Постанова від 12.02.2020 по справі 926/1806/19

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" лютого 2020 р. Справа №926/1806/19

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Дубник О.П.

суддів Бойко С.М.

Матущак О.І.

за участю секретаря судового засідання Кіри О.С.

розглянув матеріали апеляційної скарги Чернівецької міської ради № 01/02-18-9609/1 від 15.11.2019 (вх. № 01-05/4142/19 від 20.11.2019)

на рішення Господарського суду Чернівецької області від 17.10.2019 (повний текст рішення складено 25.10.2019, суддя Марущак І.В.)

у справі № 926/1806/19

за позовом: Акціонерного товариства (далі - АТ) “Чернівціобленерго”, м. Чернівці

до відповідача: Чернівецької міської ради, м. Чернівці

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради, м. Чернівці

про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.

за участю представників:

від позивача в режимі відеоконференції: Прокопець Б.М. - представник (довіреність №394 від 03.02.2020);

від відповідача: не з'явився (належно повідомлено);

від третьої особи: не з'явився (належно повідомлено).

1.Розгляд справи.

Відводів суддям та секретарю судового засідання в порядку ст.ст. 35, 36, 37 ГПК України не заявлялось.

Судове засідання фіксувалось за допомогою технічних засобів відео - та звукозапису, згідно з ст.ст. 197, 222 ГПК України.

2. Вирішення процесуальних питань під час розгляду справи.

Відповідач та третя особа участі уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлені, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями списків рекомендованих листів та відстеженнями поштових відправлень за трек-номерами.

Відповідно до ч. 1 ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.

Згідно з ч. 12 ст. 270 ГПК України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

3. Короткий зміст позовних вимог.

АТ “Чернівціобленерго” звернулося до Господарського суду Чернівецької області з позовною заявою до Чернівецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 64 сесії Чернівецької міської ради VII скликання № 1472 від 29.10.2018 “Про передачу у господарське відання без переходу права власності з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)”.

Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач оскаржуваним рішенням фактично передав у господарське відання позивача (який не є комунальним підприємством) об'єкт, що належить до комунальної власності. Правомірність прийняття рішення, а відтак, такої передачі обгрунтована вимогами Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності”. Однак, позивач вважає, що спірне рішення прийняте відповідачем з порушенням вимог вказаного Закону, який регулює виключно передачу об'єктів з державної до комунальної власності та навпаки і не врегульовує питання передачі об'єкта комунальної власності у господарське відання субєкту, який не є державним чи комунальним підприємством. Зазначає, що передача об'єктів комунальної власності на праві господарського відання може здійснюватись відповідачем виключно комунальному підприємству, яке ним же створюється. Посилається на те,що жодним нормативно правовим актом не передбачено обов'язку позивача приймати на праві господарського відання об'єкт, що належить до комунальної власності, як і не передбачено права суб'єкта владних повноважень здійснювати таку передачу.

4.Короткий зміст рішення суду першої інстанції.

4.1. Рішенням Господарського суду Чернівецької області від 17.10.2019 у справі № 926/1806/19 позов задоволено, визнано незаконним та скасовано рішення 64 сесії Чернівецької міської ради VII скликання № 1472 від 29.10.2018 “Про передачу у господарське відання без переходу права власності з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)”. Стягнуто з Чернівецької міської ради на користь АТ “Чернівціобленерго” 1 921,00 грн. відшкодування судового збору.

4.2 Судове рішення мотивоване ст. 19 Конституції України, ст. 15, Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України), ст.ст. 24, 78, 134, ч. 2 ст. 135, ч. 1 ст. 137 Господарського кодексу України (надалі - ГК України), ст. 1, ч. 5 ст. 16, ч. 1 ст. 18, п.п. 30, 31, ч. 1 ст. 26, ч.5 ст. 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997р. №280/97-ВР (зі змінами), ч.ч. 1, 2 ст. 1 Закону України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” від 3 березня 1998 року № 147/98-ВР (далі - Закон № 147/98-ВР), і зроблено висновки, що об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)” є комунальною власністю, позивач не є комунальним підприємством, а передача об'єктів комунальної власності (в тому числі і об'єкту по спірному рішенні) на праві господарського відання (відмінне від переходу права власності) може здійснюватись відповідачем виключно комунальному підприємству, яке ним же створюється, а тому відповідач не має права передавати об'єкт спірним рішенням у господарське відання та баланс позивачу. Судом враховано правову позицію викладену Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 22 січня 2019 року у справі № 910/15100/17.

5. Короткий зміст вимог апеляційної скарги та аргументи учасників справи.

5.1. Чернівецька міська рада не погоджується з ухваленим рішенням суду. У поданій апеляційній скарзі, зокрема, апелянт стверджує, що місцевим судом не взято до уваги останній абзац листа від 30.11.2018 № 04/01-08/3-08/3841 Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин адресованого позивачу, яким передбачено, що у разі незгоди прийняття на баланс АТ “Чернівціобленерго” на праві господарського відання без переходу права власності майна, Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин просив повернути всі надіслані документи, що на думку апелянта свідчить про те, що рішення Чернівецької міської ради № 1472 від 29.10.2018 було пропозицією, а не обов'язком. Вважає, що рішення Чернівецької міської ради № 1472 від 29.10.2018 вичерпало свою дію після звернення листом від 30.11.2018 № 04/01-08/3-08/3841 Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин до АТ “Чернівціобленерго”, а тому необхідності в його скасуванні немає. Стверджує, що оскаржуване рішення не порушує прав, свобод або інтересів позивача, що унеможливлює заявлення позовних вимог про визнання протиправним і скасування такого рішення та вказує на відсутність предмету спору і закриття провадження згідно з ч. 4 ст. 231 ГПК України. На думку апелянта оскаржуване рішення носить дозвільний характер, а судом не встановлено втручання оскаржуваним рішенням у господарську діяльність АТ “Чернівціобленерго”.

Просить рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити або закрити провадження у справі.

5.2. АТ “Чернівціобленерго” у відзиві на апеляційну скаргу просить відмовити апелянту в її задоволенні, а оскаржуване рішення суду залишити без змін. Зазначає, що позивач не є комунальним підприємством, спірне рішення не носить рекомендаційний характер, майно комунальної власності не може передаватись в управління підприємствам, установам, організаціям, які не були утворені відповідним органом місцевого самоврядування та не знаходяться в його підпорядкуванні. Звертає увагу на те, що відповідач має змогу передати на баланс свого ж комунального підприємства для обслуговування та експлуатації на праві господарського відання енергетичний об'єкт, що належить до комунальної власності.

6. Обставини справи, встановлені судами першої та апеляційної інстанції.

Сертифікатом серії ЧВ №162181501437 від 30.05.2018 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради засвідчено відповідність закінченого будівництвом об'єкта “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)” проектній документації та підтверджує його готовність до експлуатації (а.с. 88). Замовником даного будівництва є Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради.

29.10.2018 р. 64 сесією Чернівецької міської ради VII скликання було прийнято рішення № 1472 “Про передачу у господарське відання без переходу права власності з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)”, яким вирішено:

“ 1. Дозволити передати з балансу департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради у господарське відання без переходу права власності Акціонерному товариству “Чернівціобленерго” з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (II; ІVчерги)” на суму 10 845 524,00 грн.

2. Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, Акціонерному товариству “Чернівціобленерго” в місячний термін після прийняття рішення оформити приймання - передавання майна відповідним актом та внести зміни в дані бухгалтерського обліку, про що повідомити департамент економіки міської ради.

3. Рішення підлягає оприлюдненню на офіційному веб - порталі Чернівецької міської ради.

4. Організацію на виконанням цього рішення покласти на департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Чернівецької міської ради з питань земельних відносин, архітектури та будівництва.” (а.с. 13).

Підставою для прийняття оскаржуваного рішення вказано статті 26, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закон України “Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності” та пропозиції департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради.

Листом від 30.11.2018 № 04/01-08/3-08/3841 Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин звернувся до позивача згідно п.2 рішення 64 сесії Чернівецької міської ради VII скликання № 1472 від 29.10.2018 та передав акт приймання-передавання та іншу документацію по об'єкту “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (II; ІVчерги)” для їх підписання (а.с. 83).

7. Норми права та мотиви, якими суд апеляційної інстанції керувався при прийнятті постанови, висновки суду.

Відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифікована Верховною Радою України, Закон від 15.07.97 р. № 452/97-ВР; чинна для України 01.01.98 р.) органи місцевого самоврядування в Україні мають недержавний статус.

Частинами 1, 3, 4 ст.140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” від 21.05.1997р. №280/97-ВР (зі змінами) (далі - Закон №280/97-ВР) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

Згідно ч. 1 ст. 10 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону №280/97-ВР органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Згідно ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковим до виконання на відповідній території.

Згідно ст. 19 Конституції України органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону №280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради (ч.5 ст. 16 Закону №280/97-ВР).

Частиною 3 ст. 24 Закону №280/97-ВР передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Згідно частини 1 статті 59 Закону №280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішенням 64 сесії VII скликання Чернівецької міської ради № 1472 29.10.2018 р. “Про передачу у господарське відання без переходу права власності з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)” дозволено передати з балансу Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради у господарське відання без переходу права власності Акціонерному товариству “Чернівціобленерго” з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (II; ІVчерги)” на суму 10 845 524,00 грн. (п. 1); Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, Акціонерному товариству “Чернівціобленерго” в місячний термін після прийняття рішення оформити приймання - передавання майна відповідним актом та внести зміни в дані бухгалтерського обліку, про що повідомити департамент економіки міської ради (п. 2).

Об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)” є об'єктом комунальної власності, згідно сертифікату серії ЧВ №162181501437 від 30.05.2018 Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради, а також не заперечується сторонами.

В Основному Законі України передбачено форми та засоби реалізації права територіальних громад на місцеве самоврядування і вказано, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (частина перша статті 144). На основі цього положення Конституції України в Законі визначено, що у формі рішень рада приймає нормативні та інші акти (частина перша статті 59). Проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію. Такий висновок узгоджується із правовими позиціями Конституційного Суду України, викладеними у рішеннях від 27 грудня 2001 року N 20-рп/2001 у справі про укази Президії Верховної Ради України щодо Компартії України, зареєстрованої 22 липня 1991 року (абзац перший пункту 6 мотивувальної частини), від 23 червня 1997 року N 2-зп у справі про акти органів Верховної Ради України (абзац четвертий пункту 1 мотивувальної частини) (п.4 Рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009р. у справі № Справа N 1-9/2009).

Відповідно до ч. 5 ст. 16 Закону №280/97-ВР від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Згідно з пунктами 30, 31 частини 1 статті 26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується відповідно до закону питання, зокрема прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна, прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення.

Відповідно до ч .1 ст. 1 Закону № 147/98-ВР, цей Закон регулює відносини, виключно пов'язані з передачею об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність. Крім того, частиною 2 цієї ж статті встановлюється, що дія цього Закону поширюється виключно на об'єкти права державної та комунальної власності.

Таким чином, вимогами Закону № 147/98-ВР врегульовується виключно передача об'єктів з державної до комунальної власності та навпаки. При цьому жодна норма Закону № 147/98-ВР не врегульовує питання передачі об'єкта комунальної власності у господарське відання суб'єкту, який не є державним чи комунальним підприємством.

Згідно з ч. 1 ст. 18 Закону №280/97-ВР відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що не перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на договірній і податковій основі та на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 136 ГК України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.

Власник має право особисто або через уповноважені ним органи з метою здійснення підприємницької діяльності засновувати господарські організації, закріплюючи за ними належне йому майно на праві власності, праві господарського відання, а для здійснення некомерційної господарської діяльності - на праві оперативного управління, визначати мету та предмет діяльності таких організацій, склад і компетенцію їх органів управління, порядок прийняття ними рішень, склад і порядок використання майна, визначати інші умови господарювання у затверджених власником (уповноваженим ним органом) установчих документах господарської організації, а також здійснювати безпосередньо або через уповноважені ним органи у межах, встановлених законом, інші управлінські повноваження щодо заснованої організації та припиняти її діяльність відповідно до цього Кодексу та інших законів (ч. 2 ст. 135 ГК України).

Отже, майно комунальної власності не може передаватися в господарське відання установам (організаціям), які не були утворені відповідним органом місцевого самоврядування та не знаходяться в його підпорядкуванні.

АТ “Чернівціобленерго” не належить до таких установ (організацій), відповідно у міської ради відсутні повноваження передавати позивачу майно саме на праві господарського відання.

Колегія суддів погоджується з висновком місцевого господарського суду, що передача об'єктів комунальної власності на праві господарського відання (відмінне від переходу права власності) може здійснюватись відповідачем виключно комунальному підприємству, яке ним же створюється.

Наведене підтверджується правовою позицією, викладеною Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 22 січня 2019 року у справі № 910/15100/17.

Наведені вище норми матеріального права, виходячи із встановлених судами обставин справи, дають підстави апеляційному господарському суду зробити висновок, що місцевий господарський суд обгрунтовано зазначив про незаконність та скасував рішення 64 сесії Чернівецької міської ради VII скликання № 1472 від 29.10.2018 “Про передачу у господарське відання без переходу права власності з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (ІІ; ІV черги)”

Як передбачено частиною 10 статті 59 Закону №280/97-ВР, акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Згідно ч. 1 ст. 21 ЦК України суд визнає незаконним та скасовує правовий акт індивідуальної дії, виданий органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам цивільного законодавства і порушує цивільні права або інтереси.

Згідно з ст. 5 ГПК України здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення позову.

Апелянт зазначає, що рішення Чернівецької міської ради № 1472 від 29.10.2018 вичерпало свою дію після звернення листом від 30.11.2018 № 04/01-08/3-08/3841 Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин до АТ “Чернівціобленерго”, а тому необхідності в його скасуванні немає, однак такі доводи є безпідставними, оскільки рішенням вказано передати з балансу Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради у господарське відання без переходу права власності АТ “Чернівціобленерго” з метою обслуговування та експлуатації завершений будівництвом об'єкт “Будівництво житлового кварталу по проспекту Незалежності в м. Чернівці (інженерні забезпечення). Електропостачання (II; ІVчерги)”, а також Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради, АТ “Чернівціобленерго” в місячний термін після прийняття рішення оформити приймання - передавання майна відповідним актом та внести зміни в дані бухгалтерського обліку, про що повідомити департамент економіки міської ради, а лист від 30.11.2018 № 04/01-08/3-08/3841 був скерований позивачу саме на виконання даного рішення. Оскаржуване рішення стосується передачі комунального майна позивачу, а не звернення до позивача з відповідним листом.

На думку апелянта, оскаржуване рішення носить дозвільний характер, а судом не встановлено втручання оскаржуваним рішенням у господарську діяльність АТ “Чернівціобленерго”. Такі твердження є безпідставними, оскільки докази звернення до позивача перед прийняттям оскаржуваного рішення для з'ясування його згоди, щодо передачі майна чи звернення позивача до відповідача відсутні. Крім того, спірним рішенням покладено обов'язок на АТ “Чернівціобленерго” оформити приймання - передавання майна відповідним актом та внести зміни в дані бухгалтерського обліку. Також згідно ч. 1 ст. 6 ГК України загальними принципами господарювання в Україні є, зокрема, заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.

Згідно ч. 1 ст. 269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Доводи, викладені скаржником у апеляційній скарзі, спростовуються вищенаведеними аналізом матеріалів справи та нормами матеріального права.

8. Судові витрати.

Згідно п.2 ч.1 ст.129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином, судові витрати за розгляд апеляційної скарги слід покласти на апелянта.

Керуючись ст.ст. 129, 252, 269, 270, 275, 276, 281, 282 ГПК України, Західний апеляційний господарський суд,

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Чернівецької області від 17.10.2019 року у цій справі без змін.

2. Судові витрати покласти на Чернівецьку міську раду.

3. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

4. Строки та порядок оскарження постанов (ухвал) апеляційного господарського суду визначені § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.

Повний текст постанови складено 11.03.2020р.

Головуючий суддя Дубник О.П.

Суддя Бойко С.М.

Суддя Матущак О.І.