справа№380/313/20
12 березня 2020 року
м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сакалоша Володимира Миколайовича, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Публічного акціонерного товариства «ПРИКАРПАТ.БУД» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках та готівкових коштів,-
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Львівській області (далі - ГУ ДПС у Львівській області, позивач) до Публічного акціонерного товариства «ПРИКАРПАТ.БУД» (далі - ПАТ «ПРИКАРПАТ.БУД», відповідач) у якій позивач просить суд: стягнути до бюджету з Публічного акціонерного товариства «ПРИКАРПАТ.БУД» кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі що здійснює казначейське обслуговування бюджетних та готівкових коштів в розмірі 331223,29 грн.
Ухвалою суду від 14.01.2020 відкрито спрощене позовне провадження у справі.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом, який складається з сум податкових зобов'язань з земельного податку з юридичних осіб, податку на додану вартість, податку на доходи з фізичних осіб та військового, що складається із основного платежу, штрафної санкції та пені. На даний час суми податкових зобов'язань є узгодженими та у встановлені законодавством строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
Відповідач відзиву на позовну заяву суду не надав. На адресу суду повернулося рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (трек-номер 7901826887845) з якого вбачається що ухвалу про відкриття провадження отримана уповноваженою особою 22.01.2020. Враховуючи наведене, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи.
З урахуванням вказаного, а також беручи до уваги те, що судом відправлено ухвалу про відкриття провадження у справу саме за реквізитами адреси, яка міститься у відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, то в силу вимог ч.11 ст. 126, ч.1 ст.174 і п.4 ч.1 ст.251 КАС України ухвала суду вважається врученою відповідачу належним чином.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та заперечення, перевіривши їх доказами, судом встановлено наступне.
ПАТ «ПРИКАРПАТ.БУД» зареєстроване в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій з присвоєнням ідентифікаційного коду в ЄДРПОУ 01272261
Згідно довідки про суму податкового боргу платника податків, від 09.10.2019 №1201/9/53-09 ПАТ «ПРИКАРПАТ.БУД» має податковий борг перед бюджетом в розмірі 331223,29 грн.
Як вбачається з з карток особових рахунків та вищевказаної довідки заборгованість складається:
1. По земельному податку з юридичних осіб - 66 860,07 грн.:
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1431,05 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2017 року на суму 1745,37 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму1745,38 грн.;
58,85 грн. штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення від 23.07.2018 року № 0175851243 винесене на підставі акта про результати перевірки №487/13-01/57- 12/1272261 від 23.07.2018 року;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
7090,65 грн. штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення від 13.12.2018 року № 0043865712 винесене на підставі акта про результати перевірки №441/13-01/57- 12/1272261 від 28.11..2018 року;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2019 року на суму 1745,37 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 18.02.2019 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 18.02.2019 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 18.02.2019 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 18.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
- Податкова декларація по земельному податку від 14.02.2018 року на суму 1745,38 грн.;
Згідно зворотного боку облікової картки платника пеня на суму - 12899,66 грн.
2. По податку на додану вартість - 721,52 грн.:
- 721,52 грн. штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення від 03.07.2019 року № 0128705712.
3. По податку на доходи фізичних осіб - 246 020,59 грн.
- податкове зобов'язання нараховане згідно податкового повідомлення-рішення №0261981308 від 25.07.2018 року на суму 196 408,47 грн., винесене на підставі акта про результати перевірки №1718/13-01-13-08/01272261111 від 11.07.2018 року;
- штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення №0261981308 від 25.07.2018 року на суму 49 102,12 грн., винесене на підставі акта про результати перевірки №1718/13-01-13-08/012722611 11 від 11.07.2018 року;
- штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення №0261981308 від 25.07.2018 року на суму 196 408,47 грн., винесене на підставі акта про результати перевірки №1718/13-01-13-08/01272261111 від 11.07.2018 року;
4. По військовому збору - 17 621,11грн.:
- податкове зобов'язання нараховане згідно податкового повідомлення-рішення №0262001308 від 25.07.2018 року на суму 14 096,89 грн., винесене на підставі акта про результати перевірки №1718/13-01-13-08/01272261111 від 11.07.2018 року;
- штрафна санкція нарахована згідно податкового повідомлення-рішення №0262001308 від 25.07.2018 року на суму 3 524,22 грн., винесене на підставі акта про результати перевірки №1718/13- 01-13-08/01272261111 від 11.07.2018 року.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Вирішуючи спір у даній адміністративній справі суд керувався, зокрема, наступними нормами ПК України.
Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України, орган стягнення уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п.41.2 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
У п. 57.1 ст. 57 Кодексу зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання декларації, крім випадків, встановленим цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Кодексу, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Згідно п.57.3 ст.57 Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем узгодження.
Всупереч наведеним нормам чинного законодавства платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкових зобов'язань.
Як вбачається з матеріалів справи, на даний час суми податків є узгодженими та у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у термін).
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання ст.59 ПК України Головним управлінням ДПС у Львівській області виставлено податкову вимогу № 80-15 від 12.12.2013.
В матеріалах справи наявні докази скерування відповідачу зазначеної вище податкової вимоги та відсутні докази її оскарження.
Також позивачем скеровувалися відповідні Податкові повідомлення -рішення, докази надсилання на одержання відповідачем яких долучено ГУ ДПС у Львівській області до матеріалів справи. Доказів оскарження відповідачем зазначених Податкових повідомлень-рішень суду не надано.
Статтею 20 ПК України, визначено права контролюючих органів.
Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи маюсь право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2, 95.3 статті 95 ПК України).
Згідно з п. 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Законом України “Про внесення змін до ПК України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” від 21.12.2016 року №1797-VІІІ внесені зміни до ПК України та ст.19-1 Кодексу викладено в новій редакції, відповідно до якої функції з погашення податкового боргу закріплено за ГУ ДФС у Львівській області.
Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч.2 ст.73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Станом на день розгляду справи у суді, відповідач жодних заперечень по суті позовних вимог чи доказів сплати податкового боргу до суду не надав.
Отже, на підставі викладеного суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки позивач не надав доказів понесення таких судових витрат, суд не має підстав вирішувати питання про їх розподіл.
Керуючись ст. ст. 2, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути до бюджету з Публічного акціонерного товариства «ПРИКАРПАТ.БУД» (82100, Львівська область, м. Дрогобич, вулиця Данила Галицького, 1; ЄДРПОУ 01272261) кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі що здійснює казначейське обслуговування бюджетних та готівкових коштів в розмірі 331223 (триста тридцять одна тисяча двісті двадцять три) грн. 29 коп.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.М. Сакалош