11.03.2020 Справа №607/2885/20
провадження № 3/607/1220/2020
м. Тернопіль
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючої судді Воробель Н.П., при секретарі судового засідання Комар Р.В., за участі: прокурора Вікарука Ю.Ю., захисника Матвіяса А.Б., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , під час розгляду матеріалів, що надійшли від Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі - КУпАП/, -
встановив:
у провадженні суду знаходяться вказані адміністративні матеріали.
У жодному із протоколів № 6 та № 7 від 14 лютого 2020 року відсутні відомості про потерпілих від адміністративних правопорушень.
02 березня 2020 року до суду надійшов лист т.в.о. начальника Тернопільського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України Мерени О. із доданими поясненнями ОСОБА_2 , з якого вбачається те, що останній просить залучити його у якості потерпілого під час розгляду адмінматеріалів щодо ОСОБА_1 .
Прокурор Вікарук Ю.Ю. у судовому засіданні зауважив, що не заперечує проти доручення до матеріалів справи вказаного листа із поясненнями, однак вважає, що оскільки ОСОБА_2 не зазначений у протоколах про адміністративні правопорушення як потерпілий, то і немає підстав для розгляду цього клопотання.
Захисник Матвіяс А.Б., підтриманий особою, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , вказав, що Кодекс України про адміністративні правопорушення не передбачає розгляд клопотання особи, яка не зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення, про визнання її потерпілою. Крім цього, наведені у поясненнях ОСОБА_2 обставини щодо завдання йому ушкоджень ОСОБА_1 , виходять за межі об'єктивної сторони правопорушення, що ставиться у вину останньому.
Заслухавши учасників судового розгляду, вивчивши надані матеріали, суд приходить до таких висновків:
процесуальний статус особи, потерпілої від адміністративного правопорушення, як учасника адміністративно-деліктного провадження, визначений у статті 269 КУпАП. Відповідно до цієї норми потерпілою визнається особа, якій адміністративним правопорушенням заподіяна моральна, фізична або майнова шкода.
Таким чином, закон встановлює чіткий, нерозривний та причинний зв'язок між статусом потерпілого від адміністративного правопорушення і наявністю моральної, фізичної або майнової шкоди, спричиненої таким правопорушенням.
Відсутність такої шкоди виключає можливість набуття особою статусу потерпілого.
Ч.ч. 1, 2 ст. 1727 КУпАП /гл. 13-А, Адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією/ передбачено адміністративну відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Об'єктом даних адміністративних правопорушень є суспільні відносини у сфері державного управління, а також у сфері запобігання та протидії корупції. А тому жодним чином не пов'язаний з особистими майновими чи немайновими правами конкретної особи.
Жодні інші обставини, на які посилається ОСОБА_2 та котрі вважає порушенням своїх прав та охоронюваних законом інтересів, як то розгляд справи про адміністративне правопорушення в умовах реального конфлікту інтересів, незаконне позбавлення його волі, в вину ОСОБА_1 згідно протоколів про адміністративне правопорушення №№ 6 та 7 від 14 лютого 2020 року не ставляться.
Таким чином, відсутні підстави для визнання ОСОБА_2 як потерпілим у справі № 607/2885/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , передбаченої ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Керуючись ст. 269 КУпАП, суд -
постановив:
відмовити у визнанні ОСОБА_2 потерпілим у справі № 607/2885/20 про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 та ч. 2 ст. 1727 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Головуюча суддяН. П. Воробель