Справа № 420/7877/19
13 березня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії за віком та стягнення різниці між фактично отриманою та перерахованою пенсією з 21.05.2019 р.,-
І. Суть спору:
ОСОБА_1 звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просила:
1.Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, зазначену в листі від 25.11.2019 р. №3015/Т-11, 3016/Т-11 у нездійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за віком згідно з ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, які передують року призначення пенсії за віком.
2.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, вул. Канатна 83, м. Одеса, 65012) здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), починаючи з дати її призначення - 21.05.2019 року відповідно до ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії - 6188,89 грн.
3. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, вул. Канатна 83, м. Одеса, 65012) різницю між фактично отриманою та перерахованою в новому розмірі ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) пенсією за віком з 21.05.2019 року відповідно до ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії за віком - 6 188,89 грн., з урахуванням виплачених за цей період сум пенсії.
ІІ. Аргументи сторін
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила наступне.
Позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Білгород-Дністровському відділі обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та з 21.05.2019 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» .
Первинне призначення пенсії позивачу було здійснено відповідачем з 06.10.2010 року на підставі особистої заяви про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». При призначені пенсію обчислено із заробітної плати за період роботи з 01.07.1995 р. по 31.08.2010 р. із урахуванням середньомісячного заробітку по Україні за 2009 рік - 1650,43 грн. Загальний стаж було враховано по 05.10.2010 та складав 32 роки 10 місяців 11 днів, з яких стажу працівника освіти - 29 років 11 місяців 22 дні. Розмір пенсії з 06.10.2010 р. складав 1078,64 грн.
Після досягнення пенсійного віку, 21.05.2019 року позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення іншого виду пенсії - пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З 21.05.2019 року позивача переведено на пенсію за віком. Пенсію обчислено із заробітної плати за період роботи з 01.07.2000 по 30.04.2019 з урахуванням середньомісячного заробітку по Україні за 2017 рік - 4404,35 грн. Загальний стаж було враховано по 30.04.2019, який склав 41 рік 6 місяців 12 днів. Розмір пенсії з 21.05.2019 р. складає 2832,63 грн.
З метою досудового врегулювання спору, в письмовій формі позивач звернулася до відповідача, його структурного підрозділу із заявами про проведення перерахунку пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плануй за три календарні роки, які передують року призначення пенсій.
25.11.2019 р. відповідач листом повідомив позивача, що позивачу зроблено перерахунок з пенсії за вислугу років на пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гри. За 2017 р. замість показника 2018 року, який складає 6188,89 грн.
Позивач зазначила, що станом на дату подання цього позову, відповідачем не здійснено перерахунок призначеної її пенсії згідно вимог чинного в Україні законодавства.
Позивач вважає бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови в проведенні перерахунку і виплати державної пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, які передують року призначення пенсії; тобто за 2016, 2017 та 2018 роки, що передбачено статтею 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з часу звернення з заявою про призначення пенсії та в подальшому, протиправними і незаконними та такими, що порушують її охоронювані чинним законодавством України права.
15.01.2020 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), та на встановив відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
24.02.2020 р. від відповідача через канцелярію суду надійшов відзив, в якому у задоволенні позову просив відмовити, з підстав викладених у відзиві.
В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що за заявою з 21.05.2019 р. за заявою позивача переведена на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При переведені позивача на пенсію за віком було враховано стаж, набутий після призначення пенсії за вислугу років та враховано заробітну плату за даними індивідуальних відомостей за період роботи з 01.07.2000по 30.04.2019 р.
Розмір пенсії за віком позивача обчислено з урахуванням стажу роботи 41 рік 06 місяців 11 днів; індивідуальний коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1- 0.41500 середньомісячний заробіток складає 6540,94 грн. (1,48511х4404,35), де 1,45511 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати, 4404,35 - середній заробіток в галузях економіки за 2017 рік)
Розмір пенсії за віком позивача з 01.07.2019 р. складає 2832,63 грн. в тому числі 2714,49 грн. - розмір пенсії за віком (6540,94х0,41500), де 6540,94 середньомісячний стаж (11 років).
Тобто відповідач вважає, що позивач, скористалася своїм конституційним правом на пенсійне забезпечення ще у 2010 р. під час звернення за призначенням пенсії за вислугою років.
Від позивача надійшла відповідь на відзив в якій вона зазначила, щодо спірних правовідносин зі змісту яких протиправність у діях відповідача з приводу застосування показника середньої заробітної плати по Україні за 2017 р. - 4 404,35 грн., замість показника 2018 р., який складає 6188,89 грн. Позивач зазначила, що не надавала свою згоду на врахування заробітної плати із застосуванням показника середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.
Таким чином, як стверджує позивач, відповідач повинен застосувати для обрахунку її пенсії за віком показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за віком, тобто за 2016-2017-2018 рр. в сумі 6188,89 грн.
Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Справу суд розглянув в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
З'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином.
ІІІ. Обставини, встановлені судом
Так, суд встановив, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., перебуває на обліку в Білгород-Дністровському відділі обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області та з 21.05.2019 року отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Первинне призначення пенсії позивачу було здійснено 06.10.2010 року на підставі особистої заяви позивача про призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення».
При призначені пенсію обчислено із заробітної плати за період роботи з 01.07.1995 р. по 31.08.2010 р. із урахуванням середньомісячного заробітку по Україні за 2009 рік - 1650,43 грн. Загальний стаж було враховано по 05.10.2010 та складав 32 роки 10 місяців 11 днів, з яких стажу працівника освіти - 29 років 11 місяців 22 дні. Розмір пенсії з 06.10.2010 р. складав 1078,64 грн.
Після досягнення пенсійного віку, 21.05.2019 року позивач звернулася до відповідача із заявою про призначення іншого виду пенсії - пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З 21.05.2019 року позивача переведено на пенсію за віком. Пенсію обчислено із заробітної плати за період роботи з 01.07.2000 по 30.04.2019 з урахуванням середньомісячного заробітку по Україні за 2017 рік - 4404,35 грн. Загальний стаж було враховано по 30.04.2019, який склав 41 рік 6 місяців 12 днів. Розмір пенсії з 21.05.2019 р. складає 2832,63 грн.
Позивач звернулася до відповідача, із заявами про проведення перерахунку пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, які передують року призначення пенсій.
25.11.2019 р. відповідач листом повідомив позивача, що позивачу зроблено перерахунок з пенсії за вислугу років на пенсію за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гри. за 2017 р. замість показника 2018 року, який складає 6188,89 грн.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
ІV Джерела права та висновки суду.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.2 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за цим Законом призначаються: а) трудові пенсії: за віком; по інвалідності; в разі втрати годувальника; за вислугу років.
Відповідно до ст.52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають: окремі категорії працівників авіації та льотно-випробного складу; робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітені; водії вантажних автомобілів, безпосередньо зайнятих в технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар'єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи; механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах, а також плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості (крім суден портових, що постійно працюють на акваторії порту, службово-допоміжних, роз'їзних, приміського і внутріміського сполучення); працівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах; робітники і майстри (у тому числі старші майстри), безпосередньо зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві, включаючи зайнятих на обслуговуванні механізмів і обладнання; деякі категорії артистів театрів та інших театрально-видовищних підприємств і колективів відповідно до пункту "ж" статті 55; працівники освіти, охорони здоров'я, а також соціального забезпечення, які в будинках-інтернатах для престарілих та інвалідів і спеціальних службах безпосередньо зайняті обслуговуванням пенсіонерів та інвалідів, відповідно до пункту "е" статті 55; спортсмени відповідно до пункту "є" статті 55.
Позивач працювала в галузі освіти на посадах вчителя математики, директора школи.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (Закон № 1058-ІV) визначено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:
1) пенсія за віком;
2) пенсія по інвалідності;
3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Водночас, ст. 9 Закону № 1058-ІV не передбачено такого виду пенсії, як пенсія за вислугу років.
Частиною 2 вказаною статті визначено, що за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках Накопичувального фонду або на індивідуальних пенсійних рахунках у відповідних недержавних пенсійних фондах - суб'єктах другого рівня системи пенсійного забезпечення, здійснюються такі пенсійні виплати, як довічні пенсії і одноразова виплата.
Статтею 10 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
За приписами ч. 2 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп -заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується ПФУ за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск -сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К -страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами ПФУ.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в ч. 1 ст. 40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Суд зазначає, що аналіз наведених норм свідчить про те, що ч. 3 ст. 45 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Суд зазначає, що позивач отримувала пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії.
За призначенням пенсії відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” позивач звернувся вперше та за результатами розгляду заяви позивача про призначення пенсії за віком відповідно приписів вказаного Закону.
Суд встановив, що відповідач здійснив переведення з пенсії позивача за вислугу років на пенсію за віком в межах норм одного нормативно-правового акту - Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Проте як, пенсія за віком позивачу мала бути призначена вперше з 21.05.2019 р. на підставі ст.26 цього Закону. Частиною першої цієї статті Закону передбачено, що «особи мають право на, призначення пенсії за, віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року». В абзаці 3 цієї частини статті зазначено, що до досягнення віку, встановленого абзацами першим і другим цієї частини, право на- пенсію за віком за наявності відповідного страхового стажу мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30 вересня- 1960 року.». І зазначене право було використано Позивачем.
З огляду на довідку відповідача про виплату пенсії позивачу за вислугу років від 27.11.2019 р. № 3299 (а.с.27), суд встановив, що вказаний вид пенсії виплачувався позивачу лише в жовтні 2010 р. в сумі 418,33 грн. Зазначена виплата підтверджує призначення пенсії за вислугу років, проте й не спростовує тієї обставини, що даний вид було призначено саме за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до додатку 3 Порядку подання та оформлення. документів для призначенню (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13- 1), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846, в пам'ятці пенсіонеру органами Пенсійного фонду України має бути зазначено нагадування: «Переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами. Пенсіонерам після досягнення пенсійного віку рекомендуємо звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком»
Зазначене твердження цілком очевидно підтверджує необхідність призначення пенсії за віком після отримання будь-якої іншої пенсії за нормами законів України, окрім Закону №1058- IV, в межах якого має здійснюватися переведення з одного виду пенсії на інший (т.з. перехід «з виду на вид»).
В даному випадку відбулось не переведення позивача з одного виду пенсії на інший, а саме з пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а фактично призначення пенсії за Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
При вирішенні даної адміністративної справи суд враховує викладені Верховним Судом України у постанові від 29 листопада 2016 року у справі № 133/476/15-а (№ 21-6331а15), висновки, а саме, що у випадку призначення особі пенсії за вислугу років відповідно до Закону № 1788-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а в подальшому при виявленні такою особою бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV, має місце саме призначення пенсії за віком, а не переведення згідно частини третьої статті 45 Закону № 1058-IV. Вказана правова позиція Верховного Суду України підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 31 жовтня 2018 року у справі № 876/5312/17.
Таким чином, враховуючи висновки Верховного Суду, суд вважає, що відповідачем протиправно не застосовано в спірних правовідносинах норми ч. 3 ст. 45 Закону № 1058-ІV та позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у галузі економіки України за три календарні роки, що передують року звернення.
Зазначений правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду від 31 січня 2019 року по справі № 639/2751/17.
Отже, для призначення пенсії у 2019 р. позивачу, має застосовуватися показник середньої заробітної плати працівників у галузі економіки України за три календарні роки, що передують року звернення, тобто за 2016 -2018 рр. включно.
Згідно з відомостями, що наявні на офіційному веб-ресурсі Пенсійного Фонду України та роздруківки яких є в матеріалах справи , показник заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії за 2016 р. складає 4482,35, за 2017 р. - 6273,45 грн., а за 2018 р. р. - 7810,88 грн.. Отже показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року звернення дорівнює 6 188,89 грн. (4482,35 +6273,45+7810,88 = 18566,68 грн./3) (а.с.29-30) .
Враховуючи вищевикладені норми законодавства, а також правові висновки Верховного Суду, суд вважає, що дії відповідача щодо застосування при визначенні розміру пенсії за віком позивачу показника середньої заробітної плати в сумі 4404,35 грн., тобто із застосуванням середнього показника за 2017 р. є протиправними.
Згідно з ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Згідно з ч.2 статті 77 КАС України: « В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача».
Враховуючи викладене вище, суд робить висновок, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та належать до задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись, ст.ст. 2,77,139, 244-246 КАС України, суд -
1Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, зазначену в листі від 25.11.2019 р. №3015/Т-11, 3016/Т-11 у нездійсненні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за віком згідно з ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати за три календарні роки, які передують року призначення пенсії за віком.
3.Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, вул. Канатна 83, м. Одеса, 65012) здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), починаючи з дати її призначення - 21.05.2019 року відповідно до ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії - 6188,89 грн.
4.Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, вул. Канатна 83, м. Одеса, 65012) різницю між фактично отриманою та перерахованою в новому розмірі ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) пенсією за віком з 21.05.2019 року відповідно до ч.2 ст.40 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення з заявою про призначення пенсії за віком - 6 188,89 грн., з урахуванням виплачених за цей період сум пенсії.
5. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1536(одна тисяча п'ятсот тридцять шість),80 грн.
6. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо розглянуто справу в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
7. Позивач- ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 .
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса: вул. Канатна,83 м. Одеса, 65012; код ЄДРПОУ 20987385.
Суддя О.Я. Бойко
.