справа №380/1537/20
про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі
13 березня 2020 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич І.З., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Львівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним дій посадових осіб,-
21.02.2020 позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просить: визнати протиправними дії посадових осіб Львівської обласної державної адміністрації в скеруванні скарги ОСОБА_2 .М. на розгляд до органу та посадової особи протиправні дії яких висвітлені в зверненні і наслідки яких є предметом звернення, що призвело до неналежного розгляду його скарги неуповноваженою особою, невжиття заходів, порушених моїх законних прав згідно статті 40 Конституції України та статтей 18, 19 Закону України «Про звернення громадян».
Підстави позову: поверхневий розгляд звернення, неуповноваженою особою, заходів реагування не вжито, законні інтереси громадян ігноруються, що є порушенням ст. 18,19 Закону України “Про звернення громадян”.
Ухвалою суду від 26 лютого 2020 року позовну заяву залишено без руху. Позивач виконав вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху та відповідно просить : визнати протиправним рішення (індивідуальний акт) посадових осіб Львівської обласної державної адміністрації в частині скерування його звернення до Львівської міської ради для розгляду, чим порушено статтю 7 Закону України “Про звернення громадян” і внаслідок чого порушено його право на звернення гарантоване ст. 40 Конституції України та просить розглянути звернення згідно вимог чинного законодавства України.
Спір виник з публічно-правових відносин, належить до компетенції адміністративних судів, предметної та територіальної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.
Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 КАС України. Відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. З врахуванням статті 12 та глави 10 КАС України дана адміністративна справа є справою незначної складності та підлягає розгляду в спрощеному позовному провадженні, без повідомлення сторін.
Керуючись ст.ст.12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 263, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні).
Відповідачу встановити строк для подання відзиву до суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - https://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/.
Повідомити відповідача - суб'єкта владних повноважень про наявність матеріалів позову та можливість їх отримання лише безпосередньо у суді.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Гулкевич І.З.