Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
13 березня 2020 р. Справа №200/2906/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Тарасенко І.М., розглянувши матеріали позовної заяви Маріупольської міської ради до Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецької області, заінтересована особа - ОСОБА_1 про скасування постанов, зобов'язання вчинити дії щодо винесення постанови про закінчення виконаного провадження,
12 березня 2020 року Маріупольська міська рада звернулась до суду із скаргою на дії державного виконавця.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Частиною першою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено такої форми звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів як скарга на дії чи рішення виконавця.
Відповідно до змісту позовної заяви, позивач як заінтересованих осіб - Відділ примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області та ОСОБА_1 , а себе як заявника.
Суд заважує позивачу, що відповідно до статті 42 Кодексу адміністративного судочинства України учасниками справи є сторони, треті особи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Таким чином, поняття «заінтересована особа» та «заявник» відсутні серед переліку учасників справи, зазначеного у статті 42 Кодексу адміністративного судочинства України.
Крім того, позивач, у разі визначення статусу Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області або ОСОБА_1 , як третьої особи, має надати обґрунтоване клопотання про залучення вказаної особи до участі в справі, та вказати на яких підставах зазначену особу належить залучити до участі у справі.
Так, в силу частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.
Частиною четвертою даної норми визначено, що у заявах про залучення третіх осіб зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, як слідує із зазначених норм, позивач має подати відповідне клопотання/заяву, обґрунтувавши та вказавши підстави для залучення третіх осіб до участі в справі. При цьому вказати їх статус, оскільки треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, за приписами статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, можуть вступати у справу як на стороні позивача, так і на стороні відповідача.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Позивачем у позовній заяві не зазначений код ЄДРПОУ Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано юридичною особою встановлено судовий збір 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позивачем заявлені вимоги майнового характеру, а саме: 1) скасувати постанову старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Масалаб Альони Ігорівни від 20.02.2020 року ВП № 61330844 про стягнення з Маріупольської міської ради виконавчого збору у розмірі 16692,00 грн.; скасувати постанову старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Масалаб Альони Ігорівни від 20.02.2020 року ВП № 61330788 про стягнення з Маріупольської міської ради витрат на проведення виконавчих дій у сумі 169,00 грн.; та вимога немайнового характеру: зобов'язати старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Масалаб Альони Ігорівни винеси постанову про закінчення виконавчого провадження 20.02.2020 року ВП № 61330844 та від 20.02.2020 року ВП 61330788. Отже позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру, оскільки стосується двох різних виконавчих проваджень.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, під час подання позову позивач мав сплатити судовий збір за адміністративний позов майнового характеру - 6306,00 грн.
Відповідно до п. 11 ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються: власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду позовної заяви, що відповідає вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України із уточненням у ній свого статусу та статусу - Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області та ОСОБА_1 та зазначення коду ЄДРПОУ Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області; надання власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; подання до суду документа про сплату судового збору в сумі 6306,00 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 2, 5, 126, 132, 143, 160, 161, 169, 248, 251, 256, 294 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Залишити без руху позовну заяву Маріупольської міської ради.
Встановити Маріупольській міській раді строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду позовної заяви, що відповідає вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України із уточненням у ній свого статусу та статусу - Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області та ОСОБА_2 Миколаївни та зазначення коду ЄДРПОУ Відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області; надання власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; подання до суду документа про сплату судового збору в сумі 6306,00 гривень за наступними реквізитами: Рахунок: UA 408999980313121206084005075, отримувач коштів: Слов'янське УК/м.Слов'янськ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ 37803368, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом_____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Тарасенко