Ухвала від 12.03.2020 по справі 468/323/20-а

468/323/20-а

2-а/468/11/20

БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

(про залишення заяви без руху)

12.03.2020 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Муругов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, зафіксоване не в автоматичному режимі,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2020 року електронною поштою до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, зафіксоване не в автоматичному режимі.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак всупереч положень зазначеної норми закону в позовній заяві взагалі не вказано відповідача, до якого пред'явлено позов, та не зазначено відповідні відомості про нього (повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти), а також не вказано реєстраційний номер облікової картки платника податків позивача та індекс.

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Проте всупереч зазначеним положенням закону позивачем не надано до суду копії позовної заяви з копіями доданих документів для відповідача (відповідачів), якого (яких), як вказано вище, має бути обов'язково зазначено у позовній заяві.

За такого, позивач при зверненні до суду із вказаним позовом зобов'язаний відповідно до положень ч. 1 ст. 161 КАС України додати копії позовної заяви з копіями доданих документів відповідно до кількості відповідачів, яких необхідно зазначити у позові.

Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При цьому позивачем не додано до позовної заяви оригінал оскаржуваної постанови про накладення на нього адміністративної стягнення, а додано світлокопію вказаної постанови, яка через нечіткі та неякісні відтиски тексту є недоступною для читання та опрацювання з метою встановлення наявного в ній змісту.

Тому позивачу необхідно усунути вказані недоліки, надавши до суду оригінал (другий екземпляр) оскаржуваної постанови або її якісну копію.

Відповідно до ч.1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

При цьому, позивач не долучив до позовної заяви відомостей (наприклад копії паспорту) про те, що зареєстроване у встановленому законом порядку місце його проживання знаходиться в межах Баштанського району Миколаївської області, що є необхідним для визначення підсудності даної справи Баштанському районному суду Миколаївської області.

Крім того, відповідно до ч.6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

З тексту позову слідує, що оскаржувана постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності була винесена в його присутності та вручена йому особисто 28.02.2020 року та оскаржити її до суду позивач міг до 10.03.2020 року включно, однак позовну заяву про скасування такої постанови подано позивачем до суду лише 11.03.2020 року, тобто після спливу встановленого законом десятиденного строку для звернення до адміністративного суду по справах вказаної категорії.

Однак, всупереч процитованим вище нормам закону до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення та доказів поважності пропуску позивачем строку звернення до суду.

Згідно з ч.1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду із заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

У зв'язку з тим, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, та позивачем до позовної заяви всупереч вимогам ч.6 ст. 161 КАС України не додано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності його пропуску, що позбавляє суд можливості вирішити питання про поновлення такого строку, - позовна заява підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного та керуючись стст. 123 ч. 1, 161 ч. 6, 169, 286 ч. 2, 248 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовну заяву ОСОБА_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення, зафіксоване не в автоматичному режимі - залишити без руху.

2.Надати позивачеві десятиденний строк для виправлення вказаних в описовій частині ухвали недоліків, який відраховується з дня отримання позивачем копії ухвали про залишення позову без руху.

3.Роз'яснити позивачеві, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, заява буде повернута.

СУДДЯ: