Справа № 699/81/20
Номер провадження № 3/699/53/20
28.02.2020 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Корсунь-Шевченківського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, інші відомості про особу суду не відомі,
за ст. 185 КУпАП,
30.01.2020 року до суду поступив адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.185 КУпАП гр. ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 265745 від 13.01.2020 вбачається, що знаходячись по АДРЕСА_2 в м АДРЕСА_3 Корсунь-Шевченківський Черкаської області гр. ОСОБА_1 на законну вимогу працівників поліції пред'явити документ відмовився та почав штовхатися та виражався нецензурною лайкою і погрожував фізичною розправою.
Дії ОСОБА_1 працівниками поліції кваліфіковано за ст. 185 КупАП.
У суд ОСОБА_1 , будучи повідомлений належним чином, не з'явився, причини неявки суду не повідомив, заяви та клопотання останнього відсутні.
У підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, Корсунь-Шевченківським ВП Звенигородського ВП ГУ НП в Черкаській області суду надано:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 265745 від 13.01.2020;
- копію протоколу про адміністративне затримання особи серії АА № 107170 від 13.01.2020р.;
- копію висновку Корсунь-Шевченківської ЦРЛ від 13.01.2020 № 2 щодо результатів медичного огляду ОСОБА_1 з метою виявлення стану сп'яніння;
- письмові пояснення гр. ОСОБА_2 , гр. ОСОБА_3 про те, що в їхній присутності гр. ОСОБА_1 відмовився від підпису в адміністративних матеріалах.
Положеннями статті 185 КУпАП передбачена відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В ході розгляду справи встановлено, що посадовою особою не надано суду та не долучено до адміністративного матеріалу беззаперечних доказів на порушення ОСОБА_1 ст.185 КУпАП виходячи з наступного:
- фабула протоколу не містить обов'язкових ознак, передбачених диспозицією ст. 256 КУпАП: дата та час вчинення і суть адміністративного правопорушення (не конкретизовано який документ ОСОБА_1 не надав поліцейському на вимогу останнього. Кого почав штовхати ОСОБА_1 .? ОСОБА_4 кого виражався нецензурною лайкою і кому погрожував фізичною розправою?);
- у адміністративному матеріалі відсутні свідки адміністративного правопорушення, що ставить під сумнів законність складання даного процесуального документу.
Статтею 62 Конституції України визначено, що обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до приписів ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
З урахуванням конкретних обставин справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУАП.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. п.1 ст.247, 252, 280, 287 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 за ст.185 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Свитка С.Л.