10 березня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/199/20
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дубровної В.А., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
I. Зміст позовних вимог.
27 січня 2020 року ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ), від імені якого діє адвокат Рева Світлана Леонідівна (далі - представник позивача), звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), у якому просить:
- визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо не проведення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , пенсії за віком, протиправною;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , пенсії за віком з дати первинного звернення про призначення пенсії та її виплату з урахуванням довідок ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-227, № 757/14-228, № 757/14-229, та виплатити різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією.
II. Позиція позивача та заперечення відповідача
Відповідно до змісту позовної заяви, вказані вимоги позивач обґрунтує тим, що він є громадянином України, який з 1995 року проживає на території держави Ізраїль, де досяг пенсійного віку. На виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 року у справі № 766/10167/16-а, позивачу з 26.07.2016 року призначено пенсію за віком, виходячи з мінімального розміру грошового забезпечення, у зв'язку з відсутністю довідки ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" про заробітну плату. 04.10.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок призначеної йому пенсії з більшого заробітку, а саме з урахуванням довідок про заробітну плату від 13.06.2017 року № 757/14-227, № 757/14-228, № 757/14-229, виданих ПАТ "Херсонський суднобудівний завод". Проте, на вказану заяву позивач отримав відмову, оформлену листом від 12.11.2019 р. № 260/М-99-1, мотивовану тим, що судове рішення, на виконання якого була призначена пенсія, не містить приписів щодо зобов'язання відповідача здійснювати перерахунок пенсії ОСОБА_1 14.11.2019 р. позивач повторно звернувся до відповідача з вимогою надати розяснення та здійснити перерахунок його пенсії, проте отримав листа від 12.12.2019 р. № 290/М-ВП ВФУ, яким відмовлено у перерахунку з тих саме підстав. Позивач вважає відмову відповідача у перерахунку його пенсії з більшого заробітку протиправною, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним позовом.
03.03.2020 року представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, у якому заперечує проти задоволення позовних вимог з огляду на наступне. ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області з 26.07.2016 р. як отримувач пенсії за віком відповідно до ЗУ від 09.07.2003 року № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначеної на виконання рішення суду по справі № 766/10167/16-а, розмір пенсії позивача на теперішній час становить 1638,00 грн. 04.10.2019 року позивачем подано до Херсонського відділу обслуговування громадян заяву про перерахунок пенсії, до якої додано оригінали довідок про заробітну плату № 757/14-228 від 13.06.2017 р. та № 757/14-229 від 13.09.2017 р. При цьому, довідки № 757/14-227 від 13.06.2017 р. в матеріалах пенсійної справи немає. Крім того, відповідач зазначає, що позивачем в порушенням п. 2.9 Порядку не надано документів, які підтверджують місце проживання (реєстрації) на території України. Також відповідач вказує на те, що рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 року у справі № 766/10167/16-а не містить зобов'язання для ГУ ПФУ в Херсонській області щодо здійснення позивачу перерахунку його пенсії. Виходячи з викладеного відповідач вважає, що законодавчих підстав для проведення перерахунку вже призначеної пенсії та виплати різниці між перерахованою та фактично отриманою пенсією позивачу, як пенсіонеру, який мешкає за кордоном, немає.
III. Процесуальні дії у справі
Ухвалою суду від 07.02.2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до ст. 263 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо, зокрема, оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.
Позивач з 26.07.2016 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Херсонській області, як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", призначеної на виконання постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 р. у справі № 766/10167/16-а, що підтверджується протоколом про призначення пенсії № 4301 від 06.04.217 р.
04.10.2019 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області з заявою, яка зареєстрована за № 14176/3/4085, про перерахунок пенсії більшого заробітку до 01.01.2000 р.
Відповідно до розписки - повідомлення до вказаної заяви позивачем було додано, серед іншого:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_2 , виданий 06.12.2017 р., орган видачі 2ISR;
- копію картки платника податків;
- довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 13.06.2017 р. № 757/14-228;
- довідку про заробітну плату для обчислення пенсії від 13.06.2017 р. № 757/14-229;
- довідку ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" про перейменування від 13.06.2017 р. № 757/14-230.
11.10.2019 р. начальником Відділу з питань призначення та перерахунків пенсій №15 Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Херсонській області прийнято рішення № 19/03-16, яким відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з більшого заробітку згідно заяви ОСОБА_1 від 04.10.2019 р. Вказана відмова обґрунтована тим, що ні постанова Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 р. по справі №766/10167/16-а, ні ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2017 р., на виконання яких позивачеві була призначена пенсія, не містять зобов'язань про перерахунки після призначення, тобто на майбутнє.
Листом від 12.11.2019 р. № 260/М-99-1 відповідач за результатом розгляду заяви позивача від 04.10.2019 р. повідомив його про те, що оскільки постанова Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 р. по справі №766/10167/16-а та ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2017 р. не містять зобов'язань про перерахунок після призначення пенсії (тобто на майбутнє), тому рішенням від 11.10.2019 р. у перерахунку пенсії за заявою від 04.10.2019 р. позивачу відмовлено.
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не проведення перерахунку його пенсії з більшого заробітку, з урахуванням довідок про заробітну плату 13.06.2017 року № 757/14-227, № 757/14-228, № 757/14-229, позивач звернувся до суду з даним позовом.
V. Норми права, які застосував суд
Згідно ч.1 ст.1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-ХІІ (далі - Закон № 1788-ХІІ) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-IV).
Згідно ст.1 Закону № 1058-ІV пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ст.7 Закону № 1058-ІV принципами загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, поряд з іншими, є рівноправність застрахованих осіб щодо отримання пенсійних виплат, державна гарантія реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом, відповідальність суб'єктів системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за порушення норм цього Закону, а також за невиконання або неналежне виконання покладених на них обов'язків.
Приписами ст.8 Закону № 1058-ІV визначено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у ст.36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Статтею 44 Закону України № 1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу ПФУ або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням ПФУ за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
Частиною п'ятою статті 45 цього Закону визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган ПФУ та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Питання щодо подання та оформлення документів для перерахунку пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління ПФУ 25 листопада 2005 року № 22-1 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846; далі - Порядок № 22-1).
Відповідно до пункту 1.7 цього Порядку днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Пунктом 2.7 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.
Відповідно до пп.2-4 пункту 2.1 Порядку № 22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи:
- документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637;
- для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам;
- документи про місце проживання (реєстрації) особи.
Згідно з пунктом 2.23 Порядку № 22-1 документи про заробітну плату подаються тільки в оригіналах.
Відповідно до п. 4.1 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).
Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати прийняття заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати у тримісячний строк з дня прийняття заяви. Копія розписки зберігається в пенсійній справі.
При прийманні документів орган, що призначає пенсію: (п. 4.2 Порядку №22-1)
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України. (п. 4.3 Порядку № 22-1)
Строки перерахунку пенсії визначені у статті 45 Закону № 1058-IV, відповідно до частини четвертої у разі виникнення права на підвищення пенсії перерахунок здійснюється з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
VI. Оцінка суду
Системний аналіз наведених вище норм Закону № 1058-IV та Порядку №22-1 дає суду підстави вважати, що підставою для перерахунку раніше призначеної пенсії є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку.
Як встановлено судом та не заперечується відповідачем, 04.10.2019 р. позивач звернувся до відповідача з належним чином оформленою заявою про перерахунок його пенсії з більшого заробітку до 01.01.2000 р., надавши оригінали довідок про заробітну плату від 13.06.2017 р. № 757/14-228 та № 757/14-229, видані ПАТ "Херсонський суднобудівний завод".
З наданих представником відповідача копій матеріалів пенсійної справи вбачається, що рішенням начальника відділу з питань призначення та перерахунків пенсій № 15 Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Херсонській області від 11.10.2019 р. № 19/03-16 відмовлено позивачу у проведенні перерахунку його пенсії з більшого заробітку, оскільки ні постанова Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 р. по справі №766/10167/16-а, ні ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 31.01.2017 р. не містять зобов'язань про перерахунки після призначення, тобто на майбутнє.
Проте, суд вважає вказану підставу для відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача такою, що не відповідає приписам законодавства, виходячи з наступного.
Як вбачається з постанови Херсонського міського суду Херсонської області від 10.11.2016 р. у справі № 766/10167/16-а, яка набрала законної сили 09.02.2017 року, то визнано неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні призначити ОСОБА_1 пенсію за віком з дати звернення - 26.07.2016 року відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8, 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Отже, питання щодо перерахунку пенсії позивача після її призначення не було предметом розгляду у справі № 766/10167/16-а, а відтак посилання представника відповідача на відсутність у резолютивній частині судового рішення зобов'язань про перерахунок пенсії позивача після її призначення - є необґрунтованим.
Разом з тим, даним судовим рішенням визнано право позивача на призначення та виплату пенсії за віком, яке виконано відповідачем шляхом призначення йому такої пенсії з 26.07.2016 року.
Таким чином, з моменту призначення позивачу пенсії він має право на її подальший перерахунок (за наявності підстав), в порядку, визначеному Законом № 1058-IV та Порядком №22-1.
Щодо доводу відповідача про порушення позивачем п. 2.9 Порядку в частині не надання документів, які підтверджують місце проживання (реєстрації) на території України, викладеного у відзиві на позов, то суд не приймає його до уваги як такого, що не був покладений в основу оскаржуваного рішення.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про протиправність бездіяльності відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 , пенсії за віком, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Разом з тим, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Враховуючи, що в межах розгляду даних спірних правовідносин судом встановлено протиправність відмови у перерахунку пенсії позивача, оформленої рішенням від 11.10.2019 р. № 19/03-16, тому з метою ефективного захисту порушених прав позивача та відповідно до ст. 245 КАС України суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, та скасувати рішення ГУ ПФУ в Херсонській області від 11.10.2019 р. № 19/03-16.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням довідок ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-227, № 757/14-228, № 757/14-229, та виплатити різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією, то суд зазначає наступне.
Дослідивши матеріали пенсійної справи ОСОБА_1 судом встановлено, що позивачем до ГУ ПФУ в Херсонській області разом з заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії від 04.10.2019 року було надано тільки дві довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, видані ПАТ "Херсонський суднобудівний завод", а саме, довідки від 13.06.2017 р. № 757/14-228 та № 757/14-229.
Доказів надання до ГУ ПФУ в Херсонській області довідки про заробітну плату для обчислення пенсії, виданої ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 р. № 757/14-227, позивачем не надано.
З огляду на викладене, у суду відсутні підстави для зобов'язання ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням довідки ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-227, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.
У випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
Враховуючи, що позивачем виконано всі умови, які передують перерахунку пенсії за віком, а відповідачем проведено звірку відповідності даних первинних документів даним довідок про заробітну плату від 13.06.2017 р. № 757/14-228 та № 757/14-229, про що складено довідку від 09.10.2017 р. № 1155/1-23, тому позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням довідок ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-228, № 757/14-229, та виплатити різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією - підлягають задоволенню.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до приписів статті 45 Закону № 1058-IV, у разі виникнення права на підвищення пенсії, перерахунок здійснюється з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно.
Враховуючи, що з заявою про перерахунок пенсії за віком позивач звернувся 04.10.2019 року, і вказана обставина не заперечується сторонами, тому перерахунок його пенсії за вказаною заявою має бути проведений з 01.10.2019 р., а не з дати первинного звернення за призначенням пенсії, як це помилково вважає позивач.
VII. Висновки суду
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.1,2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів суду правомірності прийнятого ним рішення про відмову у перерахунку позивачу пенсії за віком з урахуванням наданих ним довідок про заробітну плату, тому суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо непроведення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком; визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Херсонській області від 11.10.2019 р. № 19/03-16; зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з 01.10.2019 р. з урахуванням довідок ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-228, № 757/14-229, та виплатити різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією.
Вимоги позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком дати первинного звернення про призначення пенсії та з урахуванням довідки ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-227 задоволенню не підлягають.
Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
VIIІ. Розподіл судових витрат
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
З огляду на викладене суд вважає, що сплачений позивачем судовий збір в сумі 840,80 грн., з урахуванням пропорційності задоволених позовних вимог, підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача частково, в сумі 630,60 грн. (75%).
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання Ізраїль, АДРЕСА_1 -ноар, 1 АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (місце знаходження 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , пенсії за віком.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 11.10.2019 р. № 19/03-16.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з 01.10.2019 р., з урахуванням довідок ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-228, № 757/14-229, та виплатити різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією.
В частині позовних вимог щодо зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком з дати первинного звернення про призначення пенсії та з урахуванням довідки ПАТ "Херсонський суднобудівний завод" від 13.06.2017 року № 757/14-227 - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (місце знаходження 73005, м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце проживання Ізраїль, АДРЕСА_1 -ноар, 1 АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 630,60 грн. (шістсот тридцять грн. 60 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.А. Дубровна
кат. 112010200