Рішення від 12.03.2020 по справі 420/7307/19

Справа № 420/7307/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 березня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представника позивача - адвоката Шкрібляк М.І., представника відповідача Департаменту ДАБІ в Одеській області - Амосової О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Каменського Сергія Івановича, Департаменту ДАБІ в Одеській області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування приписів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни, головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Каменського Сергія Івановича, Департаменту ДАБІ в Одеській області, в якому просить:

1) визнати протиправними дії головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каменського Сергія Івановича під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОСОБА_1 на будівельному майданчику з реконструкції нежитлових приміщень № 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 в будинку АДРЕСА_1 , за результатами якої було складено акти перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № ТФПП-0511/6-3, ТФПП-0511/7-3, ТФПП-0511/8-3, ТФПП-0511/9-3 від 08.11.2019 року, відповідно;

2) визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/1 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2;

3) визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/2 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2;

4) визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/3 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2;

5) визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/4 за адресою: АДРЕСА_2 . Одеса, АДРЕСА_3 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є власником 1/3 частки в праві спільної часткової власності на нежитлові приміщення №2/1, 2/2, 2/3, 2/4 будинку АДРЕСА_1 .

Позивач вказав, що направленнями Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області для проведення планового (позапланового) заходу №№ ЯФПП-0511/6, ЯФПП-0511/7, ЯФПП-0511/8, ЯФПП-0511/9 від 05.11.2019 року головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каменського Сергія Івановича було уповноважено на проведення позапланової перевірки на об'єктах за адресою: АДРЕСА_1 , нежитлові приміщення №2/1, 2/2, 2/3, 2/4 відповідно щодо дотримання суб'єктом містобудування Красуцьким Сергієм Валентиновичем, ОСОБА_2 , ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Строк дії направлення з 06.11.2019 року по 19.11.2019 року. За результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності вищезазначеними інспекторами були складені акти №№ ТФПП-0511/6-3, ТФПП-0511/7-3, ТФПП-0511/8-3, ТФПП-0511/9-3 від 08.11.2019 року відповідно. Також, головним інспектором Распоровською Ольгою Володимирівною за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності були складені протоколи про адміністративне правопорушення від 08.11.2019 року та приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 08.11.2019 року.

Відповідно до Актів, Приписів та Протоколів головним інспектором виявлені правопорушення містобудівного законодавства, а саме: самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, чим порушено п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №466 від 13 квітня 2011 року.

Позивач зазначив, що згідно відомостей, зазначених в Направленнях, посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області здійснювалась перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства відповідно до вимог абз.5 п.7 Порядку №553. Згідно відомостей, зазначених в Актах, Протоколах та Приписах, посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області відповідно до вимог абз.8 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 533 від 23.05.2011 року згідно з направленням на проведення позапланового заходу від 05.11.2019 року проведено позапланову перевірку дотримання гр. ОСОБА_1 вимог містобудівного законодавства під час виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлових приміщень №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 з улаштуванням вхідної групи скляного-панорамного типу за адресою: АДРЕСА_3 .

Згідно відповіді Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області № 1015-25/1-10130 від 15.11.2019 року на адвокатський запит адвоката Шепітка Г.І., підставою для проведення позапланової перевірки дотримання вимог містобудівного законодавства під час виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлових приміщень №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2, став лист Одеської місцевої прокуратури № 3 від 05.11.2019 року № 16.03-52-11675.

Позивач вказав, що із контекстного аналізу Направлень, Актів, Протоколів, Приписів вбачається, що в кожному документі зазначені різні підстави для проведення вищезазначеної перевірки, що свідчить про невідповідність зазначеної в вищевказаних документах інформації дійсності.

Позивач зазначив, що відповідно до абзацу 7 пункту 12 Порядку № 553 посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язані розмішувати на офіційному веб-сайті органу державного архітектурно-будівельного контролю інформацію про проведення позапланової перевірки в день її початку. Однак, ані станом на 05.11.2019 року (дата видачі Направлень), ані на 08.11.2019 року (дата складання Актів, Протоколів, Приписів) на офіційному веб-сайті органу державного архітектурно-будівельного контролю відсутня інформацію про проведення позапланової перевірки на об'єктах.

Посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в процесі здійснення перевірки, тобто після ознайомлення та вручення копій Направлень Стадніченко Я.О., не здійснювалося жодних дій, направлених на здійснення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на Об'єктах, а лише вручено Акти, Приписи та Протоколи, оскільки вказані документи були вручені одночасно.

Позивач вказав, що всупереч нормативним вимогам до змісту припису про усунення порушення вимог містобудівного законодавства, із Приписів неможливо встановити, які заходи повинен вчинити позивач для усунення виявлених порушень.

Позивач вважав, що в межах даних правовідносин посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не доведено факт того, що ОСОБА_1 після набуття у власність об'єктів здійснював у них будівельні роботи. У Протоколах, Актах, Приписах відсутні докази та будь-які посилання на конкретні факти здійснення ОСОБА_1 будівельних робіт, не з'ясовувалося питання про те, чи виконувалися будь-які будівельні роботи на об'єктах їх попередніми власниками та користувачами.

Позивач зазначив, що починаючи з 26.04.2019 року, тобто майже одразу після набуття позивачем права власності на квартиру, яку згодом було поділено на чотири самостійні об'єкти, останні вибули з фактичного володіння та користування позивача та опинилися у фактичному володінні та користуванні ОСОБА_2 , що вказує на неможливість здійснення позивачем яких-небудь будівельних робіт на таких об'єктах. До того ж, за умовами укладеного між сторонами договору, орендар наділяється правами та обов'язками щодо проведення робіт в орендованому майні без згоди позивача, а також повною відповідальністю за свої дії.

Ухвалою судді від 21.12.2019 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито загальне позовне провадження у справі. Призначено підготовче засідання на 30 січня 2020 року о 10:00 год.

Ухвалою від 30.01.2020 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 19 лютого 2020 року о 14 год. 30 хв.

У судовому засіданні 19.02.2020 року оголошено перерву до 02.03.2020 року до 15:00 год. для надання представником відповідача - Департаменту ДАБІ в Одеській області письмових пояснень з окремих питань.

У судове засідання, призначене на 02 березня 2020 року на 15:00 годину, з'явилися представник позивача та представник відповідача - Департаменту ДАБІ в Одеській області.

Відповідачі - головний інспектор будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Распоровська Ольга Володимирівна та головний інспектор будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту ДАБІ в Одеській області Каменський Сергій Іванович у судове засідання з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомили. Відзив на позов відповідачі не подали.

Під час судового розгляду справи представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача - Департаменту ДАБІ в Одеській області проти задоволення позову заперечував, вважав його необґрунтованим. 27.01.2020 року представник відповідача надав письмовий відзив, в якому зазначив, що на розгляд Департаменту надійшов лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675ВИХ-19 про проведення огляду об'єкту містобудування за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 2, колишня квартира № АДРЕСА_3 (приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4) на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси від 18.10.2019 року по справі №522/17549/19. За результатами огляду було встановлено порушення вимог містобудівного законодавства при проведенні будівельних робіт за вказаною адресою, у зв'язку з чим, Одеська місцева прокуратура №3 просить провести перевірку факту проведення самовільного будівництва на об'єкті культурної спадщини місцевого значення за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, власниками приміщень ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 . До вказаного листа Одеської місцевої прокуратури №3 було додано протокол огляду місця події від 25.10.2019 року на 3-х аркушах.

Відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року №553, на підставі наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 08.09.2015 року №976 «Про удосконалення роботи із здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю» та абз. 5 п.7 Порядку №553 (лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року № 16.03-52-11675) були видані направлення для проведення позапланового заходу від 05.11.2019 року №№ ЯФПП-0511/6, ЯФПП-0511/7, ЯФПП-0511/8, ЯФПП-0511/9, зі строком дії з 06.11.2019 року по 19.11.2019 року.

Отже, у підставі проведення позапланової перевірки було детально зазначено абз. 5 п.7 Порядок №553 (виявлення факту самочинного будівництва об'єкта) та лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675ВИХ-19, що не суперечить нормам чинного законодавства, оскільки зазначене фактично відповідає дійсності, саме на підставі інформації, отриманої з відповідного листа та протоколу огляду місця події від 25.10.2019 року Департаментом було виявлено факт самочинного будівництва об'єктів.

У даному випадку, зазначені підстави для проведення позапланової перевірки взаємопов'язані між собою та не виключають одна одну, а зазначення їх в направленні свідчить навпаки про наявність законних підстав для проведення позапланових заходів.

Представник відповідача вважав, що у посадових осіб Департаменту були наявні законні підстави для проведення позапланової перевірки на вказаних об'єктах.

Зазначені направлення видані Департаментом для здійснення головними інспекторами будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською О.В. та Каменським С.І. позапланової перевірки на об'єктах «реконструкція нежитлових приміщень за адресою: м. Одеса вул. Буніна, 2, нежитлові приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4» щодо дотримання суб'єктами містобудування Красуцьким Сергієм Валентиновичем, Стадніченком Денисом Володимировичем та ОСОБА_4 Миколою ОСОБА_5 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил.

Представник відповідача вказав, що копії направлень для проведення позапланової перевірки було надано позивачу 08.11.2019 року, з якими він ознайомився в службовому приміщенні Одеської місцевої прокуратури №3, про що є відмітка з підписом представника позивача на направленнях.

Представник відповідача зазначив, що інформація про проведення вищевказаних позапланових заходів на підставі направлень від 05.11.2019 року №№ ЯФПП-0511/6, ЯФПП-0511/7, ЯФПП-0511/8, ЯФПП-0511/9 у передбачений законом строк, була також розміщена на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції України, із зазначенням назви суб'єктів господарювання, адреси об'єктів будівництва, підстави проведення перевірки та направлень, з якою можна ознайомитись за відповідним посиланням https://dabi.gov.ua/prozoradabi/odeska-oblast/.

На підставі направлень для проведення позапланового заходу від 05.11.2019 року №№ ЯФПП-0511/6, ЯФПП-0511/7, ЯФПП-0511/8, ЯФПП-0511/9, було здійснено позапланову перевірку щодо дотримання громадянином ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлових приміщень №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 з улаштуванням вхідної групи скляного-панорамного типу за адресою: АДРЕСА_3 .

Представник відповідача зазначив, що згідно наявної інформації з Державного реєстру нерухомих пам'ятників України, будинок за вищевказаною адресою прийнятий під охорону держави на підставі наказу Міністерства культури і туризму від 20.06.2008 року за №728/0/16-08, відповідно до якого даний будинок є пам'яткою архітектури місцевого значення «Особняк Переяславцева кінець XIX ст.» (охоронний № 293-ОД).

Отже, враховуючи норми ДСТУ-Н Б В.1.2-16-2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об'єктів будівництва», ч.5 ст.32 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», вищевказаний об'єкт будівництва відноситься до класу наслідків (відповідальності) ССЗ.

Станом на момент перевірки, відповідно до Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, ведення якого розпочато з травня 2011 року, інформація щодо реєстрації документу, що дає право на виконання будівельних робіт на Об'єктах будівництва відсутня.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно 07.05.2019 року позивачем отримано право власності (в частці - 1/3) на приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4.

Виходячи з вищевикладеного, власником приміщень №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 ОСОБА_1 за вказаною адресою самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, розширено віконні прорізи та влаштовано скляну вхідну групу (вітринного типу) на фасаді приміщення, чим порушено п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466.

Також представник відповідача зазначив, що до теперішнього часу будь-яких дій, направлених на усунення встановлених під час перевірки порушень, позивач не вчиняв, повідомлень про їх усунення до Департаменту не надходило.

Представник відповідача вважав, що здійснені перевірки дотримання вимог чинного законодавства на об'єктах будівництва є правомірними та такими, що були проведені посадовими особами Департаменту з дотриманням вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, а приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 08.11.2019 року винесені з законних підстав.

Заслухавши вступне слово представника позивача та представника відповідача - Департаменту ДАБІ в Одеській області, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступні обставини.

З матеріалів справи вбачається, що 05.11.2019 року до Департаменту ДАБІ в Одеській області надійшов лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675ВИХ-19 про проведення огляду об'єкту містобудування за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 2, колишня АДРЕСА_3 (приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4) на підставі ухвали Приморського районного суду м. Одеси від 18.10.2019 року по справі №522/17549/19. У листі зазначено, що за результатами огляду було встановлено порушення вимог містобудівного законодавства при проведенні будівельних робіт за вказаною адресою, у зв'язку з чим, Одеська місцева прокуратура №3 просить провести перевірку факту проведення самовільного будівництва на об'єкті культурної спадщини місцевого значення за адресою: АДРЕСА_1 приміщення №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, власниками приміщень ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_1 . До вказаного листа Одеської місцевої прокуратури №3 було додано протокол огляду місця події від 25.10.2019 року на 3-х аркушах (а.с. 145-148, т. 1).

05.11.2019 року директором Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №ЯФПП-0511/6 для здійснення позапланової перевірки на об'єкті: “реконструкція нежитлового приміщення за адресою: АДРЕСА_4 Одеса АДРЕСА_5 Буніна, 2, нежитлове приміщення №2/1” щодо дотримання суб'єктом містобудування ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на підставі наказу (розпорядження) ДАБІ України "Про удосконалення роботи із здійсненням заходів державного архітектурно-будівельного контролю" від 08.09.2015 року №976 та абз. 5 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2011 року №553 (лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675). Строк дії направлення: з 06 по 19 листопада 2019 року (а.с. 149, т. 1).

05.11.2019 року директором Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №ЯФПП-0511/7 для здійснення позапланової перевірки на об'єкті: “реконструкція нежитлового приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 2, нежитлове приміщення №2/2” щодо дотримання суб'єктом містобудування ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на підставі наказу (розпорядження) ДАБІ України "Про удосконалення роботи із здійсненням заходів державного архітектурно-будівельного контролю" від 08.09.2015 року №976 та абз. 5 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2011 року №553 (лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675). Строк дії направлення: з 06 по 19 листопада 2019 року (а.с. 150, т. 1).

05.11.2019 року директором Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №ЯФПП-0511/8 для здійснення позапланової перевірки на об'єкті: “реконструкція нежитлового приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 2, нежитлове приміщення №2/3” щодо дотримання суб'єктом містобудування ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на підставі наказу (розпорядження) ДАБІ України "Про удосконалення роботи із здійсненням заходів державного архітектурно-будівельного контролю" від 08.09.2015 року №976 та абз. 5 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2011 року №553 (лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675). Строк дії направлення: з 06 по 19 листопада 2019 року (а.с. 151, т. 1).

05.11.2019 року директором Департаменту ДАБІ в Одеській області видано направлення №ЯФПП-0511/9 для здійснення позапланової перевірки на об'єкті: “реконструкція нежитлового приміщення за адресою: м. Одеса, вул. Буніна, 2, нежитлове приміщення №2/4” щодо дотримання суб'єктом містобудування ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на підставі наказу (розпорядження) ДАБІ України "Про удосконалення роботи із здійсненням заходів державного архітектурно-будівельного контролю" від 08.09.2015 року №976 та абз. 5 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою КМУ від 23.03.2011 року №553 (лист Одеської місцевої прокуратури №3 від 05.11.2019 року №16.03-52-11675). Строк дії направлення: з 06 по 19 листопада 2019 року (а.с. 152, т. 1).

Інформація про проведення вищевказаних позапланових заходів на підставі направлень від 05.11.2019 року №№ ЯФПП-0511/6, ЯФПП-0511/7, ЯФПП-0511/8, ЯФПП-0511/9 була розміщена на офіційному веб-сайті Держархбудінспекції України, із зазначенням назви суб'єктів господарювання, адреси об'єктів будівництва, підстави проведення перевірки та направлень (https://dabi.gov.ua/prozoradabi/odeska-oblast/).

08 листопада 2019 року Департаментом ДАБІ в Одеській області складено Акт №ТФПП-0511/6-3 за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єкті із виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_6 приміщення АДРЕСА_3 1, замовник - ОСОБА_1 (а.с. 153-162, т. 1).

Відповідно до вказаного Акту, за результатами перевірки встановлено наступні порушення: п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 - власником приміщення ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення №2/1 самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, віконні прорізи розширено та влаштовано скляну вхідну глупу (вітринного типу) на фасаді приміщення.

08 листопада 2019 року Департаментом ДАБІ в Одеській області складено Акт №ТФПП-0511/7-3 за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єкті із виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_6 приміщення АДРЕСА_3 2, замовник - ОСОБА_1 (а.с. 164-173, т. 1).

Відповідно до вказаного Акту, за результатами перевірки встановлено наступні порушення: п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 - власником приміщення ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення №2/2 самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, віконні прорізи розширено та влаштовано скляну вхідну глупу (вітринного типу) на фасаді приміщення.

08 листопада 2019 року Департаментом ДАБІ в Одеській області складено Акт №ТФПП-0511/8-3 за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єкті із виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_6 приміщення АДРЕСА_3 3, замовник - ОСОБА_1 (а.с. 175-184, т. 1).

Відповідно до вказаного Акту, за результатами перевірки встановлено наступні порушення: п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 - власником приміщення ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення №2/3 самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, віконні прорізи розширено та влаштовано скляну вхідну глупу (вітринного типу) на фасаді приміщення.

08 листопада 2019 року Департаментом ДАБІ в Одеській області складено Акт №ТФПП-0511/9-3 за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єкті із виконання будівельних робіт за адресою: АДРЕСА_3 , АДРЕСА_6 приміщення АДРЕСА_3 4, замовник - ОСОБА_1 (а.с. 186-196, т. 1).

Відповідно до вказаного Акту, за результатами перевірки встановлено наступні порушення: п.3 ч.1 ст.34, ч.1 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 3 п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 - власником приміщення ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , приміщення №2/4 самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, віконні прорізи розширено та влаштовано скляну вхідну глупу (вітринного типу) на фасаді приміщення.

08.11.2019 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною, відповідно до ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядку №553 винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/1 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2, яким висунуто вимогу усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у строк до 08.01.2020 року (а.с. 205-206, т. 1).

08.11.2019 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною, відповідно до ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядку №553 винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/2 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2, яким висунуто вимогу усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у строк до 08.01.2020 року (а.с. 207-208, т. 1).

08.11.2019 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною, відповідно до ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядку №553 винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/3 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2, яким висунуто вимогу усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у строк до 08.01.2020 року (а.с. 209-210, т. 1).

08.11.2019 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною, відповідно до ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядку №553 винесено припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/4 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2, яким висунуто вимогу усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, у строк до 08.01.2020 року (а.с. 211-212, т. 1).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності з ч.1 ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” від 17.02.2011 року №3038-VI, державний архітектурно-будівельний контроль - це сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч.2 ст.41 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”).

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 р. №294 “Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України”, центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція)

Згідно пункту 7 вказаного Положення №294, Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі - Порядок №553).

Відповідно до абз. 2 п.1 Порядку №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами.

Згідно з п.5 Порядку №553, державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Відповідно до абз. 1 п.7 Порядку №553, позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до абз. 5, 8, 9 п.7 Порядку №553, підставами для проведення позапланової перевірки є: виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки.

Згідно ч.1 ст.34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, замовник має право виконувати будівельні роботи після: 1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об'єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об'єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України; 3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля".

Відповідно до ч.1 ст.37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Згідно п.5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 року №466 (далі - Порядок №466), будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та: подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об'єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт; реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об'єктів I-III категорії складності; видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об'єктів IV і V категорії складності.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно відомостей, зазначених в направленнях на перевірку, посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області здійснювалась перевірка дотримання вимог містобудівного законодавства відповідно до вимог абз.5 п.7 Порядку № 553.

При цьому, згідно відомостей, зазначених в актах, та оскаржуваних приписах, посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області відповідно до вимог абз.8 п.7 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 533 від 23.05.2011 року згідно з направленням на проведення позапланового заходу від 05.11.2019 року проведено позапланову перевірку дотримання гр. ОСОБА_1 вимог містобудівного законодавства під час виконання будівельних робіт з реконструкції нежитлових приміщень №№ 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 з улаштуванням вхідної групи скляного-панорамного типу за адресою: АДРЕСА_3 .

Беручи до уваги, що матеріалами справи підтверджується як наявність підстави, передбаченої абз. 5 п.7 Порядку №553, так і наявність підстави, передбаченої абз. 8 п.7 вказаного Порядку, суд вважає необгрунтованими доводи позивача щодо відсутності у Департаменту ДАБІ в Одеській області підстав проведення позапланової перевірки.

Тому в цій частині порушень з боку відповідачів допущено не було.

Як вбачається з матеріалів справи, з направленнями на проведення перевірки було ознайомлено та вручено копії останніх представнику ОСОБА_1 - Стадніченко Я.О. 08.11.2019 року.

Одночасно з врученням копій направлень, Стадніченко Я.О. було підписано складені відповідачем акти, приписи та протоколи.

Таким чином, суд погоджується з доводами позивача, що посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в процесі здійснення перевірки, тобто після ознайомлення та вручення копій направлень Стадніченко Я.О., не здійснювалося жодних дій, направлених на здійснення перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності на об'єктах, а лише вручено акти, Приписи та протоколи, оскільки вказані документи були вручені одночасно.

Будь-яких доводів на спростування вказаних обставин та доказів на їх підтвердження представник Департаменту ДАБІ суду не надав.

Відповідно до пункту 9 Порядку №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.

При цьому, жодної перевірки посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області в присутності ОСОБА_1 та/або його представника не проводилося.

Суд зазначає, що незалучення позивача до проведення перевірки свідчить про порушення відповідачами процедури проведення такої перевірки, всупереч пункту 9 Порядку № 553, а також пункту 12 Порядку № 553 щодо обов'язку посадової особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю у повному обсязі, об'єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством.

Зазначені дії відповідачів призвели до порушення закріпленого в пункті 13 Порядку № 553 права позивача як суб'єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, бути присутнім під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Пунктом 15 Порядку № 553 передбачено, що форми актів та інших документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затверджуються Мінрегіоном.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15.05.2012 р. № 240 «Про затвердження форм актів та інших документів, які складаються під час або за результатами здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» затверджено форму припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил згідно з додатком 3.

Цією формою передбачено, що орган державного архітектурно-будівельного контролю в приписі повинен зазначити заходи щодо усунення порушень із визначенням терміну їх виконання.

Всупереч наведеним нормативним вимогам до змісту припису про усунення порушення вимог містобудівного законодавства, із оскаржуваних приписів неможливо встановити, які заходи повинен вчинити позивач для усунення виявлених порушень.

Так, зокрема, в приписах зазначено: «Усунути порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил до 08.01.2020 року», без розкриття змісту дій, які має вчинити позивач, що може призвести до неправильного його виконання та як результат негативних наслідків для позивача у майбутньому.

З огляду на те, що оскаржувані приписи не містять конкретних заходів щодо усунення виявлених порушень під час перевірки, їх відсутність унеможливлює фактичне виконання позивачем приписів.

Як вбачається з пункту 1 Розділу VIII Опису виявлених порушень вимог законодавства Актів, ОСОБА_1 самовільно виконані будівельні роботи без дозволу на їх виконання, а саме: демонтовано несучі конструкції, віконні прорізи розширено та влаштовану скляну вхідну групу (вітринного типу) на фасаді приміщення.

При цьому, суд бере до уваги доводи позивача, що для констатування вищезазначеного факту, по-перше, необхідно встановити факт здійснення будівельних робіт у відповідному приміщенні, а, по-друге, що ці роботи здійснюються без реєстрації декларації про початок виконання зазначених робіт.

Проте, в межах даних правовідносин посадовими особами Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не доведений факт того, що саме ОСОБА_1 після набуття у власність об'єктів здійснював у них будівельні роботи.

В актах та оскаржуваних приписах відсутні докази та будь-які посилання на конкретні факти здійснення ОСОБА_1 будівельних робіт.

Також з матеріалів справи вбачається, що між ОСОБА_1 , ОСОБА_3 та ОСОБА_2 26.04.2019 року був укладений договір оренди, згідно якого ОСОБА_1 та ОСОБА_3 передали, а ОСОБА_2 прийняв у строкове платне користування (оренду) на умовах, визначених договором, належні їм 1/3 частки в праві спільної часткової власності на Об'єкти (а.с. 77-80, т. 1).

07.05.2019 року між Сторонами Договору оренди були укладено додаткову угоду №1 про зміну об'єкта оренди у Договорі оренди від 26.04.2016 року (а.с. 81-82, т. 1).

Згідно п.3.3 Договору, орендар зобов'язаний: проводити капітальний та поточний ремонт Об'єкта оренди, в разі необхідності; утримувати в належному стані і оберігати майно та відповідати згідно з чинним законодавством за всі можливі зміни, пошкодження і (або) інші наслідки, які сталися в результаті використання майна протягом дії цього Договору; у зв'язку з проведенням будь-яких робіт на Об'єкті оренди самостійно та за свій рахунок в установленому законодавством порядку отримати всі необхідні документи та дозволи у компетентних органів, необхідні для здійснення таких робіт (у випадках встановлених законодавством).

Згідно п.3.4 Договору орендар має право здійснювати за рахунок власних коштів реконструкцію, технічне переоснащення, переобладнання, перепланування, капітальний ремонт та будь-які інші роботи на Об'єкті оренди без згоди Орендодавця.

Таким чином, починаючи з 26.04.2019 року, тобто майже одразу після набуття позивачем права власності на квартиру, яку згодом було поділено на чотири самостійні об'єкти, останні вибули з фактичного володіння та користування позивача та опинилися у фактичному володінні та користуванні ОСОБА_2 , що вказує на неможливість здійснення позивачем яких-небудь будівельних робіт на таких об'єктах.

До того ж, за умовами укладеного між сторонами договору, орендар наділяються правами та обов'язками щодо проведення робіт в орендованому майні без згоди позивача, а також повною відповідальністю за свої дії.

Крім того, відповідно до приписів ч.1 ст.34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" саме на замовника будівництва покладається обов'язок отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

Пунктом 4 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що замовник - це фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач не є замовником будівництва, а тому в нього відсутній обов'язок отримувати дозвіл, передбачений ч.1 ст.34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Вказані обставини не були з'ясовані відповідачами під час перевірки, оскільки вручення направлень на перевірку представнику позивача та актів перевірки відбулися одночасно, як встановлено судом вище.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каменського Сергія Івановича під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОСОБА_1 на будівельному майданчику з реконструкції нежитлових приміщень № 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 в будинку АДРЕСА_1 , за результатами якої було складено акти перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № ТФПП-0511/6-3, ТФПП-0511/7-3, ТФПП-0511/8-3, ТФПП-0511/9-3 від 08.11.2019 року, відповідно.

Таким чином, приписи від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/1 за адресою: м. Одеса, Приморський район АДРЕСА_3 2; від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/2 за адресою: м. Одеса, АДРЕСА_3 район АДРЕСА_3 2; від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/3 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул АДРЕСА_3 , 2; від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/4 за адресою: АДРЕСА_3 - є протиправними та підлягають скасуванню.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За таких обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають повному задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів пропорційно до задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_7 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровської Ольги Володимирівни (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) та головного інспектора будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Каменського Сергія Івановича (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил ОСОБА_1 на будівельному майданчику з реконструкції нежитлових приміщень № 2/1, 2/2, 2/3, 2/4 в будинку АДРЕСА_1 , за результатами якої було складено акти перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил № ТФПП-0511/6-3, ТФПП-0511/7-3, ТФПП-0511/8-3, ТФПП-0511/9-3 від 08.11.2019 року, відповідно.

Визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення № 2/1 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2.

Визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/2 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2.

Визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/3 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2.

Визнати протиправним та скасувати припис від 08.11.2019 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, виданий головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Распоровською Ольгою Володимирівною Антошкову Миколі Олександровичу за результатами позапланової перевірки, проведеної на будівельному майданчику з реконструкції нежитлового приміщення №2/4 за адресою: м. Одеса, Приморський район, вул. Буніна, 2.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідач: Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012).

Повний текст рішення складено 12 березня 2020 року.

Суддя В.В. Андрухів

.