Номер справи 220/245/20
Номер провадження 3/220/196/20
12 березня 2020 року Суддя Великоновосілківського районного суду Донецької області Якішина О.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління Державної Фіскальної Служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, керівника ТОВ « ОСОБА_2 », який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП, -
07.02.2020 року головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального, моніторингу та аналітичного супроводження контрольно-перевірочної роботи обслуговування акцизних складів та податкових постів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Донецькій області Сичевською А.В., за результатами проведеної з 02.01.2020 р. по 08.01.2010 р. фактичної перевірки АЗС «Янісоль» за адресою: Донецька область, Великоновосілківський район, смт.Велика Новосілка, вул..Верхня, 6, господарську діяльність в якому здійснює ТОВ « ОСОБА_2 », встановлено, що посадовою особою-керівником ТОВ «Єнісала» ОСОБА_1 01.08.2019 року здійснено роздрібна торгівля пальним без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню (відповідна ліценція отримана 30.08.2019 р. з терміном дії з 30.08.2019 р. по 30.08.2024 р.) Тобто провадження господарської діяльності без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону. Своїми діями ОСОБА_1 порушив ч.20 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» №481/95-ВР від 19.12.1995 року та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений судом належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями про отримання ним судових повісток (а.с. 40, 41, 46). 13.02.2020 року подав заяву, в якій просив закрити провадження по справі, посилаючись на закінчення передбачених ст. 38 КУпАП строків та у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення. Також зазначив, що протокол складений не повноважною особою і йому належним чином не вручений.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Сагіров Ф.П. в судове засідання також не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день та час розгляду справи (а.с. 47). Подав заяву про закриття провадження по справі в зв'язку з закінченням строків притягнення особи о відповідальності (а.с. 48).
З урахуванням викладеного, суд вважає можливим відповідно до ст. 268 КУпАП розглянути справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її представника.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінюючи зібрані в справі докази в їх сукупності, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєному адміністративному правопорушенні повністю доведена та підтверджена матеріалами адміністративної справи, у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення №76 від 07.02.2020 року, згідно якого викладені обставини скоєного правопорушення, ліцензією про право роздрібної торгівлі пальним; книгою обліку розрахунків операцій на РРО; чеками продажу пального на АЗС «Янісоль» 01.08.2019 р.; фото таблицею до протоколу; поясненнями свідка ОСОБА_3 ; актом прийому-передачі на відповідне зберігання від 01.08.2019 р.; протоколом вилучення до протоколу від 01.08.2019 №0683; актом від 08.01.2020 р.
Отже, підстав для закриття провадження в зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, суд не вбачає.
Доводи ОСОБА_1 стосовно невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст. 256 КУпАП є безпідставними, а тому до уваги не приймаються.
Суд також вважає безпідставними посилання ОСОБА_1 на те, що протокол про адміністративне правопорушення складений особою, яка не мала повноважень на його складання.
Так, відповідно до п.1 ч.1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 164 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те посадові особи органів державної податкової служби.
ОСОБА_4 . ОСОБА_5 є посадовою особою - головним державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального, моніторингу та аналітичного супроводження контрольно-перевірочної роботи обслуговування акцизних складів та податкових постів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДПС у Донецькій області, а отже, є особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 164 КУпАП.
Відповідно до п.п. 12-16 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02.07.2016 р. № 566, у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол в день складання реєструється посадовою особою органу доходів і зборів в Журналі реєстрації протоколів та постанов про адміністративні правопорушення та не пізніше наступного робочого дня відомості вносяться до відповідної інформаційної системи.
До Протоколу долучаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, та документи, що можуть свідчити про обставини, які пом'якшують або обтяжують відповідальність особи (за наявності). Кожний документ повинен мати свої реквізити (дату, назву, підписи тощо), містити достовірну інформацію та відповідати вимогам законодавства України про адміністративні правопорушення.
Якщо розгляд справ про адміністративне правопорушення віднесено до відання інших органів, належно оформлений Протокол надсилається органу, уповноваженому розглядати адміністративну справу, протягом трьох днів з дня його реєстрації. До Протоколу додаються інші матеріали справи, які є в наявності в органах доходів і зборів та які підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно корінця повідомлення від 10.01.2020 р. ОСОБА_1 був запрошений на 10-00 год. 27.01.2020 р. до ГУ ДПС у Донецькій області для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 164 КУпАП на підставі акту перевірки № 0128/05-99-38-32/41003605 від 08.01.2020 р. (а.с. 32), яке згідно поштового повідомлення отримано особисто ОСОБА_1 14.01.2020 р. (а.с. 31).
Отже, протокол складений відповідно до зазначеної вище Інструкції.
Відповідно до ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині третій цієї статті.
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 був складений 07.02.2020 року, правопорушення мало місце 01.08.2019 року, не є триваючим, отже, строки притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності закінчились 01.11.2019 р. Таким чином, судом встановлені обставини, що виключають провадження по справі.
Згідно з п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 38, 247 п.7, 283, 284 п.3 КпАП України, суд -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Якішина