Рішення від 04.03.2020 по справі 323/3154/19

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

04 березня 2020 року 10 год. 58 хв.Справа № 323/3154/19 ЗП/280/124/19 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., за участю секретаря судового засідання Серебрянникової О.А. та сторін

від позивача: адвокат Швайковський А.А.,

від відповідача: Хохлов В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 )

до Оріхівської міської ради Запорізької області (70504, Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 35326253)

про скасування рішення міської ради.-

ВСТАНОВИВ:

21.11.2019 з Оріхівського районного суду Запорізької області до Запорізького окружного адміністративного суду за підсудністю надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Оріхівської міської ради Запорізької області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- поновити строк звернення до суду щодо оскарження рішення відповідача № 11 від 14.07.2016, яким затверджено регуляторний акт - «Правила благоустрою в м. Оріхів»;

- визнати рішення відповідача № 11 від 14.07.2016, яким затверджено регуляторний акт «Правила благоустрою в м. Оріхів» незаконним та скасувати його.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що при прийнятті регуляторного акту - «Правил благоустрою в м. Оріхів», що затверджені рішення відповідача № 11 від 14.07.2016, відповідачем було грубо порушений порядок оприлюднення як план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього, повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу, так і сам регуляторний акт - «Правила благоустрою в м. Оріхів». З наведених підстав позивач просить суд позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою суду від 25.11.2019 позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків 5 днів з моменту отримання ухвали.

Ухвалою суду від 09.12.2019 судом відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 08 січня 2020 р. об 12 год. 20 хв.

Ухвалою суду від 09.12.2019 витребувано від Оріхівської міської ради Запорізької області (70504, Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 35326253) копію листа від 18.04.2019 №03-118-37/012 та докази отримання листа позивачем.

03.01.2019 на виконання ухвали суду від 09.12.2019 з Оріхівської міської ради надійшов лист від 27.12.2019 №1775/03-05 з витребуваними додатками.

02.01.2020 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №189) надійшов відзив на позовну заяву. Проти задоволення позову відповідач заперечує та зазначає, що відповідно до ст. 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» відповідачем 22.04.2016 опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту «Правил благоустрою міста Оріхів». Публікація відбулася в газеті «Трудова слава» 07.05.2016 №35. Для погодження із уповноваженим органом - Державною регуляторною службою відповідачем був направлений проект регуляторного акту таких правил. Після виправлення всіх зауважень з боку уповноваженого органу, відповідач здійснив на сесії питання щодо затвердження Правил. На думку відповідача позивач не вказує, які саме норми відповідного регуляторного акту його стосуються та які права порушені. З наведених підстав просить суд у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 08.01.2020 строк проведення підготовчого провадження продовжено та відкладено підготовче засідання на 04 березня 2020 р. об 10 год. 00 хв.

Усною ухвалою суду від 04.03.2020, яка занесена до протоколу судового засідання, після наданих сторонами клопотань, закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті у цей же день.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю з підстав, наведених у позовній заяві, просила суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував та просила суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Оріхівською міською радою на пленарному засіданні сьомого скликання першої сесії 18.12.2015 було затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Оріхівської міської ради та виконавчого комітету на 2016 рік (рішення сесії №1).

В свою чергу на виконання ст. 13 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» дане рішення опубліковано на офіційному сайті Оріхівської міської ради.

В 2016 році виникла необхідність розроблення відповідного проекту регуляторного акту - Правил благоустрою у місті Оріхів.

Тому, на виконання норми ст. 7 вищезазначеного Закону було прийнято рішення Оріхівською міською радою від 21 квітня 2016 року № 76, яким внесені відповідні зміни до Плану.

Дане рішення 21.04.2016 опубліковано на офіційному сайті Оріхівської міської ради в рубриці «Регуляторна політика» за посиланням.

22.04.2016 Оріхівською міською радою опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту «Правил благоустрою міста Оріхова» та аналізу його регуляторного впливу на офіційному сайті розробника регуляторного акту в рубриці «Регуляторна політика» за посиланням.

Зазначене повідомлення опубліковане в газеті «Трудова слава» від 07.05.2016 № 35 щодо строків приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акту, який становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу його регуляторного впливу, з посиланням на офіційний сайт міської ради щодо ознайомлення з повним текстом проекту відповідного регулярного акту.

Однак протягом визначеного терміну на офіційному сайті міської ради відбулося 1055 переглядів проекту «Правил благоустрою міста Оріхова».

Крім того, на виконання ст. 21 Закону проект регуляторного акту «Правил благоустрою міста Оріхова», 17.05.2016 направлено на погодження із уповноваженим органом - Державною регуляторною службою України.

Для погодження до уповноваженого органу разом з проектом регуляторного акту надано аналіз регуляторного впливу цього проекту та копія оприлюдненого повідомлення про оприлюднення проекту з метою одержання зауважень і пропозицій.

За результатами розгляду уповноваженим органом - Державною регуляторною службою України, проекту регуляторного акту «Правил благоустрою міста Оріхова» надано відповідь, де вказано про відсутність зауважень, пропозицій щодо вдосконалення проекту рішення згідно з принципами державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Після виправлення зауважень щодо аналізу регуляторного впливу проект регуляторного акту «Правил благоустрою міста Оріхова» винесено на розгляд та затвердження Оріхівської міської ради.

За результатами розгляду на пленарному засіданні Оріхівської міської ради сьомого скликання п'ятої сесії проекту, 14.07.2016 затверджено Правила благоустрою міста Оріхова (рішення сесії №1).

На виконання ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ст.12 Закон про регуляторну політику прийнятий регуляторний акт, 14.07.2016 офіційно оприлюднено в газеті «Оріхів» Оріхівської міської ради (додаток №4 до газети "Оріхів" №12), та цього ж дня опубліковано на офіційній сторінці Оріхівської міської ради за посиланням.

Не погоджуючись із таким актом відповідача, позивач звернувся до суду із позовом.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані позивачем та відповідачами докази, суд приходить до наступних висновків.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі - Закон про регуляторну політику) зобов'язує регуляторні органи дотримуватися визначеної цим Законом процедури підготовки, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів.

Така процедура передбачає:

1) розробку планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів;

2) підготовку проекту регуляторного акта;

3) підготовку аналізу його регуляторного впливу;

4) опублікування повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта;

5) безпосереднє оприлюднення проекту разом з аналізом регуляторного впливу;

6) роботу із зацікавленими суб'єктами (отримання зауважень і пропозицій, проведення громадських слухань, круглих столів тощо);

7) прийняття регуляторного акта;

8) офіційне оприлюднення прийнятого регуляторного акта;

9) проведення відстеження результативності регуляторного акта;

10) підготовку та оприлюднення звіту про відстеження результативності регуляторного акта.

Перед тим як пройти всі ці етапи необхідно визначити, чи є документ, запланований до розробки та прийняття, регуляторним актом.

Визначення терміну «регуляторний акт» наведено в Законі про регуляторну політику.

Відповідно до статті 1 Закону про регуляторну політику регуляторний акт - це:

1) прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання;

2) прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Отже, законодавчо закріплено, що регуляторним актом може визнаватися як нормативно-правовий акт, так і інший офіційно письмовий документ, який відповідає певним ознакам.

Так, відповідно ст. 32 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» планування діяльності Рад з підготовки проектів регуляторних актів здійснюється в рамках підготовки та затвердження планів роботи відповідних Рад у порядку, встановленому Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та регламентами відповідних Рад, з урахуванням вимог ч. 3 та ч. 4 ст. 7 Закону, а саме: затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний рік, а також зміни до них, оприлюднюються у спосіб, передбачений ст. 13 Закону, не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження (шляхом опублікування в друкованих ЗМІ цього регуляторного органу, а у разі їх відсутності - у друкованих ЗМІ, визначених цим регуляторним органом, та/або шляхом розміщення змін до плану на офіційній сторінці відповідного регуляторного органу в мережі Інтернет, не пізніш як у 10-тиденний строк після їх затвердження).

Якщо регуляторний орган готує або розглядає проект регуляторного акта, який не внесений до затвердженого цим регуляторним органом плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, цей орган повинен внести відповідні зміни до плану не пізніше десяти робочих днів з дня початку підготовки цього проекту або з дня внесення проекту на розгляд до цього регуляторного органу, але не пізніше дня оприлюднення цього проекту.

На виконання ст.ст. 33, 34 Закону про регуляторну політику до кожного проекту регуляторного акта його розробником має готуватись аналіз регуляторного впливу (далі - АРВ) з обґрунтуванням необхідності державного регулювання ринкових відносин, cost-benefit аналізом та оцінкою ризиків.

При підготовці АРВ розробник зобов'язаний дотримуватись структури АРВ, визначеної в статті 8 Закону та у Методиці проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308.

Підготовка АРВ до оприлюднення проекту регуляторного акта є обов'язковою вимогою закону, виконання якої покладається на розробника проекту.

У той же час, враховуючи складність підготовки АРВ та специфіку роботи депутатів місцевих рад, Закон надає можливість деяких суб'єктам не розробляти АРВ самостійно.

Так, відповідно до частини другої статті 33 Закону постійна комісія або депутат ради можуть звернутись до постійної комісії ради, до функціональної спрямованості якої належать питання реалізації державної регуляторної політики (далі - відповідальна постійна комісія), з проханням забезпечити підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу.

На підставі такого подання відповідальна постійна комісія приймає рішення доручити відповідному структурному підрозділу секретаріату ради, виконавчому органу ради або іншій установі підготувати експертний висновок у певний строк.

В такому разі АРВ до проекту регуляторного акта не готується, а експертний висновок щодо регуляторного впливу готується відповідно до вимог статті 8 Закону, тобто за формою, що передбачена для АРВ. Таким чином, зазначений експертний висновок щодо регуляторного впливу по формі і суті являє собою АРВ, який готується на прохання депутата або комісії за замовленням відповідальної постійної комісії.

Важливим етапом здійснення регуляторної діяльності є погодження проекту регуляторного акта зі спеціально уповноваженим органом з питань регуляторної політики - Державною регуляторною службою України (далі - Служба).

Погодженню зі Службою згідно зі ст. 21 Закону підлягають проекти регуляторних актів усіх регуляторних органів - розробників у т.ч. і органи місцевого самоврядування.

Строк погодження для органів виконавчої влади - 30 днів.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2014 № 634 «Про порядок підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розробляються органами місцевого самоврядування»:

Служба готує пропозиції щодо удосконалення проекту регуляторного акта, який розробляється Радами на підставі підготовлених відповідно до вимог, визначених Законом, експертного висновку відповідальної постійної комісії, щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта та аналізу регуляторного впливу (у разі його підготовки);

у разі подання документів у неповному обсязі та/або їх оформлення з порушенням вимог, визначених Законом, Служба не пізніше наступного робочого дня з дня їх одержання повідомляє про відмову в підготовці пропозицій з обґрунтуванням причин такої відмови та посиланням на відповідні нормативно-правові акти;

Служба проводить аналіз поданих документів на відповідність вимогам ст. 4 Закону та готує пропозиції з обґрунтованими зауваженнями та висновками (у разі їх наявності);

строк підготовки пропозицій не може бути більш як 20 робочих днів з дня одержання відповідних документів.

В свою чергу на виконання вимог ст. 9 Закону про регуляторну політику кожен проект регуляторного акта оприлюднюється.

Оприлюднення здійснюється з метою одержання зауважень і пропозицій проектів регуляторних актів, прийняття яких належить до компетенції виконавчих органів Рад, а також сільських, селищних та міських голів, проводиться до внесення цих проектів на розгляд засідання відповідного виконавчого органу ради або до внесення їх на затвердження відповідному сільському, селищному, міському голові.

Згідно ст.13 Закону передбачено, що повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

Відповідно ст. 36 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин:

- відсутній аналіз регуляторного впливу;

- проект регуляторного акта не був оприлюднений.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.

Після вищезазначених дій органом місцевого самоврядування на пленарному засідання своїм рішенням затверджується регуляторний акт та на виконання вимог ст. 13 Закону оприлюднює прийнятий нормативний документ.

Судом встановлено, що Оріхівською міською радою на пленарному засіданні сьомого скликання першої сесії 18.12.2015 було затверджено План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Оріхівської міської ради та виконавчого комітету на 2016 рік.

На виконання ст. 13 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» дане рішення 18.12.2015 опубліковано на офіційному сайті Оріхівської міської ради за посиланням http://ormr.gov.ua/rishennia_miskoi_radi/136-1_sesiia_7-go_sklikannia_orikhivskoi_miskoi_radi_trete_plenarne_zasidannia.html.

При затвердження Плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Оріхівської міської ради та виконавчого комітету на 2016 рік (далі - План) не передбачено було розроблення регуляторного акту такого, як Правил благоустрою у місті Оріхів.

У відповідності до ст. 7 вищезазначеного Закону було прийнято рішення Оріхівською міською радою від 21 квітня 2016 року № 76, яким внесені відповідні зміни до Плану.

Дане рішення 21.04.2016 опубліковано на офіційному сайті Оріхівської міської ради в рубриці «Регуляторна політика» за посиланням http://ormr.gov.ua/planuvannia_reguliatornoi/289-.html.

Після чого посадовими особами виконавчого комітету Оріхівської міської ради розроблено проект Правил благоустрою у місті Оріхів.

На виконання ст. 8 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» розробником регуляторного акту було підготовлено аналіз регуляторного впливу.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» Оріхівською міською радою 22.04.2016 опубліковано повідомлення про оприлюднення проекту «Правил благоустрою міста Оріхова» та аналізу його регуляторного впливу на офіційному сайті розробника регуляторного акту в рубриці «Регуляторна політика» за посиланням http://ormr.gov.ua/opra/280-povidomlennia_pro_opriliudnennia_proektu_pravil_blagoustroiu_mista_orikhova.html.

Зазначене повідомлення опубліковане в газеті «Трудова слава» від 07.05.2016 № 35 щодо строків приймання пропозицій та зауважень до проекту регуляторного акту, який становить 1 місяць з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та аналізу його регуляторного впливу, з посиланням на офіційний сайт міської ради щодо ознайомлення з повним текстом проекту відповідного регулярного акту.

Однак, Відповідачем не в повній мірі дотримано правовим приписам щодо прийняття регуляторного акту.

Так, ч. 3 ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» передбачено, що затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а також зміни до них оприлюднюються у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону, не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження.

Статтею 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» визначено, що план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації цього регуляторного органу, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених цим регуляторним органом, та/або шляхом розміщення плану та змін до нього на офіційній сторінці відповідного регуляторного органу в мережі Інтернет. Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

Таким чином, в порушення зазначеної норми, відповідач план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього не оприлюднив шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації цього регуляторного органу та не опублікував повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту.

Крім того, відповідач в порушення вимог ч. 5 ст. 12 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», офіційно не оприлюднив в друкованих засобах масової інформації регуляторний акт - «Правила благоустрою в м. Оріхів», в десятиденний строк після їх прийняття та підписання.

Тобто, при прийнятті регуляторного акту - «Правил благоустрою в м. Оріхів», відповідачем було порушений порядок оприлюднення як план діяльності регуляторного органу з підготовки проектів регуляторних актів та зміни до нього, повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу, так і сам регуляторний акт - «Правила благоустрою в м. Оріхів».

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд прийшов до висновку про те, що позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у загальному розмірі 768,40 грн, який сплачений згідно квитанції №ПН751826 від 02.12.2019.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) до Оріхівської міської ради Запорізької області (70504, Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 35326253) про скасування рішення міської ради - задовольнити у повному обсязі.

Визнати незаконним та скасувати рішення Оріхівської міської ради Запорізької області (70504, Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 35326253) №11 від 14.07.2016, яким затверджено регуляторний акт «Правила благоустрою в м. Оріхів».

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Оріхівської міської ради Запорізької області (70504, Запорізька область, м. Оріхів, вул. Шевченка, буд. 11, код ЄДРПОУ 35326253) на користь ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ДРФО НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено у повному обсязі та підписано суддею 11.03.2020.

Суддя Р.В. Сацький