Рішення від 05.03.2020 по справі 480/4668/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2020 р. Справа №480/4668/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Діски А.Б.,

за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,

представника відповідача - Бундюк Т.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/4668/19 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області), в якому з урахуванням зміни позовних вимог просить:

1. Визнати протиправними дії відповідача щодо неправильного здійснення позивачу перерахунку та виплати пенсії з 25.04.2019 відповідно ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

2. Зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області здійснити з 25.04.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 державної (основної) пенсії по інвалідності виключно з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, із розміру фактичних збитків, по формулі: П = 80% х 5 х Зп(мін), де П - розмір пенсії, Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, відповідно до положень ч.3 ст.59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-ХІІ.

3. Стягнути з ГУ ПФУ в Сумській області суму протиправно не нарахованої та невиплаченої позивачу частини пенсії з 25.04.2019.

Позовні вимоги позивач мотивує тим, що він як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС має право на перерахунок пенсії відповідно до ч.3 ст.59 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із розміру фактичних збитків, по формулі: П = 80% х 5 х Зп(мін), де П - розмір пенсії, Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, однак відповідач протиправно відмовив йому у цьому, чим позбавив передбачених законом гарантій.

Ухвалою суду від 21.11.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідач подав до суду відзив, в якому просить відмовити у задоволенні позову, виходячи з того, що відповідно до ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-ХІІ особам із числа військовослужбовців строкової служби, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Зазначеній категорії осіб пенсії по інвалідності обчислюються за формулою, наведеною у пункті 9-1 "Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.11.2011 №1210. Отже, права позивача щодо перерахунку пенсії не були порушені ГУ ПФУ в Сумській області (а.с.25-26).

Ухвалою суду від 21.12.2019 розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

23.12.2019 позивачем подана відповідь на відзив, в якій він зазначив, що відмова відповідача у перерахунку його пенсії є протиправною, а позовні вимоги підлягають задоволенню (а.с.35-37).

11.02.2020 позивачем подано клопотання про уточнення прохальної частини позову (а.с.55-56).

26.02.2020 до суду надійшов відзив відповідача на клопотання про зміну позовних вимог, в якій зазначено, що позивачем пропущено строк на нодачу клопотання (а.с.87).

02.03.2020 надійшло клопотання позивача про визнання поважними причини пропуску строку подання до суду клопотання про зміну позовних вимог.

Ухвалою суду від 05.03.2020 було задоволено клопотання позивача та поновлено строк для подання позивачем заяви про зміну позовних вимог, а заяву від 11.02.2020 долучено до матеріалів справи.

Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав клопотання про розгляд справи без його участі (а.с.123).

Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позову.

Суд, заслухавши представника відповідача, перевіривши матеріали справи, повно та об'єктивно оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення серія НОМЕР_1 від 22.08.2019 та є інвалідом II групи і віднесений до категорії 1 громадян-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та захворювання, яке пов'язане з наслідками Чорнобильської катастрофи (а.с.3). Згідно довідки до огляду МСЕК йому встановлено другу групу інвалідності, відсоток втрати працездатності 80%.

Позивач перебував на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області як отримувач пенсії по інвалідності внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 01.10.2017, призначеної за ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХІІ (далі - Закон №796-ХІІ) (а.с.95).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 по справі №818/1378/18 було задоволено позов ОСОБА_1 до Охтирського ОУПФУ Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, а саме: визнано протиправними дії Охтирського ОУПФУ Сумської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії на підставі ч. 3 ст. 59 Закону №796-ХІІ, як учаснику ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який став особою з інвалідністю та зобов'язано перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності, відповідно до ч.3 ст. 59 Закону №796-ХІІ, з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати встановленої Законом України на 1 січня відповідного року, з 1 жовтня 2017 року, з урахуванням проведених виплат (а.с.62-64).

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.07.2018 по справі №818/1378/18 було повернуто апеляційну скаргу Охтирському ОУПФУ Сумської області (а.с.74), у зв'язку з чим рішення Сумського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 по справі №818/1378/18 набрало законної сили 13.07.2018.

Відповідно до листа Відділу примусового виконання рішень УДВС ГТУЮ у Сумській області №02.1-13/57206653 від 01.08.2019 Південне ОУПФУ Сумської області повідомило державного виконавця, що рішення суду було добровільно виконано, після перерахунку розмір пенсії склав 11760,20 грн. (а.с.65).

17.09.2018 Охтирським ОУПФУ Сумської області повторно було подано апеляційну скаргу на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 по справі №818/1378/18. Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2018 було відкрито апеляційне провадження (а.с.75), а ухвалою від 15.11.2018 апеляційним судом було зупинено провадження у справі №818/1378/18 за даною апеляційною скаргою до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у справі №816/26/18 (а.с.76-77).

За поясненнями представника відповідача, та відповідно до копії листа Південного ОУПФУ Сумської області №Л-56 від 08.11.2018 в листопаді 2018 року проведено перерахунок пенсії позивача з 01.11.2018 відповідно до ухвали Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.10.2018, після перерахунку розмір пенсії склав 5045,28 грн. (а.с.79).

Як пояснив позивач, зважаючи на те, що його пенсія внаслідок такого перерахунку зменшилась, 16.11.2018 ним була подана заява до Південного об'єднаного УПФУ Сумської області про переведення на песію за віком по Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (а.с.103), у зв'язку з чим з 21.11.2018 його було переведено на пенсію за віком (а.с.104).

За поясненнями позивача, що не заперечувалось представником відповідача, також враховуючи те, що Конституційним Судом України від 25.04.2019 №1-Р(ІІ) 2019 визнано неконституційними положення словосполучення "дійсної строкової", яке містилось у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону №796-ХІІ, у травні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про перерахунок і виплату пенсії у відповідності до ч. 3 ст. 59 Закону №796-ХІІ (а.с.106).

Проте, відповідачем з посиланням на те, що ОСОБА_1 отримує пенсію за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відмовив позивачу у перерахунку пенсії у відповідності до ч. 3 ст. 59 Закону №796-ХІІ (а.с. 105).

Позивача було переведено на пенсію по інвілідності за ст. 59 Закону №796-ХІІ лише з 01.07.2019 на підставі повторно поданої ним заяви, що підтверджується копією перерахунку (а.с.108).

Крім того, на заяву позивача листом №1108/Л-11 від 29.07.2019 відповідачем було повідомлено, що з 01.07.2019 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 №543 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", якою внесені зміни до пункту 9-1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Порядок № 1210), що передбачає механізм визначення розміру пенсії по інвалідності з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та визначається за формулою: П = Зс х Кзс х (Кв / 100%).

Заробітна плата для обчислення розміру пенсії позивача, визначена за формулою, при коефіцієнті 2,67127, становить 11765,20 грн. (4404,35 грн. х 2,67127). Враховуючи ступінь професійної втрати працездатності 80% основний розмір пенсії позивача склав 9412,17 грн. (11765,20 грн. х 80%). З урахуванням додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 379,60 грн., підвищення особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 625,60 грн. (1564,00 грн. х 40%) та цільової грошової допомоги на прожиття особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи у розмірі 50,00 грн., загальний розмір пенсії склав 10467,37 грн. (а.с.10).

Позивач вважає, що ГУ ПФУ в Сумській області нараховує належну йому пенсію по інвалідності в розмірі значно меншому, ніж передбачено законом, а тому звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склалися між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я визначає Закон №796-ХІІ, статтею 1 якого передбачено, що цей Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Тобто, метою Закону є захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї.

Згідно зі ст. 10 Закону №796-ХІІ учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Як було встановлено вище, та не заперечувалось представником відповідача, захворювання позивача пов'язані з його участю в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та ступінь професійної втрати працездатності у відсотках становить 80% та позивачу встановлену ІІ групу інвалідності (а.с.3).

Питання призначення та обчислення пенсії військовослужбовцям, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, визначається, зокрема, статтею 59 Закону №796-ХІІ, відповідно до частини першої якої, пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

При цьому, частиною 3 цієї ж статті 59 Закону №796-ХІІ (в редакції до 25.04.2019), визначалось, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Разом з тим, суд враховує, що Рішенням Конституційного Суду України за конституційними скаргами осіб щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ч.3 ст.59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 25 квітня 2019 року №1-р (ІІ)/2019 справа №3-14/2019 (402/19, 1737/19), яким було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення «дійсної строкової служби», яке міститься у положеннях ч. 3 ст. 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796-ХІІ зі змінами, за якими визнання розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

У Рішенні Конституційного Суду України наголошується, що закріплений у Конституції України обов'язок громадян України потребує поваги, а статус військовослужбовців будь-яких категорій обумовлюється військовою службою, інститут якої надає їм спеціальний статус.

Вирішуючи порушені в конституційних скаргах питання, Конституційний Суд України зазначив, що аналіз положень статей 16, 17 Конституції України дає підстави для висновку, що особи, які під час проходження військової служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, мають спеціальний статус та особливі умови соціального захисту. За Конституцією України, посилений соціальний захист вказаних категорій осіб вимагає від держави виконання обов'язку визначати такий обсяг їх соціального забезпечення, який гарантуватиме їм гідні умови життя, а також повне відшкодування заподіяної шкоди.

На думку Конституційного Суду України, законодавець не забезпечив певні категорії військовослужбовців, які виконують конституційно значущі функції щодо захисту Вітчизни, особливими умовами соціального захисту, обсяг яких має передбачати гідні умови їх життя й повне відшкодування заподіяної шкоди, чим порушив сутність конституційного права на соціальний захист, конституційні гарантії щодо безумовного забезпечення належного рівня їх соціального захисту.

Словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, тобто з 25.04.2019.

Враховуючи, що положення ч.3 ст.59 Зaкoну Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи" в частині "дійсної строкової" втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення, а також те, що позивач брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та став особою з інвалідністю, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , який виявив бажання отримувати пенсію за ч.3 ст.59 Закону Укрaїни "Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи" шляхом звернення із відповідною заявою (а.с.106), має право на перерахунок пенсії, виходячи з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, а саме з дати прийняття Конституційним Судом України вказаного рішення, тобто з 25.04.2019.

При цьому, суд не приймає доводи представника відповідача з посиланням на Постанову №1210, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №851, щодо формули розрахунку пенсії позивача, враховуючи наступне.

Дійсно, відповідно до п.9-1 Постанови №1210, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою: П = (Зс+Кзс) х Кв / 100%, де П - розмір пенсії; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки; Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії; Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках). В свою чергу, середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою: Кзс= Зп(мін) х 5 / Зс1, де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року;Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Тобто, вказана норма передбачає обчислення розміру пенсії за відповідною формулою, а не в розмірі п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, як це передбачено ч.3 ст. 59 Закону №796-ХІІ.

Так, як вже зазначалось вище, частиною 3 статті 59 Закону №796-ХІІ, яка не містить будь-яких відсилочних норм, прямо передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, за бажанням пенсія по інвалідності обчислюється з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Згідно зі ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до ч. 3 ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Відтак, застосуванню в даному випадку, підлягають саме норми частини 3 статті 59 Закону №796-ХІІ.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що бездіяльність відповідача, яка полягає у не проведенні перерахунку та виплаті позивачу основної державної пенсії відповідно до ст.59 Закону №796-ХІІ, з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, не відповідає критеріям правомірності, встановленим ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими, у зв'язку з чим, суд з урахуванням ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України вважає необхідним визнати протиправною бездіяльність ГУ ПФУ в Сумській області, яка полягає у не проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_1 основної державної пенсії відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону №796-ХІІ, з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року та зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області здійснити з 25.04.2019 перерахунок та виплату позивачу основної державної пенсії відповідно до ч.3 ст. 59 Закону №796-ХІІ з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року.

При цьому, вимоги про стягнення з ГУ ПФУ в Сумській області суму протиправно не нарахованої та невиплаченої позивачу частини пенсії з 25.04.2019 задоволенню не підлягають, оскільки є похідними від позовних вимог, які судом було задоволено, що повністю захищає права позивача.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 257, 262-263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013), яка полягає у не проведенні перерахунку та виплати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з 25.04.2019 основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити з 25.04.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) основної державної пенсії відповідно до ст. 59 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року.

В задоволенні інших вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 10.03.2020.

Суддя А.Б. Діска