Постанова від 12.03.2020 по справі 1540/4295/18

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2020 р.м.ОдесаСправа № 1540/4295/18

Головуючий в 1 інстанції: Бутенко А.В.

Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого: Градовського Ю.М.

суддів: Крусяна А.В.,

Яковлєва О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Одесі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018р. по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю 3-ї особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 , про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

У серпні 2019р. ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ГУ ПФУ в Одеській області, третя особа ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому просив:

1) Визнати протиправними дії щодо:

- неврахування при перерахунку з 1.01.2018р. пенсії позивача надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 20% від посадового окладу; надбавки за стаж шифрувальної роботи понад 5 років в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 75% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 55% від посадового окладу;

- зменшення основного розміру пенсії з 90 % до 70 % грошового забезпечення;

- визначення в перерахунку пенсії станом на 1.01.2018р., при зазначених підсумку пенсії (з надбавками) в розмірі 15 113,51грн. та попередньому суми пенсії в розмірі 8 210,99грн., суми підвищення в зв'язку з даним перерахунком пенсії в розмірі 5 519,01грн.;

- обмеження максимального розміру пенсії сумою 13 730грн.;

- виплати пенсії з урахуванням лише 50% суми підвищення пенсії.

2) Зобов'язати провести перерахунок пенсії з 1.01.2018р., виходячи з основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення, з урахуванням: посадового окладу в розмірі 9 300,00грн.; окладу за військове звання в розмірі 1 480,00грн.; процентної надбавки за вислугу років (50%) в розмірі 5 390,00грн.; надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 15% від посадового окладу; надбавки за стаж шифрувальної роботи понад 5 років в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 75% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 55% посадового окладу; та здійснити виплату донарахованих сум з урахуванням 100% суми підвищення пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при перерахунку пенсії позивача проведеної з 1.01.2018р. ГУ ПФУ протиправно не були враховані додаткові види грошового забезпечення, які позивач отримував у складі щомісячного грошового забезпечення в період проходження військової служби і які до 1.01.2018р. враховувались при обчисленні та подальших перерахунках пенсії.

Також, позивач вважає протиправне зменшення основного розміру пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення, та обмеження максимальним розміром пенсії сумою у розмірі 13 730грн. та після проведеного перерахунку, виплату пенсії відповідач здійснює лише з урахуванням 50% розміру підвищення пенсії.

Посилаючись на вказане просив позов задовольнити.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018р. позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області щодо зменшення з 1.01.2018р. при перерахунку пенсії позивача розміру пенсії за вислугу років з 90% до 70% грошового забезпечення

Зобов'язано ГУ ПФУ в Одеській області провести перерахунок і виплату належної позивачу пенсії, з урахуванням основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення з 1.01.2018р..

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 , посилаючись на порушення норм права, просить рішення суду в частині відмову у задоволенні позову скасувати та змінити його іншу частину, шляхом задоволення позовних вимог в повному обсязі.

У відзиві на апеляційну скаргу відповідач, посилаючись на законність та обґрунтованість рішення суду, просить у задоволенні апеляційної скарги відмовити.

Судова колегія вважає, що у відповідності до п.1 ч.1 ст.311 КАС України, апеляційну скаргу можливо розглянути в порядку письмового провадження, оскільки в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідь судді-доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до висновку про часткове задоволення скарги, скасування судового рішення про відмову у задоволенні в частині позовних вимог та прийнятті в цій частині нового судового рішення , з наступних підстав.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що пенсійним органом правомірно обмежено розмір підвищення пенсії позивача в 50% з поетапним підвищенням згідно постанови КМУ №103.

Проте, судова колегія не може погодитися з вказаним висновком, оскільки суд неправильно застосував норми матеріального права та порушив норми процесуального права.

За правилами ст.242 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Судова колегія вважає, що вказані порушення норм права призвели до неправильного вирішення справи по суті, а тому апеляційний суд на підставі ст.317 КАС України, рішення суду часткове скасовує та приймає у відповідній частині нове рішення про задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено під час апеляційного розгляду справи, що згідно довідки про перерахунок пенсії ОСОБА_1 виплачується пенсія за вислугу років з основним розміром 90% грошового забезпечення, із врахуванням складових грошового забезпечення, а саме: посадового окладу; окладу за військове звання; процентної надбавки за вислугу років (40%); надбавки за роботу з таємними виробами, носіями, документами в розмірі 20% від посадового окладу; надбавки за стаж шифрувальної роботи понад 5 років в розмірі 10% від посадового окладу; надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 75% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років; премії в розмірі 55% від посадового окладу.

На виконання ст.63 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" КМУ прийнято постанову за №103 від 21.02.2018р. "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - Постанова № 103, у редакції чинної на час виникнення спірних правовідносин), якою встановлено порядок здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На підставі Постанови №103 та довідки Одеського обласного військового комісаріату від 29.03.2018р., УПФ з 1.01.2018р. проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , при якому не враховано додаткові види грошового забезпечення які він отримував раніше. При обчислені пенсії, головним управлінням було обмежено її максимальний розмір, зменшено основний розмір грошового забезпечення з 90% до 70%. Крім того, пенсійний орган виплачує позивачу лише 50% від суми підвищення пенсії.

Не погоджуючись із такими діями та рішеннями пенсійного органу ОСОБА_1 звернувся в суду із даним позовом.

Перевіряючи правомірність дій пенсійного органу при проведені перерахунку та виплаті пенсії позивача, з урахуванням підстав за якими позивач пов'язує їх протиправність, а також висновків суду першої інстанції та доводів апеляційної скарги, судова колегія виходить з наступного.

За правилами ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-XII, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) приписами ст.63 якого визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Положення ч.18 ст.43 Закону №2262-XII встановлено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Відповідно до ч.3 ст.51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою КМУ за №45 від 13.02.2008р. (надалі - Порядок №45, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Приписами п.1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених, відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Положеннями п.1 Постанови №103 у відповідності до ч.4 ст.63 Закону №2262-XII встановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1.03.2018р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1.03.2018р. відповідно до постанови КМУ "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" за №704 від 30.08.2017р..

У відповідності до п.2 Постанови №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" виплату перерахованих відповідно до п.1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1.01.2018р. у таких розмірах:

- з 1.01.2018р. - 50%;

- з 1.01.2019р. по 31.12.2019р. - 75%;

- з 1.01.2020р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р..

Згідно з п.6 Постанови №103 внесено зміни до постанов КМУ, зокрема у Постанові №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а саме п.5 викладено в такій редакції: «Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням».

Вказаною Постановою також встановлено, що у довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій зазначаються лише розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою.

Положеннями п.2 Постанови №704 встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України за №3-1 від 30.01.2007р., про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у п.2, 3 Порядку №45.

Аналізуючи вищевикладене, судова колегія зазначає, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Матеріалів справи встановлено, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 було здійснено пенсійним органом на підставі довідки Одеського обласного військового комісаріату за №ЮО111418 від 3.04.2018р. про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням КМУ, у відповідності до якої посадовий оклад складає 9 300грн.; оклад за військовим званням (полковник) - 1 480грн.; надбавка за вислугу років (50%) - 5 390грн. (а.с.22).

Зазначені складові були враховані ГУ ПФУ для обчислення пенсії з 1.01.2018р., що відповідало вимогам чинного законодавства.

При цьому, судова колегія суддів зазначає, що оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами ВРУ, актами КМУ, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, то відповідно, не має правових підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування зазначених положень.

Вказані правові висновки також відповідають правовим висновкам Верховного Суду, викладених у постанові від 13.03.2019р. по зразковій справі за №240/6263/18, що враховується судом апеляційної інстанції у відповідності до ч.5 ст.242 КАС України.

Таким чином, апеляційний суд погоджується із висновком суду першої інстанції про відмову у задоволені позовних вимог в частині визнання протиправними дій УПФ щодо неврахування надбавки при перерахунку пенсії позивача.

Що стосується зменшення грошового забезпечення та виплати ОСОБА_1 50% суми підвищення пенсії, то ГУ ПФУ обґрунтовує свої дії вимогами п.2 Постанови №103, за яким виплату перерахованих відповідно до п.1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1.01.2018р. у таких розмірах: з 1.01.2018р. - 50%; з 1.01.2019р. по 31.12.2019р. - 75%; з 1.01.2020р. - 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1.03.2018р..

Аналізуючи вказане, судова колегія вважає такі обґрунтування УПФ помилковими та безпідставними, та звертає увагу на те, що зазначеною Постановою також визначено і обов'язок пенсійного органу проводити виплату перерахованих пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ.

Разом з тим, Постанова №103 фактично жодним чином не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсії, а лише тільки визначає порядок виплати перерахованих пенсій. При цьому, норми Закону №2262-XII не передбачають можливості розстрочення виплати сум підвищення до перерахованих пенсій у зменшеному розмірі. наявність у КМУ права встановлювати "порядок перерахунку пенсії" не є тотожним праву встановлювати "строки перерахунку пенсії", "строки виплати пенсії".

Так, згідно із ч.3 ст.52 Закону №2262- ХІІ виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.

У відповідності до ч.2 ст.55 Закону №2262-ХІІ, нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Таким чином, апеляційний суд вважає, що п.1 та 2 Постанови №103 всупереч положень Закону №2262-ХІІ змінюють умови і норми пенсійного забезпечення військовослужбовців, зокрема позивача.

За правилами ч.3 ст.7 КАС України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Вища юридична сила закону полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні їм суперечити, а відтак, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону необхідно застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.

Аналогічний висновок щодо застосування закону як акта, який має вищу юридичну силу, ніж підзаконний нормативно-правовий акт, викладений у постановах Верховного Суду від 15.09.2019р. у справі за №281/459/17, від 24.10.2019р. у справі за №761/14626/17 та у справі за №295/7219/16-а.

З огляду на викладене, судова колегія приходить до висновку про протиправне обмеження 50% суми підвищення пенсії ОСОБА_1 , тому позовні вимоги у цій частині позову підлягають задоволенню.

Що стосується обмеження УПФ максимальним розміром пенсії позивача при її обчислені, судова колегія зазначає наступне.

Як вбачається із матеріалів справи, що пенсія позивачу була призначена з 30.06.2000р. у відповідності до Закону №2262-XII. Відповідно до ч.2 ст.13 вказаного Закону (в редакції, чинній на час призначення пенсії), загальний розмір пенсії був обмежений 75% відповідних сум грошового забезпечення.

У подальшому зазначена стаття закону неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин було встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений у відповідності до цієї статті, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим, застосування цього показника до перерахунку пенсії позивача є помилковим, оскільки вказаний показник застосовується при призначенні тільки нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених пенсій.

Судова колегія звертає увагу на те, що порядок перерахунку вже призначених пенсій військовослужбовців врегульований нормами ст.63 Закону №2262-XII, яка не була змінена, а також нормами постанов КМУ за №704 та за №103.

Враховуючи вищевказане, судова колегія зазначає, що при перерахунку пенсії позивача з 1.01.2018р. у відповідності до ст.63 Закону №2262-XII на підставі постанов КМУ за №704 та за №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч.2 ст.13 зазначеного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Саме такий правовий висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019р. по справі за №240/5401/18.

Згідно ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Виходячи з наведеного, судова колегія вважає, що рішення суду першої інстанції в частині оскарження не можливо вважати законним та обґрунтованим, а тому судове рішення в цій частині підлягає скасуванню з ухваленням у відповідній частині нового рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.246, 311, 315, 317 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018р. в частині відмови у задоволені позовних скасувати.

Прийняти у цій частині нове рішення, яким визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо:

- обмеження максимального розміру пенсії ОСОБА_1 сумою 13 730грн.;

- виплату перерахованих підвищених пенсій ОСОБА_1 з 1.01.2018р. у розмірі 50%;

- визначення в перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 1.01.2018р., при зазначених підсумку пенсії (з надбавками) в розмірі 15 113,51грн. та попередньому суми пенсії в розмірі 8 210,99грн., суми підвищення в зв'язку перерахунком пенсії в розмірі 5 519,01грн..

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 1.01.2018р. перерахунок та виплату ОСОБА_1 донарахованих сум з урахуванням 100% суми підвищення пенсії без обмежень її максимальним розміром.

В іншій частині рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2018р. - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня отримання судового рішення.

Головуючий: Ю.М.Градовський

Судді: А.В.Крусян

О.В.Яковлєв