12 березня 2020 р. Справа № 120/1832/19-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши в м. Вінниці заяву позивача (стягувача) про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вінницької митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницької митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UA401000/2019/000034/1 від 13.03.2019, а також зобов'язання відповідача підготувати та направити до органів Державної казначейської служби України висновок про повернення позивачу надміру сплачених сум митних платежів в розмірі 19440,00 грн.
Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 03.09.2019, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 21.11.2019, позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Вінницької митниці ДФС про коригування митної вартості товарів № UA401000/2019/000034/1 від 13.03.2019. У задоволенні решти позовних вимог відмовити. Крім того, на користь позивача стягнуто судовий збір в розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань Вінницької митниці ДФС (код ЄДРПОУ 39510664, місцезнаходження: вул. Лебединського, 7, м. Вінниця, 21034).
07.02.2020 за заявою позивача судом видано виконавчий лист № 120/1832/19-а про стягнення на користь ОСОБА_1 судового збору в розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань Вінницької митниці ДФС.
03.03.2020 позивач подав заяву про заміну боржника у виконавчому провадженні з примусового виконання вказаного виконавчого документа. Заява обґрунтовується тим, що внаслідок проведеної реорганізації Вінницька митниця ДФС змінилася на Подільську митницю Держмитслужби.
Ухвалою суду від 04.03.2020 заяву позивача (стягувача) призначено до розгляду в судовому засіданні на 12.03.2020 з повідомленням заявника та осіб, які беруть участь у справі.
Учасники справи на виклик суду не з'явилися, хоча про судове засідання були повідомлені у визначеному законом порядку, що підтверджується документально.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З огляду на викладене суд вважає можливим провести розгляд заяви про заміну сторони у виконавчому провадженні без участі сторін в письмовому провадженні.
За приписами статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 1, 2, 5 ст. 15 Закону № 1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.
Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника всі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Крім того, в силу вимог ч. 1, 4 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з виконавчим листом, виданим Вінницьким окружним адміністративним судом у справі № 120/1832/19-а про стягнення на користь позивача ОСОБА_1 судового збору в розмірі 768,40 грн, боржником є Вінницька митниця ДФС.
Разом з тим, судом встановлено, що на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 № 858 "Про утворення територіальних органів Державної митної служби", наказу Державної фіскальної служби України від 25.11.2019 № 30-рг "Про реорганізацію митниць ДФС" та Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, здійснено заходи з реорганізації Вінницької митниці ДФС шляхом її приєднання до Подільської митниці Держмитслужби України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" затверджено Положення про Державну податкову службу України та Положення про Державну митну службу України.
Державна митна служба, її територіальні органи виконують встановлені законодавчими та іншими нормативно-правовими актами функції та повноваження органів доходів і зборів до внесення до таких актів відповідних змін у частині, що стосується повноважень Державної митної служби, її територіальних органів.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 № 1217-р Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення з 08.12.2019 Державною митною службою покладених на неї Постановою № 227 функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи.
Тому функції та повноваження з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з порушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи здійснюються Державною митною службою України та її територіальними органами, зокрема, в даному випадку, Подільською митницею Держмитслужби.
Таким чином, оскільки боржник у виконавчому провадженні реорганізований шляхом приєднання до Подільської митниця Держмитслужби, а спірні правовідносини допускають правонаступництво, суд доходить висновку про наявність достатніх підстав для заміни сторони виконавчого провадження її правонаступником.
Керуючись ст.ст. 248, 294, 295, 379 КАС України, суд
1. Задовольнити заяву позивача (стягувача) ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 120/1832/19-а.
2. Замінити сторону виконавчого провадження з виконання виконавчого листа, виданого 07.02.2020 Вінницьким окружним адміністративним судом в адміністративній справі № 120/1832/19-а про стягнення на користь ОСОБА_1 судового збору в розмірі 768,40 грн за рахунок бюджетних асигнувань Вінницької митниці ДФС, а саме боржника Вінницьку митницю ДФС замінити на його правонаступника - Подільську митницю Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43350542, місцезнаходження: вул. Лебединського, 17, м. Вінниця, 21034).
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена та підписана суддею 12.03.2020.
Суддя Сало Павло Ігорович