Постанова від 10.03.2020 по справі 235/1111/20

Провадження № 3/235/573/20

Справа № 235/1111/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2020 року м. Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора військової прокуратури Донецького гарнізону Лупікова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Донецькій області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Красноармійська (нині м. Покровськ) Донецької області, громадянина України, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , звільнившись 26 квітня 2018 року з посади офіцера відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , і відповідно до підпункту «г» пункту 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або міцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), а саме 25 січян 2019 року, тобто вчинивадміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 провину у скоєному правопорушенні не визнав, пояснив, що дійсно не своєчасно подав декларацію при звільненні, оскільки не був обізнаний про такий обов'язок, щорічні декларації подавав своєчасно, і вказану декларацію подав зразу після отримання відповідного повідомлення.

Прокурор Лупіков С.М. в судовому засіданні вважав за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особою, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до підпункту «г» пункту 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року (далі - Закон), суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Частиною 2 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункту 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Факт правопорушення та провина в ньому ОСОБА_1 підтверджуються дослідженими доказами, а сам:

-складеним відносно неї 05 лютого 2020 року протоколом №59, в якому викладені обставини адміністративного правопорушення і які фактично не оспорював в судовому засіданні ОСОБА_1 ;

-витягом з наказу командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 27 березня 2018 року № 57, відповідно до якого ОСОБА_1 , офіцера відділення комплектування ІНФОРМАЦІЯ_4 , зараховано в розпорядження командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з 24 березня 2018 року;

-функціональними обов'язками офіцера відділення комплектування;

-витягом з наказу командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від 26 квітня 2018 року № 71, відповідно до якого ОСОБА_1 , офіцера відділення комплектування ІНФОРМАЦІЯ_4 , звільнено з військової служби у запас за підпунктом «в» ( у зв'язку з позбавленням військового звання в дисциплінарному порядку;

-повідомленням Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції за вих..№ 44-05/30465/19 від 19 квітня 2019 року, відповідно до якого встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

-копією повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_5 про факт несвоєчасного подання декларації ОСОБА_1 ;

- витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо послідовності дій вказаного суб'єкта декларування при поданні декларації, відповідно до якого декларацію подано 25 січня 2019 року;

-вказані обставини - дата подачі декларації - підтверджується також і даними, що містяться в реєстрі декларацій на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Проаналізував докази по справі, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки він, будучи особою уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію.

Позиція ОСОБА_1 щодо відсутності в його діях складу правопорушення, оскільки він був не обізнаний про необхідність подання декларації при звільненні, є безпідставною і спростовується дослідженими матеріалами справи, а саме відомостями про доведення та ознайомлення особового складу Покровсько-Ясинуватського ОМВК вимог антикорупційного законодавства, визначені в Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року. Відповідно до вказаних відомостей з особовим складом систематично проводилися відповідні заняття (01 грудня 2017 року, 08 грудня 2017 року, 15 грудня 2017 року, 22 грудня 2017 року, 16 лютого 2018 року, 02 березня 2018 року). У вказаних заходах брав участь і ОСОБА_1 , який підтвердив свою обізнаність щодо вимог антикорупційного законодавства.

Також відповідно до інформації, наданої Управлінням інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції, технічних перешкод на час подання декларації встановлено не було.

Отже, доказів на підтвердження поважності причин несвоєчасного подання декларації особою, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 не надано.

Разом з тим, приходжу до висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі.

Згідно за п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст..38 цього Кодексу.

Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення,пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

З матеріалів справи встановлено, що Управління внутрішньої безпеки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України 07 травня 2019 року отримало повідомлення з НАЗК про встановлення Національним агентством факту несвоєчасного подання ОСОБА_1 вищевказаної декларації разом з витягом з ІТС Реєстр щодо послідовності дій вказаного суб'єкта декларування при поданні декларацій для вжиття заходів з перевірки цього факту та, у разі встановлення підстав, складання протоколу про адміністративне правопорушення за ст..172-6 КУпАП.

Моментом виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, вважається день отримання компетентними органами інформації, з якої вбачається наявність у діянні ознак правопорушення, оскільки діяльність компетентних осіб щодо збирання, оцінки та перевірки доказів передує складанню процесуального документу, який офіційно засвідчує факт неправомірних дій.

Отже, виявлення зазначеного правопорушення працівниками Національної поліції сталося 07 травня 2019 року, а саме з моменту отримання відповідного повідомлення НАЗК, і з цього часу уповноважений орган мав можливість провести в розумні строки перевірку отриманої інформації та прийняти відповідне рішення про складання протоколу.

Разом з тим, первісні дії щодо перевірки інформації, викладеної в повідомленні НАЗК, було розпочато лише в грудні 2019 року. 10 грудня 2019 року відібрано пояснення у ОСОБА_1 та 16 грудня 2019 року направлено запит до ІНФОРМАЦІЯ_6 про надання інформації та копій документів.

Об'єктивних підстав не проводити своєчасну перевірку отриманої інформації, не встановлено. Пересилання вказаних матеріалів з одного органу до іншого внаслідок суперечки з приводу визначення уповноваженої особи для складання протоколу за фактом правопорушення, не є такими підставами, а свідчить про нехтування посадовими особами своїм обов'язком, направленим на протидію корупції.

Три місяці з дня виявлення правопорушення сплили 07 серпня 2019 року, а протокол про адміністративне правопорушення складений лише 05 лютого 2020 року. До суду справа надійшла 14 лютого 2020 року.

Отже, на час розгляду справи в суді закінчилися строки, передбачені ст..38 КУпАП, що є підставою для закриття провадження у справі.

Керуючись ст. ст. 38,172-6, 221, 247, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Донецького апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Повний текст постанови виготовлено та оголошено учасникам судового розгляду о 12 годині 20 хвилин 10 березня 2020 року.

Суддя І.І.Карабан