Ухвала від 06.03.2020 по справі 757/10178/20-ц

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/10178/20-ц

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Бусик О.Л., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги», про визнання правочину недійсними та скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги».

Позивач визначив предметом даної справи визнання недійсним набуття у власність ОСОБА_2 ѕ частини квартири та разом із тим скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 03.05.2017 року № 35019578, прийняте державним реєстратором комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» Рисак Оленою Олександрівною відносно квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Позивач обґрунтовує підсудність розгляду даної справи ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Однак погодитись із цим не можна, оскільки позивач вважає, що його право власності на квартиру порушено шляхом неправомірної державної реєстрації права власності за ОСОБА_2 .

Про вирішенні питання щодо підсудності розгляду справи, в даному випадну слід керуватись ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.

Отже, позовна заява ОСОБА_1 не підсудна Печерському районному суду м. Києва, оскільки спір між сторонами виникає з приводу нерухомого майна, яке розташовано у Оболонському районі м. Києва.

Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає за необхідне направити цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги» про визнання правочину недійсними та скасування державної реєстрації, за підсудністю до Оболонського районного суду м. Києва.

Керуючись ст.ст.27, 30, 31, 260 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Передати справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги», про визнання правочину недійсними та скасування державної реєстраціїна розгляд до Оболонського районного суду м. Києва (вулиця Маршала Тимошенка, 2Є, Київ, 04212) - за підсудністю.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: О.Л. Бусик

Попередній документ
88103695
Наступний документ
88103697
Інформація про рішення:
№ рішення: 88103696
№ справи: 757/10178/20-ц
Дата рішення: 06.03.2020
Дата публікації: 11.03.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (08.09.2020)
Дата надходження: 08.09.2020
Предмет позову: про визнання правочину недійсним та скасування державної реєстрації