про зупинення провадження у справі
11 березня 2020 року м. Житомир справа № 240/12399/19
категорія 111060000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді:
головуючого судді Шуляк Л.А.,
секретаря судового засідання Скорик С.В.,
за участю: представника позивача Семенюка В.Г.,
представника відповідача Мазур О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Житомирській області, третя особа: Малинський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання протиправною та скасування вимоги,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 із позовом, в якому просить:
- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) № Ф- 60212-53 від 09.08.2019, прийняту ГУ ДПС у Житомирській області;
- постановити окрему ухвалу щодо порушення закону посадовими особами ГУ ДПС у Житомирській області та направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, а також розгляду питання щодо притягнення до відповідальності осіб, що вчинили порушення закону.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 09 січня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання у справі на 10 лютого 2020 року о 12:00 із повідомленням учасників справи. Наступне підготовче засідання призначено на 11 березня 2020 року о 15:00.
В судове засідання призначене на 11 березня 2020 року о 15:00 з'явились представники позивача та відповідача.
Третя особа подала клопотання про розгляд справи без участі свого представника.
Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.
Представник відповідача в судовому засіданні поклався на розсуд суду щодо вирішення клопотання про зупинення провадження.
У відповідності до положень частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та зважаючи на складність справи, складення ухвали у повному обсязі може бути відкладено на строк до п'яти днів.
Заслухавши думку сторін з приводу зупинення провадження у вказаній справі, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Як встановлено судом зі змісту інформації з офіційного сайту Конституційного Суду України (http://www.ccu.gov.ua/) ухвалою колегії суддів відкрито конституційне провадження у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.
Таким чином, положення пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", якими керувався відповідач приймаючи оскаржувану у даній справі податкову вимогу №Ф-60212-53 від 09 серпня 2019 року, на даний момент є предметом перевірки Конституційним Судом України на їх відповідність Конституції України.
З огляду на викладене, а також беручи до уваги обставини у даній справі, суд приходить до висновку про об'єктивну неможливість розгляду цієї справи до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019.
Враховуючи вищенаведене, наявні підстави для зупинення провадження у даній справі до розгляду справи, що розглядається в порядку конституційного провадження за поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 5/7130(19) від 18.11.2019.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження у справі №240/12399/19 до набрання чинності рішенням у справі за Конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини №5/7130 (19) від 18.11.2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року № 2464-VI.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складено: 13.03.2020.
Суддя Л.А.Шуляк