурсних пропозицій та заслухала конкурсні пропозиції, після чого дев'ятим питанням порядку денного було розглянуто питання про проведення та визначення переможця конкурсу за зайняття вакантної посади, відразу після голосування лічильна комісія здійснила підрахунок балів, що свідчить про те, що конкур відбувся.

Отже, доводи представника відповідачів, що 13.12.2019 року конкурс не відбувся є безпідставним та не підтверджуються протоколом засідання комісії.

Відповідно до пункту 38 Порядку за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу.

Вказаними нормами чітко визначено, що конкурсна комісія відбирає переможця конкурсу або приймає вмотивоване рішення про відхилення усіх учасників конкурсу.

Проте, суд наголошує, що згідно змісту протоколу від 13.12.2019 року член конкурсної комісії ОСОБА_5 вказав на необхідність оголосити повторний конкурс на заміщення вакантної посади. Голова конкурсної комісії Чумаченко О.Ю. проінформувала про те, що з 01.01.2019 виключається з довідника кваліфікаційних професій посада головного лікаря а замість даної посади вводиться посада генеральний директор, директор, медичний директор

Секретар комісії вказала, що на виконання пункту 39 Порядку необхідно підготувати пропозиції про проведення повторного конкурсу.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на те, що відповідачами як суб'єктами владних повноважень, не доведено правомірності оскаржуваного рішення, суд дійшов висновку, що наведені позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що Постійно діюча конкурсна комісія відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми вчинила протиправну бездіяльність щодо не визначення переможця за результатами конкурсу від 13.12.2018 року на зайняття посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” та прийняла протиправне рішення щодо підготовки подання начальнику відділу охорони здоров'я Сумської міської ради про оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади керівника комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”, оформлене протоколом засідання даної комісії під № 10 від 13 грудня 2018 року.

Щодо позовних вимог про зобов'язання керівника Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради видати наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального некомерційного підприємства “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради та укласти з нею контракт на дану посаду з моменту набрання даним судовим рішенням законної сили, суд зазначає наступне.

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що за підсумками проведення конкурсу Постійно діючою конкурсною комісією відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми вирішено рішення про визначення ОСОБА_1 переможцем конкурсу на зайняття вакантної посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії»» не прийнятим та призначено проведення повторного конкурсу.

Відповідно до пункту 38 Порядку за результатами заслуховування конкурсних пропозицій і проведених співбесід конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа учасників конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу.

Так, суд наголошує, що оскільки конкурсною комісією не було визначено переможця за результатами конкурсу позовні вимоги, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 про зобов'язання керівника Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради видати наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального некомерційного підприємства “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради та укласти з нею контракт на дану посаду є передчасними.

Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, вихід за межі позовних вимог можливий, але повинен бути пов'язаний із захистом саме тих прав, на захист яких поданий позов.

Вказане підтверджується роз'ясненням поняття "виходу за межі позовних вимог", наведеним у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року "Про судове рішення". Так, відповідно до пункту 3 цієї Постанови виходом за межі позовних вимог є вирішення незаявленої вимоги, задоволення вимоги позивача у більшому розмірі, ніж було заявлено.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе вийти за межі позовних вимог для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, про захист яких він просить, та Прийняття судом рішення про зобов'язання відповідача Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради видати наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального некомерційного підприємства “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради та укласти з нею контракт на дану посаду, без визначення конкурсною комісією переможця, може бути необґрунтованим та призвести до вчинення таких дій з порушенням закону.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що належним та ефективним способом захисту прав, свобод та інтересів позивача, в даному випадку, є зобов'язання Постійно діючу конкурсну комісію відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми визначити переможця за результатами конкурсу від 13.12.2018 року на зайняття посади головного лікаря комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії”. А тому позовні вимоги про зобов'язання керівника Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради видати наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду директора комунального некомерційного підприємства “Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” Сумської міської ради та укласти з нею контракт на дану посаду з моменту набрання даним судовим рішенням законної сили є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу охорони здоров'я Сумської міської ради, Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми, третя особа - Комунальне некомерційне підприємство "Клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії" Сумської міської ради, про зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми щодо не визначення переможця за результатами конкурсу від 13.12.2018 року на зайняття посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії».

Зобов'язати Постійно діючу конкурсну комісію відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми визначити переможця за результатами конкурсу від 13.12.2018 року на зайняття посади головного лікаря комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії».

Визнати протиправним та скасувати рішення Постійно діючої конкурсної комісії відділу охорони здоров'я Сумської міської ради на проведення конкурсних відборів на зайняття посад керівників закладів охорони здоров'я міста Суми щодо підготовки подання начальнику відділу охорони здоров'я Сумської міської ради про оголошення повторного конкурсу на заміщення вакантної посади керівника комунальної установи “Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії” оформлене протоколом засідання даної комісії під № 10 від 13 грудня 2018 року.

В задоволенні інших позовних вимог-відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний тест рішення складено 13.03.2020.

Суддя О.А. Прилипчук