Ухвала від 26.02.2020 по справі 160/2082/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

26 лютого 2020 року Справа 160/2082/20

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кадникова Г.В., розглянувши позовну заяву з доданими документами Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, буд.26) до Публічного акціонерного товариства "Дніпроважмаш" (49000, м.Дніпро, вул.Сухий острів. буд.3) про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, позивач) звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з Публічного акціонерного товариства "Дніпроважмаш" (далі - ПАТ "Дніпроважмаш") заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списку №1 за грудень 2019 року у розмірі 543'249грн. 85коп. та за Списком №2 за грудень 2019 року у розмірі 316'195грн. 84коп., що у сумі складає 859'445грн. 69коп.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно ч.2 ст.161 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Так, на підтвердження виконання вимог ч.2 ст.161 КАС України, позивачем до позовної заяви надана копія реєстру відправлень від 15.10.2019р., однак дана копія реєстру відправлень не є доказом у розумінні ст.ст.72-77 КАС України, оскільки, по-перше, з її змісту неможливо дійти висновку, які саме документи і кому відправлені. По-друге, відправлення здійснено 15.10.2019р., тоді як позовна заява подана до суду 21.02.2020р.

Отже, з наданої копії реєстру відправлень від 15.10.2019р. не вбачається направлення відповідачу позовної заяви з додатками.

Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 р. затверджені Правила надання послуг поштового зв'язку (зі змінами), які визначають порядок надання послуг поштового зв'язку, права та обов'язки операторів поштового зв'язку і користувачів послуг поштового зв'язку та регулюють відносини між ними.

Згідно цих Правил документом встановленої форми та змісту, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку, є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Внутрішні реєстровані поштові відправлення (крім прямих контейнерів), поштові перекази можуть прийматися для пересилання з рекомендованим повідомленням про їх вручення в письмовому вигляді.

Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Пунктами 66-68 зазначених Правил визначено наступне.

У разі відправлення згрупованих поштових відправлень, поштових переказів відправник складає їх список в електронному вигляді за формою, визначеною оператором поштового зв'язку. Кількість поштових відправлень, поштових переказів одного виду та категорії (згрупованих за способом пересилання), що включаються до одного списку, та кількість таких списків визначаються оператором поштового зв'язку.

Список засвідчується підписом відправника. Якщо відправником є юридична особа, список згрупованих внутрішніх рекомендованих поштових карток, листів, бандеролей засвідчується підписом відповідального працівника цієї особи, список згрупованих внутрішніх листів та бандеролей з оголошеною цінністю, посилок, прямих контейнерів, поштових переказів - підписами керівника та головного бухгалтера. Підписи скріплюються відповідними печатками (за наявності).

Про прийняття для пересилання згрупованих поштових відправлень, поштових переказів видається один розрахунковий документ на один список. Один примірник списку видається відправникові.

Позивачу необхідно надати докази направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача з урахуванням вищевикладеного порядку (вимог) Правил.

Відповідно до ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Крім того, відповідно до ч.5 ст.161 КАС України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, розстрочення, зменшення) від сплати судового збору.

Однак, позивачем до позовної заяви не надано ані квитанції про сплату судового збору, ані клопотання або заяви про звільнення від сплати судового збору.

За викладених обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху зі встановленням строку для усунення виявлених недоліків позовної заяви з урахуванням ч.1 ст.169 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Публічного акціонерного товариства "Дніпроважмаш" про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк для усунення визначених в описовій частині даної ухвали недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали надіслати:

- позивачу за адресою: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Г. В.Кадникова